Burtici fericite de septembrie-octombrie 2009 (9)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristina_ana

Alex, stai linistita ca sarcina ta e prea mica si de-aia nu se vede inimioara. Du-te peste o saptamana si ai sa vezi ca totul e OK.

Cristina, mamica lui Andrei Eric (26.07.2007) si 8+
POZE

Ma duc pe 13 cand voi avea 6s si 4z, dar pana atunci am emotii!

5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimika spune:

Citat:
citat din mesajul lui alex25


Ma duc pe 13 cand voi avea 6s si 4z, dar pana atunci am emotii!

5+


Atunci o sa auzi sigur o inimioara, acum e prea devreme

8+
Fluturasii mei iubiti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diamar78 spune:

Atunci nu are rost sa ma duc vineri la eco pentru ca si eu am avut UM pe 26.12.2008. Ma gandeam sa ma duc acum vineri ca sa exclud o eventuala sarcina extrauterina dar cred ca o las pe saptamana viitoare. La sarcina trecuta am fost la eco la 5 saptamani de la UM si nu s-a vazut nimic si apoi m-a chemat peste 10 zile la 6 saptamani si 4 zile si s-a vazut. Acum vineri as avea 6 saptamani de la UM dar mai bine las pe vinerea viitoare. Ce ziceti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mgd13 spune:

monica si eu stau tot in Titan, la pta Minis...
m-am mai linistit acum cand am citit ca mai multe fete aveti sau ati avut sarcina mai mica decat stiati ca trebuie sa fie, ma intreb numa de ce spune pe rezultatul de la Echo ca embrionul este corespunzator unei sarcine de 5 sapt si 5 zile si sacul embrionar este corespunzator unei sarcini de 6 saptamani si 1 zi ??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mgd13 spune:

apropo de instiintat la serviciu, eu ma gandeam ca poate e bine sa mai astept, dar voi ziceti ca trebuie sa anunt din timp?
si despre ce acte e vorba? de la medicul de familie sau cum?
eu toate analizele,le-am facut la Medlife, cu medicul de familie nu am avut absolut nici o treaba

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimika spune:

Citat:
citat din mesajul lui diamar78

Atunci nu are rost sa ma duc vineri la eco pentru ca si eu am avut UM pe 26.12.2008. Ma gandeam sa ma duc acum vineri ca sa exclud o eventuala sarcina extrauterina dar cred ca o las pe saptamana viitoare. La sarcina trecuta am fost la eco la 5 saptamani de la UM si nu s-a vazut nimic si apoi m-a chemat peste 10 zile la 6 saptamani si 4 zile si s-a vazut. Acum vineri as avea 6 saptamani de la UM dar mai bine las pe vinerea viitoare. Ce ziceti?



Poti exclude sarcina uterina si chiar sa auzi o inimioara daca ai noroc. Dar la 6 saptamani, la eco transvaginala, cu siguranta se va vedea daca este in uter. Nu stiu la eco abdominala.

8+
Fluturasii mei iubiti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Alexandra, imi pare asa de rau. Iti doresc ca Dzeu sa-ti dea multa putere sa treci peste acest moment. O sa vezi ca vei avea un bebik cat de curand in burta si totul va fi bine.


Referitor la anuntatul angajatorului, eu as face-o imediat. Din momentul in care ati anuntat (neaparat in scris cu numar de inregistrare) sunteti protejate (nu au voie sa va dea afara, beneficiati de niste zile libere pe luna).

Roxxy, mami de Matei scump si drag (29.11.2007) si o tare emotionata 7





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

mgd13, si la mine aveam 7 sapt si o zi dupa UM si la eco 6 si 5 zile, deci chiar stai linistita. Fiecare bebe are ritmul propriu de crestere Iar la MInis am stat cu ai mei pana la 24 de ani deci...cunoastem zona perfect SI dupa ce nasc sigur o sa stau mai mult pe acolo sa ma ajute mama cu bebe



POZNICI CU NOI

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte


Mamica de INGERAS in ceruri
Minunea din burtica
7+ Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
Uite asa cresc eu la mami in burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MoRo_K spune:

Alecsicoo sa-ti dea Dumnezeu putere multa multa sa treci cat mai repede peste ce s-a intamplat si sunt sigura ca va fii totul bine ca ne vom intalnii pe site cu bb...pupici multi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramyy spune:

fetelor pt mine s-a terminat , in aceata seara am mai fost la inca un eco care a confirmat inca o data ca sacul este gol, la ora 20 mi s-a facut chiuretaj

imi doream asa de mult sa imi tin copilasul in brate si eram asa nerabdatoare...deja ma vedem de craciun cu el in brate in fata bradului

asta e ...s-a dus...



Mergi la inceput