Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (48)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Neatza mamici de bobocei.

Am vazut ce a scris babymom legat de cadrele medicale din Ro. Eu ce sa mai spun??? NU cred ca are rost sa mai comentez lipsa psihologului din spital intr-un caz cum a fost al meu in care era imperios necesar... purtarea asistentelor si a moaselor. Nu stiu, mie una cel putin mi s eparea normal sa-mi dea copilul sa-l vad... in fine, groaznic ce se intampla.

LA multe lunite sarbatoritilor de astazi

Care-i treaba cu vergeturile ca vreau si eu. Ma bag sa citesc din urma...



POZNICI CU NOI

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte


Mamica de INGERAS in ceruri
Minunea din burtica
7+ Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
Uite asa cresc eu la mami in burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simodina spune:

Monica . Cu vergeturile mai gandeste-te ca nu cred ca vrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Citat:
citat din mesajul lui simodina

Babymom ce fain ca ai putut da san imediat dupa nastere! E ceva ce am citit doar in carti sau am auzit de la mamici care au nascut in strainatate. Mi se pare atat de frumos si mi-as fi dorit si eu, mi se pare ca desavarseste nasterea ...


nadina, ambelor mele cumnate le-au fost adusi copilasii imediat dupa nastere ca sa le dea san. Au nascut la Municipal. Asta in conditiile in care nu au fost anesteziate sub nici o forma...



POZNICI CU NOI

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte


Mamica de INGERAS in ceruri
Minunea din burtica
7+ Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
Uite asa cresc eu la mami in burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreutac spune:

Andy_galro, multumim pt. complimente
Cu somnul in timpul zilei si noi suntem deficitare, cu greu prindem in zilele norocoase o repriza de 1-2 sau chiar 3 (cu foooarte mult noroc)ore de somn si asta in general afara. Si Eva este foarte agitata si poate si din cauza asta nu doarme cum trebuie ziua. Seara insa pica lata. La recomandarea medicului, de ieri am inceput sa-i dau o solutie naturista, Calmababy, care ar trebui s-o mai calmeze. sa vedem efectele si in cazul nostru, la prietenele mele a functionat.

Andreea, cea mai fericita mamica de Eva - Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simodina spune:

Citat:
citat din mesajul lui monica_dicut

[quote]citat din mesajul lui simodina


nadina, ambelor mele cumnate le-au fost adusi copilasii imediat dupa nastere ca sa le dea san. Au nascut la Municipal. Asta in conditiile in care nu au fost anesteziate sub nici o forma...



POZNICI CU NOI

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte


Mamica de INGERAS in ceruri
Minunea din burtica
7+ Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
Uite asa cresc eu la mami in burtica



Hmm si eu am nascut la Municipal prima data dar cu epi - nu mi l-au adus pe Serban decat dupa vreo 2 ore, nu stiam ca ti-l pun imediat acolo. Probabil si din cauza ca a fost prematur. Oricum ca experienta cu sectia de neonata a fost incomparabil mai placuta decat la Elias...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

nadina, stai linistita, a nascut cumnata acum pe 27 ian pe bebe 2 tot la municipal si... s-au tampit de tot. asta e poveste de acum 2 ani si 5 luni respectiv un an si 5 luni. Acum s-au purtat ORIBIL!!! NU o baga nimeni in seama, ea avea streptococ b dar nu ii facea nimeni analize lu bebe, i-au adus-o dupa 3 ore, au externat-o a doua zi ca nu aveau paturi in conditiile in care pitica avea cam multe leucocite... naspa rau. Sa nu-ti para rau ca n-ai mai nascut la Municipal.



POZNICI CU NOI

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte


Mamica de INGERAS in ceruri
Minunea din burtica
7+ Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
Uite asa cresc eu la mami in burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simodina spune:

Andreutac am vazut si eu acum cateva poze, ai intr-asdevar o fetita superba. Si are niste ochisori asa frumosi Te-am admirat si pe tine mireasa.

Fetele care se pricep, eu vad foarte greu pozele de pe webshot - stau un minut sa-mi incarce o poza, de ce oare?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

hmmm, eu n-am gasit unde a pus khristin treaba cu vergeturile poate ma help si pe mine cineva.

Eva, vazusem pozele cu Luca rosu in asternut rosu cu "red is my colour" si am tot vrut sa-ti scriu, te urmaream cand apari, ca mi se pare incredibil cat s-a schimbat Luca si ce a inceput sa semene cu tine. Este absolut A-D-O-R-A-B-I-L!!!



POZNICI CU NOI

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte


Mamica de INGERAS in ceruri
Minunea din burtica
7+ Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
Uite asa cresc eu la mami in burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simodina spune:

PT MONICA - post-ul lui khristin: Sabinel, uite asa arata reteta anti-vergeturi. Amesteci intr-un blender jumatate de cana de ulei virgin, un sfert de cana de gel aloe vera, 4 capsule vitamina A si 6 capsule vitamina E. Dupa ce le amesteci stochezi recipientul in frigider. Secretul e sa te ungi zilnic, fara exceptie iar succesul e garantat. Mult succes.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JulyMorning spune:

Moni uite aci, zicere de la Khristin: "Amesteci intr-un blender jumatate de cana de ulei virgin, un sfert de cana de gel aloe vera, 4 capsule vitamina A si 6 capsule vitamina E. Dupa ce le amesteci stochezi recipientul in frigider. Secretul e sa te ungi zilnic, fara exceptie iar succesul e garantat."

Neatza si de la mine.
Io tot incarc povesti... hihihi
Azi tre' program de shmotru.. sa vad cat ma lasa pitica.
Andreea, are niste ochi Eva de m-a hipnotziat .. De la cine i-a mostenit, poate la urmatorul bebe imi dai si mie din ingrediente..

Babymom pot sa te "interpelez" si eu cu o scurta poveste, sa-ti dai cu parerea, pretty pls?

_
Our future determines our past

bobocica Maia
Poze

Mergi la inceput