Burtici fericite de septembrie-octombrie 2009 (9)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Buna dimineata!

Offf, fetelor va doresc multa putere sa treceti peste astfel de momente cumplite!

Noi suntem bine, ieri seara ne-a fost putin greata dar cred ca de la Centrum Materna, scrie ca s-ar putea sa dea stari de rau, m-a avertizat si dr.

Va pupacim!

5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mimika

Citat:
citat din mesajul lui alex25


Ma duc pe 13 cand voi avea 6s si 4z, dar pana atunci am emotii!

5+


Atunci o sa auzi sigur o inimioara, acum e prea devreme

8+
Fluturasii mei iubiti


Sa dea Dumnezeu!

5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Neatza burtici.

ramyy imi pare tare rau



POZNICI CU NOI

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte


Mamica de INGERAS in ceruri
Minunea din burtica
8+ Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
Uite asa cresc eu la mami in burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mayaione spune:

Anaconda eu merg la Tutu, tot cu el am nascut si prima oara, asa ca merg tot pe mana lui.
Imi pare asa de rau pt Alesicoo si Rammy, nu stiu ce as putea spune sa le alin durerea!
Pentru fetele care sunt la inceput, eu zic ca cel mai bine e sa faci echo intravaginal la 7 saptamani sa fiti sigure ca vedeti ceva. Uneori inimioara se poate vedea la 6 sapt, alteori la 6 sapt si 5 zile chiar. Asa ca pt siguranta eu as merge la 7 sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaconda2 spune:

Alex , nu-ti fa probleme , ca o sa se vada . Si eu am fost ieri la eco , la 5 sapt si 1 zi , si inca nu se vedea embrionul . Doar sacul vitelin , balonasul din sacul gestational..


5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tosicuta spune:

buna fetelor,

sunt si eu graviduta astazi am intrat in 7 saptamani
ultima UM: 18.12.2008
am fost ca o eco intravaginala la 5 sapt si putin si nu s-a vazut decat sacul, ma mai duc o data maine si sper sa se vada mai multe
am fost tare nelinistita perioada asta citind tot felul de lucruri care se pot intampla in perioada asta

va doresc la toate sarcina si nastere usoara si imi pare tare rau pt cele care au pierdut sarcina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramsan spune:

Aleesicoo si Ramyy suntem alaturi de voi si asteptam va alaturati la odisee cat mai curand (chiar daca la veti face parte din alta serie de burtici). Nu renuntati asa de usor si aveti incredere ca cineva acolo sus chiar va iubeste

Ramona 5+



Rares - puiutul mamei (8 nov. 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramsan spune:

Alex25 si tu ca si mine la echo vom avea 6 sapt si 4 zile. Sper sa il vedem pe bb la locul lui intrauterin si sa-i auzim si inimioara

Fetelor, eu chiar daca nu sunt la prima sarcina, mi se pare ca timpul trece ingrozitor de greu La munca cel putin fiecare minut mi se pare un chin, si vrea sa se faca mai repede ora 4 sa fug pe usa repejor la Rares sa prind macar o jumatate de ora de somn cat el isi face somnicul de amiaza :)

Ramona 5+



Rares - puiutul mamei (8 nov. 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramsan spune:

aaaa..... si cred ca ma apuca si pe mine minunatele greturi... nu prea am cunoscut ce sunt alea pana acum, dar am facut experimentul de dimineata... teribil de...

Ioanact sau monica - cand aveti timpul si amabilitatea - va rog sa il treceti si pe Rares Mihai in dreptul numelui meu, acolo pe listuta (ma mandresc tare mult cu el). E nascut pe 8 nov.2006 (la zi mare) prin nastere naturala :)

Ramona 5+



Rares - puiutul mamei (8 nov. 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaomaria spune:

Buna fetelor,
Aleesicoo si Ramyy, imi pare si mie foarte rau, sa ne rugam la DD sa va ajute data urmatoare.
Eu mai am o intrebare pentru cele cu experienta: M-am trezit dimineata cu o durere puternica in piept, am si o stare de moleseala, mai pe scut, am racit. Ce fac in aceasta situatie? Doar ceai (de care?) si miere cu lamaie?
Va pup

7+

Mergi la inceput