LMA Clopotei de ian-febr 2008 in sarbatoare (183)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns creata2008 spune:

Laurici, AMR 1 zi! Te sun cand se trezeste Mariuca!

Monica, oooof, iar?? Ai grija ce faci, tine-ne la curent!

Ma duc sa mananc ceva... ca am o foameeeeee!



Creata 1 cu Creata 2 si bebe 2 pe drum (7+)
NOU!! Poze in studio
Poze Mariuca
www.youtube.com/profile_videos?user=uic9999" target="_blank"> Filmulete Mariuca
NOU! Blogul Creata la patrat
Povestea nasterii
Cum creste Mariuca
Maria Ilona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creata2008 spune:

Multumim frumos, m-ai emotionat! E foarte frumoasa listuta si apreciez gestul tau!

Citat:
citat din mesajul lui Ellenuta
sa-mi spuneti daca va place listuta cu gravidutele noastre .. astept sugestii daca nu e ok.


Creata 1 cu Creata 2 si bebe 2 pe drum (7+)
NOU!! Poze in studio
Poze Mariuca
www.youtube.com/profile_videos?user=uic9999" target="_blank"> Filmulete Mariuca
NOU! Blogul Creata la patrat
Povestea nasterii
Cum creste Mariuca
Maria Ilona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicaa spune:

Elle Clara a facut deja o cura de vitamine. De fapt duminica terminam. Si primeste 1 data pe saptamana si oscillococcinum. Si tot degeaba.

Azi-noapte am cedat nervos. Am plans, m-am certat cu sotzul. Efectiv nu mai suport sa o vad incontinuu bolnava. Trebuie sa gasim o alta solutie ca asa nu mai merge. Incercam sa aflam daca putem continua concediul de ingrijire dar sa isi ia Stef. Daca imi iau eu dam faliment ca asigurarea privata trebuie sa o platesc din buzunar chiar daca nu am venit. Si oricum eu castig mai mult asa ca nu se mai renteaza sa stau eu acasa.

Tocmai m-a sunat mama. Are 39.3 febra. La 10 jumatate se duce tati cu ea la doctor. Sa vedem ce are.


Moni, mami de Clara Sophia (25.01.2008)
http://community.webshots.com/user/mangyalosi
http://cu-zdranga-pe-ulita.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_dimitris spune:

Danonique, !! Tin si eu pumnii sa te intorci cu vesti bune de la dr.!!! Votez si eu pentru Mark Alexandru! Imi plac foarte mult amandoua!

Laurici, ai fost in bucuresti cu una bucata minune pe nume Tehuta ???!!! Ce mi-ar fi placut sa va vad, macar pentru 10 minute!! As fi venit in ikea dupa voi !! Tot vreau sa ajung de mult timp sa iau si eu alte cutii d'alea de depozitat ca am unele din carton pe care le-a cam rupt eleni tot intrand si iesind din ele
mamica si fetita vorbareata! Acum, chiar ca nu glumesc dar chiar cred ca in vreo 6 luni thea noastra o sa recite o poezie... Hai ca nu ma "aventurez" la luceafaru' dar un catelus cu parul cret tot va spune !!!

Laura - mandra mami de Dimitrakis - 25.04.2003
si Eleni - 05.02.2008
www.flickr.com/photos/21462816@N06/" target="_blank">poze

povestea nasterii lui eleni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_dimitris spune:

Vazut fotografii cu tunsulici Dudu mic !

Dana, eu nu stiu ce sa te sfatuiesc sa mananci ca eu am nacat ca o vaca tot ce mi-am dorit in ambele sarcini. Si am pus nu mai putin de 30 de kile de fiecare data Date jos apoi !
Ma enerveaza dr. tau ca-ti tot spune ca te ingrasi.... Inteleg situatii de genul celei in care era miri cu diabetul ei gestational care ii facea rau lui sacha! Dar doar ca te ingrasi...?!

si apropo de asta...

miriiiiiiiiiiiiiiiiiiiii unde esti scumpa noastra >????
\te vrem inapoi !!!!




Laura - mandra mami de Dimitrakis - 25.04.2003
si Eleni - 05.02.2008
www.flickr.com/photos/21462816@N06/" target="_blank">poze

povestea nasterii lui eleni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



camelia ii plac creioanele alea cerate? mazgaleste cu ele?

nati super maimutica cu cercei! ai de tras cu ea, nu gluma.

moni off Doamne .. sa-i faca impachetari sa-i scada febra .. uite d-asta zic eu ca-s prea mici ptr cresa .. nu poate mami tau sa iasa la pensie si sa vina sa stea cu ea? ar fi ideal asa .. zic eu.



Elena de Eva Maria (14.01.2008)

Eva creste mare
Eva
www.youtube.com/user/ellena2006" target="_blank">Eva filmulete

papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_dimitris spune:

ANA IUBITA

LA MULTI ANI FETITA FRUMOASA!!! SA FII SANATOASA, FERICITA SI SA-TI BUCURI PARINTII!!!

Nati, am vazut fotografiile cu minunile tale Am ramas masca cand am vazut-o pe stefi unde s-a cocotat.... Si eu credeam ca fii-mea este nebuna ca se urca pe un scaunel de'al lui frate-sau si sta in picioare acolo... Si ce frumos mananca ea cocotata pe masa !
Sa stii ca si pentru eleni a mea chiloteii folosesc drept palariutza Aseara se proba fata mea cu cate o pereche... ii punea in cap, se ducea la oglinda se uita, se intorcea la sertarul cu chiloeti, lua alta pereche, alta culoare si tot asa...
ai niste fete superbe !!!!

Laura - mandra mami de Dimitrakis - 25.04.2003
si Eleni - 05.02.2008
www.flickr.com/photos/21462816@N06/" target="_blank">poze

povestea nasterii lui eleni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Nati Creata
Nati sa veniti cu vesti bune de la dr!
LauD am fost in Buc de vineri seara pana luni dimi. Dar n-am avut timp nici sa respir cu asta mica. Chiar nu m-am gandit ca ne-am putea intalni cateva fete pe la mall sau la ikea! Acum mi-i ciuda, uf! Cine stie cand vom mai ajunge sa stam asa mult...acum au fost 2 sarbatori (vineri si luni) si sotul nu lucreaza cand e cruce rosie.

Sa va zic de Thea, in dimi asta. Aveam langa mine catalogul de la Ikea si ea ma intreaba: ce-aici? Eu zic revista, ea de colo: catea M-a lasat masca


Mama fericita de minune si frumusete de Thea Maria
Nasterea minunii Thea Maria (3.01.2008),

Atat sunt de mare
Filmulete
Octombrie - Noiembrie 2008
Craciun 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicaa spune:

Mai fetelor stau ca vaca in fatza calculatorului si nu sunt in stare sa fac nimic. Si am de lucru o gramada si o sedinta azi unde ar trebui sa debitez idei.

Elle asa ar fi ideal dar mama abia la anul face 55 de ani si asta e varsta minima de pensionare. Un lucru e clar: bona nu ne putem permite, au-pair e riscant si sunt numai fete tinere si fara experienta plus ca stai cu ea in casa. Genul cum are Miri costa cam cat cresa si tot comunitate e si nici macar nu e asa flexibil cum e la cresa. Tanti trebuie sa capete concediu etc. Deci si asta pica.
Ori ceva la negru dar mi-e frica si nici nu cunosc pe nimeni de incredere ori unul din noi ramane acasa. Alta solutie nu vad.

Moni, mami de Clara Sophia (25.01.2008)
http://community.webshots.com/user/mangyalosi
http://cu-zdranga-pe-ulita.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicaa spune:

LauraI e fantastica Thea ta! Am cunoscut acum ceva ani un baietel care tot asa avea un vocabular fenomenal la 1 an. Si mi-am dorit in secret ca si copii mei sa fie asa. La Clara n-a tinut figura. Ea prefera pur si simplu japoneza.

Moni, mami de Clara Sophia (25.01.2008)
http://community.webshots.com/user/mangyalosi
http://cu-zdranga-pe-ulita.blogspot.com/

Mergi la inceput