Burtici fericite de septembrie-octombrie 2009 (9)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns honeybaby spune:

Aleesicoo, Ramyy- imi pare rau pentru cele intamplate. Va doresc putere sa treceti peste

Denisa, 5+

http://picasaweb.google.com/deni757/Noi#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danuta1979 spune:

Aleesicooo si Ramyy...imi pare nespus de rau pentru pierderea bebelusilor. Nici nu vreau sa imi inchipui ce e in sufletul vostru, caci stiu cat imi doresc eu bebelusul si nu pot sa concep sa se intample ceva.
Sa va dea Domnul cat mai curand bebelusi sanatosi care sa va panseze rana pierderii acestui bebe.

Sunt alaturi de voi, ca toate fetele de altfel!



Dana 7+

http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Dana&year=2009&month=9&day=21&babycount=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

ramsan, rares trecut pe listuta

maya, am trecut si la tine Dr Tutunaru

Am mai trecut si sarbatoritele lunii februarie ca sa stim sa felicitam si noi fetele

Am o propunere. De la noul capitol in colo o sa fac prima pagina numai cu link-uri catre capitolele odiseei. Iar mesajul doi din capitol va fi cu toata listuta noastra, rugaciune, linkuri etc. Va spun si de ce. Atunci cand scriem un mesaj, apar ultimile zece postate de colegele noastre. Ca sa raspunzi cuiva, daca vrei sa vezi ce anume a scris trebuie sa te duci cu scroll-ul un kilometru in jos, ceea ce de multe ori, cel putin pentru mine ca sunt la munca si ma mai feresc, este putin mai greu. Vreau sa va intreb daca sunteti de acord cu propunerea mea?

Pupicei



POZNICI CU NOI

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte


Mamica de INGERAS in ceruri
Minunea din burtica
8+ Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
Uite asa cresc eu la mami in burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anaconda2

Alex , nu-ti fa probleme , ca o sa se vada . Si eu am fost ieri la eco , la 5 sapt si 1 zi , si inca nu se vedea embrionul . Doar sacul vitelin , balonasul din sacul gestational..


5+

Offff, va multumesc pentru sustinere, e asa de grea asteptarea, mai ales ca sunt la prima sarcina, nu am mai trecut prin asa ceva si nu stiu la ce sa ma astept si citind tot felul de lucruri m-am cam panicat - sper sa nu fiu asa toata sarcina ca o sa innebunesc.

Intr-adevar sacul gestational se vede foarte bine, are 0.6cm si din ce am inteles incepe sa se contureze si cel vitelin....da Doamne ca data viitoare sa fie totul ok, sa vad si eu embrionul si poate ne ajuta DD sa ii auzim si inimioara - imi inchipui cat de emotionant poate fi!

Va pup si va doresc numai bine!

5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danuta1979 spune:

Cu privire la ecografii in primele saptamani, asa cum stiti, si eu am facut una la 5 sapt. si 2-3 zile si s-a vazut doar sacul. Am facut apoi la 6 sapt si 4 zile si s-a vazut si embrionul si inimioara batand. In sapt. a cincea puiul creste de regula intre 0,5 mm si 2,5 mm, deci dati-i timp. Sunt sigura ca totul e ok. Si eu am fost speriata ca si voi si de aceea va zic sa va dati timp.

Pupici

Dana7+

http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Dana&year=2009&month=9&day=21&babycount=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Si daca tot sunt la capitolul propuneri mai propun ceva... fetele la bebe 2 oricum stiu cum a fost si la alte odisei

Ma gandeam sa facem si noi contul comun de pozici unde sa punem poze cu burticile si mai tarziu cu bebeii. Eu vroiam sa propun Picasa pentru ca webshots-ul mi se pare ca merge ingrozitor de greu.

Si inca o rugaminte la fetele care au mai trecut printr-o sarcina. Daca aveti materiale legate de sarcina, de crestere bebe, alaptat etc, listute pt bagajul de spital sau orice altceva ce considerati ca o sa ne fie necesar pe parcurs, va rog, cand si daca aveti putin timp, haideti sa le punem pe contul comun de yahoo sa poata oricine sa le downladeze de acolo. Sarumana

Eu o sa ma ocup diseara sa trimit tot ce am pe acolo. Cu acceptul colegelor de la vechea odisee o sa dau forward la tot ce avem pe mailul comun acolo



POZNICI CU NOI

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte


Mamica de INGERAS in ceruri
Minunea din burtica
8+ Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
Uite asa cresc eu la mami in burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaomaria spune:

Fetelor, nu ati vazut mesajul meu?
Ce iau pt raceala? Ma doare in piept, simt ca niste cutite. Si urechile. Stiti ceva?

7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Anamaria, poti lua paracetamol simplu NU SINUS. CEai cu miere si multa lamaie si mai este un medicament homeopat dar imi scapa acum numele. Am un mare neuron lipsa, pauza... imi aduc aminte si iti spun. Daca tusesti poti lua Stodal iar daca ai nasul infundat fas fas cu apa de mare.

Mi-am adus aminte: oscilococcninum

Ai grija sa nu faci febre ca febra e foarte grava in sarcina si mai ales in primele saptamani. Daca simti putin fa leacuri babesti gen otet la sosete, cartofi la gat etc...





POZNICI CU NOI

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte


Mamica de INGERAS in ceruri
Minunea din burtica
8+ Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
Uite asa cresc eu la mami in burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

fetelor, va multumesc ca va impartasiti experienta cu noi! Asa de mult ma bucur cand va citesc, va multumesc ca existati!

Noi suntem bine, am fost la Medlife pentru ultimele analize de secretie si acum asteptam cumintei rezultatele si eco!

5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Julie_Me spune:

Buna fetelor si felicitari pentru burtici!

eu sunt noua pe aici, dar sunt fericita posesoare a unei burtici mici, care din cate am calculat eu se va naste la inceput de octombrie

Cum o sa am mare nevoie de sfaturi si sprijin, ca si voi toate, va rog sa ma treceti si pe mine in listuta voastra. Inca nu am fost la doctor pentru confirmare si eco, dar ma programez curand!

Multumesc

Mergi la inceput