Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (48)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

ulei virgin de floarea-soarelui , de porumb, de masline??? Gel de aloe vera din comert?? Si capsulele de vita mina a si E din farmacie? Sunt in ceata total. Chiar l-as face ca nu-i greu...



POZNICI CU NOI

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte


Mamica de INGERAS in ceruri
Minunea din burtica
7+ Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
Uite asa cresc eu la mami in burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

mda, neuronu' intarziat... in sarcina nu e voie crema cu Vitamina A...



POZNICI CU NOI

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte


Mamica de INGERAS in ceruri
Minunea din burtica
7+ Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
Uite asa cresc eu la mami in burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreutac spune:

Nadina, July, multumim pt. aprecieri, intr-adevar are niste ochi exact asa cum mi-am dorit. Albastri si patrunzatori.
July, cat despre reteta, ti-l dam pe tati, caci Eva e leit el, eu am fost doar mama purtatoare.Si asa se lauda peste tot ca face copii frumosi, iar la urmatorul cica mi-l face sa am garantia ca iese frumos, da' de crescut ma descurc singura, ca el nu mai are nervi. Glumeste, evident, el chiar este implicat in cresterea Evei si o face cu placere. Asa ca...astept oferte, scoatem si noi un ban cinstit

Andreea, cea mai fericita mamica de Eva - Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babymom75 spune:

'mneata buna!

JulyMorning " interpeleaza-ma" !

Mama lui Dragos (04.10.2008) si a lui Victor (12.09.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca81 spune:

Salutari si de la noi.

Andreuta, Anamona, Khristin, multumim pentru aprecieri. Carla il vazuse pe Luca si de aceea era atat de absorbita.

Eva, emotionant clipul.

Monicule, ma dau si eu cu parerea, eu am folosit ulei de migdale dulci de la Greenland, nu am nici macar urma de vergetura. Si cremele de la Palmer's sunt bune. Acum naturalul evident primeaza dar eu n-am suportat pe piele uleiul de masline, nici textura si nici mirosul. Numai in salate

Andreuta, cred ca poti deja sa o tii pe micuta Eva in fundulet pentru cateva minute, sprijinita cu o pernita la spate. Eu inca nu exagerez, nici in carut nu o tin ridicata inca dar asa pe genunchii mei sau sprijinita la spate o mai las 5-10 minute. Inca nu se poate ridica singurica.

Sunt happy ca am reusit sa-i dau cateva lingurite de banana cu cereale, bine foarte putin dar macar nu a plans si nu s-a enervat. Gurita tot nu o deschide si impinge afara cu limba inca, trebuie sa o fac sa rada, sa-i cant etc. Dar ma bucur ca totusi a inghitit ceva.

E soare, iesim afara mai tarziu. tuturor.

Mamica fericita de Carla Alexandra (13.08.2008)
Piti mic se face mare
Povestea puiului meu drag
www.totsites.com/tot/carla" target="_blank"> Eu sunt Carla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _irina_ spune:

Pupici si de la noi,
Eu am ajutoare, deci, dupa cum fiecare dintre voi care a avut ajutoare stie, am din ce in ce mai putin timp de forum, am din ce in ce mai multe treburi restante si din ce in ce mai putin timp pentru mine.

Am lasat-o ieri pe Deea cu mama, am gasit-o plansa si pe pitica si pe bunica. Pitica plansese de foame, bunica plangea ca plange pitica si il agita pe bunicu sa faca mai repede lapticul.
Si cand ma gandesc ca inainte sa se dea legea noua voiam sa ma intorc la lucru si sa las copilul cu bunicii, acum ma intreb oare ce era in capul meu?

Pot sa ma plang ca Deea e prea "independenta"? Ea zambeste la toata lumea,parca mai mult la altii decat la mine, sta in brate la toata lumea, sta acasa fara mine fara probleme...



fericita de Andreea-Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

anca, sarumana, esti o dragutza, dar eu din pacate uleiurile si mierea nu suport sa le ating. Abia ating si cremele..., nu stiu ce am , asa sunt de cand ma stiu. Ma gandeam la treaba aia pentru vergeturi ce a spus khristin ca e amestecata cu gelul de aloe si poate capata o alta consistenta



POZNICI CU NOI

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte


Mamica de INGERAS in ceruri
Minunea din burtica
7+ Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
Uite asa cresc eu la mami in burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EvaF spune:

Citat:
citat din mesajul lui monica_dicut

hmmm, eu n-am gasit unde a pus khristin treaba cu vergeturile poate ma help si pe mine cineva.

Eva, vazusem pozele cu Luca rosu in asternut rosu cu "red is my colour" si am tot vrut sa-ti scriu, te urmaream cand apari, ca mi se pare incredibil cat s-a schimbat Luca si ce a inceput sa semene cu tine. Este absolut A-D-O-R-A-B-I-L!!!



POZNICI CU NOI

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte


Mamica de INGERAS in ceruri
Minunea din burtica
7+ Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
Uite asa cresc eu la mami in burtica



Saru'mana de complimente, Moni, ii transmit lui Luca.

Si hai sa va arat ceva. Aseara mi-au sosit niste carti printre care si cartea THE BABY BOOK de Dr Sears ( eminunata, v-o recomand din suflet, a doua voce dupa Nausica, desi e groasa rau, o citesc noaptea doar cand doarme luca). Si ia uitati voi, dragelor, cine a citit primul aceasta carte: imi place sa citesc

Ei? V-am luat? Poate ai vostri zic ma-ma, ca-ca, pa-pa, se rostogolesc, daaaaaaaaar al meu citeste beeeeeeeeeey, da?

Eva, mami de Luca Noah (08.09.2008)

Sunt cel mai frumos din Universul acesta



-----------------------------------------------------------------------


" There is only one pretty child in the world, and every mother has it. (Chinese Proverb)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

si de la mine, ce, daca m-am trezit tarziu sa nu mai beau?!
Mi-e un rau de nu vad bine (invazia "rushilor" cum le spuneti voi...)

andreutac, lumea e mica, asa-i?
Iulia este sora mea. Si sotul meu a copilarit cu Florin si fratele lui, poate il cunoasteti si pe el

Ma duc sa ii fac ceva de mancare lui Teo, pentru pranz. Ca o mama denaturata ce sunt, ieri i-am dat borcanel...


Ada, mama de baieti:
Teo (10 aprilie 2007) si
Radu (22 octombrie 2008)
povestea nasterii
my blog
Topic: mama... de mai multe ori!
Topic: nu renunta! Informeaza-te!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JulyMorning spune:

Andreea pai atunci ce sa-ti urez... urmatorul bebe sa fie cel putin la fel de frumusel! Cat despre reteta... s-ar putea ca al meu sa aiba niscaiva obiectii.. hihiihi. Si asa, io tre sa fac unu' acu' care sa-i semene... ca cica la Maia nu i se vede contributia... :p


babymom fiica'mea s-a nascut cu clasicele hemangioame pe pleoape si pe ceafa. In afara de asta a mai avut unul pe tampla si unul pe frunte, deasupra sprancenei stangi. Ultimele doua i-au disparut la aproximativ 2-3 saptamani de viata, inca le are pe cele de pe pleoape si ceafa. Doi medici neonatologi si 3 pediatri mi-au spus ca e ok, ca se vor duce cu vremea si nu pun alte probleme. Nu si-au marit dimensiunile, nu s-a modificat nimic, din contra cred ca s-au mai micsorat. Eh, am o prietena buna medic (nu mai practica) care ma bate la cap, referitor la cele care s-au dus deja. Cum ca nu erau pe tesut moale plus ca fiica-mea are o oarecare deformare (viciu de pozitie a zis pediatrul, pentru ca pana pe la 3 luni nu statea cu capul decat pe partea dreapta), din aceste doua motive ma tot bate la cap sa-i fac RMN pana in 6 luni, ca cica sa stau linistita. Eu am refuzat pana acum, dar a bagat nitel spaima in mine. Mie mi se pare un pic cam aiurea sa fac anestezie, nu stiu cat de benefica ar fi toata treaba... ce parere ai?

Scuzati polologhia..

_
Our future determines our past

bobocica Maia
Poze

Mergi la inceput