LMA Clopotei de ian-febr 2008 in sarbatoare (183)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danonique spune:

ANA printesa Nataliei

Dana mami de Vanessa(08.03.2006)si Albert (20.12.2007)si 31+ http://bd.lilypie.com/3hFFp2.png
poze albert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danonique spune:

Eu trebuie sa ma pregatesc de mers la dr.E a doua iesire pe care o fac de 2 luni!Sper sa fie totul bine si cu bebe si cu analizele mele.

Dana mami de Vanessa(08.03.2006)si Albert (20.12.2007)si 31+ http://bd.lilypie.com/3hFFp2.png
poze albert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:

Citat:
citat din mesajul lui danonique

Eu trebuie sa ma pregatesc de mers la dr.E a doua iesire pe care o fac de 2 luni!Sper sa fie totul bine si cu bebe si cu analizele mele.

Dana mami de Vanessa(08.03.2006)si Albert (20.12.2007)si 31+ http://bd.lilypie.com/3hFFp2.png
poze albert


tin pumnii sa vii cu vesti bune!

Elena de Eva Maria (14.01.2008)

Eva creste mare
Eva
www.youtube.com/user/ellena2006" target="_blank">Eva filmulete

papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_dimitris spune:



STANCUTZA
LA MULTI ANI DRAGA NOASTRA !!!!
SA AI O VIATA LUMINOASA, FERICITA SI PLINA DE BUCURII!!!
ZI DE ZI, IUBITA SOFIA SA-TI UMPLE SUFLETUL DE BURURIE SI FERICIRE !!!


ANDREEA BIANCA

MATEI
LA MULTI ANI CU SANATATE, NOROC SI FERICIRE CLOPOTEI DRAGI !!!

Laura - mandra mami de Dimitrakis - 25.04.2003
si Eleni - 05.02.2008
www.flickr.com/photos/21462816@N06/" target="_blank">poze

povestea nasterii lui eleni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EliaElia spune:

oaau, ce mai de vesti bune. Sper ca n-am scapat prea multe vesti din urma dar multe-multe felicitari cretei si gabrittzei si va doresc sarcini usoare!Felicitari si Adelei si lui AJ pentru primii pasi singuri! Sper ca n-am sarit alti clopotei care au facut si ei primii pasi.Imi pare rau sa citesc despre Eva care a facut buf. I-ati scos firele?Si Clara vad ca are ceva probleme cu febra dar speram sa treaca repede-repede sa mai respire si mami.Cynthia, Octi e mai bine?Am vazut ca si Andrei al LaleiD are putina febra, sa treaca repede si la el.Stancutza, nu mai bine astepti sa faceti analizele sa vedeti cum stati cu calciul? Noi le-am facut pe neasteptate ca sa zic asa, cand a facut febra mare de la roseola, ne-a trimis si i-am recoltat si sange. E destul de stresant, dar uita repede si e mai bine sa stii exact, nu presupuneri ale medicilor. Sotul meu a zis ca alta data nu-i mai facem analize, ca el a tinut-o in brate cand i-au luat sange si i-a fost tare mila.LauraD, dar ce foen aveai, mama? . Ce draguta a fost Eleni cu servetelul. Si Laura moare dupa imaginea ei in oglinda sau sa se uite la poze cu bebei, pentru ca ii mai arat poze cu clopotei si cand aude "hai sa-ti arat poze cu bebe" lasa balta tot si vine.Eu i-am luat creioane colorate cerate (mi-am amintit ca l-am vazut pe Dudu. viitorul arhitect) pentru ca-mi era frica sa nu-si scoata ochii cu vreun creion ascutit sau pix, avea o atractie fatala pentru ele si niste miscari haotice. Bine, la astea colorate exista riscul sa le bage in gura si sa le rontaie.Mai citesc, sper ca n-am uitat prea multe.Camelia si Laura (06.02.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EliaElia spune:

Pana am terminat eu de scris am aflat si ca Eva scapa curand de fire.Camelia si Laura (06.02.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_dimitris spune:

Stancutza, si eu zic ca este bine sa astepti pana ai rezultatele analizelor. Totul va fi bine !!! Si eu ii mai dau uneori carnitza atat la pranz cat si la masa de seara... Bine, seara nu este chiar cantitatea pe care i-o dau la pranz... II dau cateva bucatele de fripturica de pui. la pranz ea mananca o pasta de legume si carnita blenduite iar seara ii dau ori cereale, ori soldatei de cascaval, paine neagra cu unt sau bucatele de carnita de pui.

Cretulinaaaaa, felicitari pentru prima vizita la doctor !!!!
Creste samburelul/samburica !!! In ceea ce priveste analizele alea scumpe... le vei reface daca anterior a rezultat ca nu ai anticorpi...
Uite, mie mi-a iesit la toxoplasmoza ca am avut candva - adica mi-a iesit un Ig pozitiv si altul negativ... so - nu m-a pus sa o repet... La altele la care imi iesise ambele Ig negative la prima sarcina - le-am repetat la a doua sarcina. O sa-ti spuna dracea! cu mult drag burtica frumoasa si mariuca minunata !!!!

Roxanici, eu am bibe mare din grecia luat. Dupa paste ii aduc eu din grecia buburuzei mele scumpe doua biberoane mari.

Laura - mandra mami de Dimitrakis - 25.04.2003
si Eleni - 05.02.2008
www.flickr.com/photos/21462816@N06/" target="_blank">poze

povestea nasterii lui eleni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NataliaS spune:

'Neata!

pentru urari!Asemenea va dorim tuturor!

Mersi Elle de cafea! Evita sa n-o doara si sper sa fie vindecata frumos.
M-ai intrebat cum s-a urcat pe birou? Usor, in 5 secunde, de jos pe scaun si de pe scaun pe birou...Acum are o noua pasiune merge in baie si urca pe inaltatorul Anei din fata chiuvetei, tragandu-se de chiuveta...mor de frica sa nu vina pe ea...evident inchid usa la baie, dar uneori mai merge Ana si o lasa deschisa...F..k iar s-a urcat pe masa Anei, cat am scris eu cateva randuri....bah copilul asta e atomic...eee dar acum s-a si dat jos singura...am lasat-o sa vad ce face

Laura si Ange - daca va aduceti aminte la odisee si eu sufeream cumplit de aceste sentimente de vinovatie ...vreau sa va linistesc ca dragostea nu se imparte...se multiplica

Cornilia sa fii sanatoasa, fericita si iubita!

Eu azi la 10.45 am programare la medic cu fetele...sper sa ne dea vesti bune...desi nu-s foarte bine ; apoi vine mama si frate-meu la noi sa o sarbatorim pe Anusca....yupiiii.


Natalia - de 2 ori mamica Stefania-Irina 26.12.2007 si Ana iubita 04.02.2005
Poze: http://www.flickr.com/photos/10220847@N05/
Acolo unde domneste iubirea, si imposibilul poate fi atins! (proverb indian)
http://www.youtube.com/watch?v=0R-FPIHNFJw

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creata2008 spune:

"LA MULTI ANI!" pentru flacaul Matei, a trecut anul de bebeluseala, gata, esti deja mare!!

"La Multi Ani!" si pentru mica Ana, sa creasca mare si sanatoasa, sa isi ajute surioara si parintii, si sa le aduca bucurii in fiecare zi!

"La Multi Ani!" si pentru Cornilia si Stancuta, sa fiti fericite alaturi de familia voastra si de puiutii vostri!

Acum citesc din urma... ca iar ati avut spor. Eu am venit de la analize si de-asta sunt asa matinala.

Roxi, nu e odiseea mea, hehe si chiar iti multumesc ca ai intrat si ti-ai dat cu parerea. Si nu numai tu.

Cu urcatul/coboratul scarilor... e nebunie! Urca cateva trepte, uneori mai multe, de coborat nu le coboara, dar mi-e frica sa o invat cu spatele, cum incepusem la un moment dat. Pentru ca mi-e ca se de-a berbeleacul. Ma gandesc serios si la o portita jos.

Gabiiiiii, iupiiiiiiiiiii, felicitari!! Stiu ca iti doreai acest bebe, sa dea Domnul sa fie bine cu amandoi, sa fiti sanatosi si sa duci sarcina cu bine pana la capat! Suntem colege de odisee? Ce dpn ai?

Vali, felicitari pentru micul AJ plimbaret!

Nicole, te pup si eu si iti multumesc pentru urari! Este, intr-adevar, extraordinar!

Cati, stii cum e... lipseste omu' 2 zile si uite ce afla, hehehe!! Dar eu zic sa tot afli vesti din astea bune, si noi la fel! Multumim de imbratisari, le intoarcem pe deasupra oceanului!

In primul rand, clar ne vedem!!!! Nu scapi! Noi avem numerele de telefon pe mail-ul comun, cand faci rost de o cartela cu numar de ro, anunta-ne. Si stabilim o intalnire intr-un parc, la plimbare.

In al doilea rand, noi am botezat-o pe Mariuca pe 9 martie, la 6 saptamani. NU a patit nimic! Si, crede-ma, era frig, mai ales in biserica! Dar mama trebuie sa se spovedeasca sau, ma rog, sa i se citeasca, la 40 zile de la nastere. Dar cred ca daca i se explica situatia preotului, va fi de acord sa ii citeasca mai repede.

Laurici de Piatra, iubirea nu se divide, ci se multiplica!

Creata 1 cu Creata 2 si bebe 2 pe drum (7+)
NOU!! Poze in studio
Poze Mariuca
www.youtube.com/profile_videos?user=uic9999" target="_blank"> Filmulete Mariuca
NOU! Blogul Creata la patrat
Povestea nasterii
Cum creste Mariuca
Maria Ilona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

'Neata, zuzici iubite
Angi Mada Ramo asa ma gandesc si eu, ca ne vom descurca "la fatza locului" Dar tot imi e teama, desi uneori taaare ma bate gandul de al 2-lea bebe.
Nu stiu daca v-am pove, dar, atunci cand am fost plecata de acasa, am fost la un preot cu har care mi-a spus ca trebuie sa ma intorc acasa, ca am cununiile prea bine puse si nu exista divort in casa mea si ca eu mai am de facut un baietel Noi ne protejam cu prezervativ, dar eu am ramas o data insarcinata chiar in felul asta si, daca s-ar intampla asa, nu m-ar deranja
LauraD m-au trecut si pe mine emotii...mi te imaginam pe holul spitalului, cu bagajelul in mana Doamne, cum trece timpul! Cum adica ai gasit-o pe Eleni in picioare langa pat? Pai ea nu doarme in patut cu grilaj? Am murit de ras cand te-am "vazut" la usa vecinilor batand in usa Imi imaginez moacele lor socate

Ana iubita Matei

Stancutza iti doresc din suflet tot ce-i mai bun simai frumos pe lume, sa te bucuri de puiul tau drag o mie de ani! (m-a distrat f tare cum plangea ea la usa baii)

Monica vai de mine, saracuta! Cum naiba se lipesc toate relele de ea? Sanatate multa si sa speram ca nu-i ceva grav (poate o meseluta, ceva,hmm? nu-i posibil?)!
Elle eu mai aveam putin si ma dadeam jos din masina Spre finalul drumului (adica din Buzau) m-am urcat cu ea in spate (desi mie imi e rau de masina) si-i tot dadeam cate o jucarie in mana. Ce credeti ca facea cu ea? Mi-o arunca in brate si plangea Cate copci are micuta? Mi se strange carnea pe mine cand ma gandesc!
Dana bafta la dr. Va fi bine, ai sa vezi!
Roxana eu stiu ca la Farlin au bibe mari, cu gatul larg.


Mama fericita de minune si frumusete de Thea Maria
Nasterea minunii Thea Maria (3.01.2008),

Atat sunt de mare
Filmulete
Octombrie - Noiembrie 2008
Craciun 2008

Mergi la inceput