Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (48)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns babymom75 spune:

Citat:
citat din mesajul lui dyanira

Noi am avut-o pe dr Negriloiu super faina.Si am primit sfaturi si de la dr Olariu care e sefa cred.
Tu ai facut facultatea in Timisoara?


Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR





Nu, la Cluj, dar m-am aciuat pe la Oradea acum, cu maritisul

Mama lui Dragos (04.10.2008) si a lui Victor (12.09.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Si sa ne felicitam reciproc pt bebei
La multe lunite lui Dragos de Babymom care azi face 4 luni!!!!Sa fie sanatos si fericit!!!
La multe lunite si pt Irina de Clau geo nascuta aproape deodata cu al meu baiat!!!!
La multe lunite tuturor bebeilor care sarbatoresc azi!!!Nu am apucat sa ma mai uit pe lista sa vad cine e de aceea ii felicit pe toti!

Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Irina de Clau geo

Andrei de Dyanira

Dragos de Babymom

La multe luniteeeeee !!!!!!

Mai fetelor , de Simof mai stie cineva ???

Printesa mea iubita Valentina Soricelul meu iubit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babymom75 spune:

UAU! baiatul meu cel mic are deja 4 luni! Nu mi-am dat seama ca e trecut de miezul noptii. Maine e zi de masuratori si sedinta foto!
Multumesc Dya si tie sa-ti creasca mare feciorul si sanatos, sa te bucuri mereu de el!

Mama lui Dragos (04.10.2008) si a lui Victor (12.09.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikolici spune:

Irina
Andrei
Dragos

botez Karina


Nikole mami de Karina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babymom75 spune:

Fetelor-iubitelor as mai sta cu voi, dar in ultima vreme stau cam prost cu productia de lapte, asa ca ma duc la nani, ca 'mintenas' se trezeste si Dragos si s-a si dus prima parte a noptii.

Va pup si noapte buna!

Mama lui Dragos (04.10.2008) si a lui Victor (12.09.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreutac spune:

Neata!
Se pare ca astazi sunt prima, asa ca va ofer cafeluta cu sau fara lapte. Poftiti, va rog!
La multi ani tuturor piticilor nascuti intr-o zi de 4, sa cresteti mari, sanatosi si frumosi!
Eu n-am mai apucat sa mai intru, dupa "bunul" obicei, pe care-l stiti deja caci pitica mea e maraita...se pare ca o mananca gingiile si cred ca in curand vom avea primul dintisor. abia astept sa vad iepurasul meu mic!!!!
In rest, vrea sa se ridice in fund, trage de pantaloni, dc. sta sprijinita pe perna deja se ridica singurica, trage un pic drepata, insa inceputul e promitator.
Anca, am vazut mica calculatorista, e superba, sa va traiasca si sa va bucurati de ea. Cam cand a inceput ea sa stea in fundulet (ajutata)? La 4 luni jumate cat are Eva mea ma gandesc ca incercarile astea sunt normale, n-o afecteaza in vreun fel.
Kristin,multumim pt. reteta anti vergeturi. Au de azi vreau s-o pun in aplicare, merg la farmacie sa-mi procur toate cele si sper sa dea rezultate avand in vedere ca in ultima parte a sarcinii mi-au aparut vergeturi pe abdomen (partea inferioara) si pe solduri. daca nu trec, asa cum stiu deja, macar sa se mai estompeze, caci le detest.
Gaia, am vazut poze superbe de la botez si baita de mir si ... surpriza...nasii lui Raducu (Iulia si Florin) sunt prieteni cu sotul meu, ii cunosc si eu, insa nu foarte bine. Sotul meu a sta in cartier, dar dupa ce ne-am mutat in Militari n-am apucat sa trecem prin zona prea des. in orice caz sunt un cuplu foarte misto, imi plac tare mult frizurile Iuliei, iar Florin are un ras molipsitor.

Andreea, cea mai fericita mamica de Eva - Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simodina spune:

Neatza! Mai dar ce le mai dormiti in dimineatza asta de ajung eu sa va fac cafeaua. Enjoy !

Nikolici imi pare rau de ecografia aia si tin pumnii ca la 5 luni sa nu mai aiba nika micuta!

Babymom ce fain ca ai putut da san imediat dupa nastere! E ceva ce am citit doar in carti sau am auzit de la mamici care au nascut in strainatate. Mi se pare atat de frumos si mi-as fi dorit si eu, mi se pare ca desavarseste nasterea ...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreutac spune:

Uite cum am uitat eu s-o felicit pe Moni pt. inimioara mica care bate cu putere pt. mami si tati. Sper sa ne dai astfel de vesti cat mai des si sunt sigura ca de data asta totul va merge struna la cat esti de monitorizata. E foarte important sa ai parte de medici interesati de sarcina ta.
Mami de Alexa, si Eva mea e maraita in general, insa in perioadele de crestere cerebrala din tabelul pus la dispozitie de Boo, se manifesta si mai acut starea asta. noi deocamdata suntem intr-o perioada buna, insa se apropie din nou fulgerele. mamica si piticii si sper sa fie cat mai usoara perioada cu fulgere.

Andreea, cea mai fericita mamica de Eva - Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy_galro spune:

Neata si de la noi!!! cred ca Andrei a racit un pic...are multi mucisori, e ragusit(si nu glumesc) si stranuta la greu...sper sa nu fie nimic grav....dupa-amiaza mergem la dr. sa vedem exact ce este.

La multi ani sarbatoritilor de azi!!!
Irina de Clau geo

Andrei de Dyanira

Dragos de Babymom
La cat mai multe lunite si sa fiti sanatosi!!!

andreutac to am vrut sa-ti spun si tot nu am apucat ...m-am uitat pe poze si ai o fetita superba....imi place tare mult poza in care a adormit pe umarul tau(cred)...iar voi ati fost niste miri foarte frumosi...felicitari, casa de piatra si multa fericire
nikolici imi pare rau ca a iesit asa la ecograf dar sigur pana la 5 luni se corecteaza
mami de alexa si cipri sa stii ca si Andrei de pe la 3 luni nu mai doarme decat 20-30 de min pe parcursul zilei si doar afara mai doarme legat cate 1 ora sau 2...si in rest cum spui tu:duracel....ce sa facem, ne adaptam. mamica sa aiba rabdare si sa reziste.

O zi buna tuturor!!!


Andreea de Andrei(18.08.2008)

Povestea bobocelului nostru

Poze:
http://picasaweb.google.com/AndreeasiPompiliu
_
You can learn many things from children. How much patience you have, for instance. Franklin P. Jones

Mergi la inceput