Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (46)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Citat:
citat din mesajul lui andy.p

Ramo nici o sansa sa dorm cand e treaz Andy ca re atatea sa-mi spuna si sa-mi arate ca mai bine vin si stau cu el decat sa vina de o suta de ori el la mine sa ma tot bazaie...sper ca tu ai fost mai norocoasa si acuma dormi

laura, andy (07.04.2002) &alexia(14.09.2008)
Alexia
Andrei



aiurea, sunt aici . Ziceam eu ca se foieste... fata mea adoarme cu tzitzi; o ia, apoi o lasa si isi ia mainile. Si uite asa a adormit ea. Acum e pe salteluta, a stat si pe burta si chiuie. Dar si mie mi-a sarit orice urma de somn...

de Anda Teodora din 10.10.2008

puiul meu dulce si mic Anda

pozne in asteptarea Andei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Citat:
citat din mesajul lui AlexaM

Subscriu!

A avut doar o perioda cand se trezea direct pe la 4 si ceva de la 9-10 seara..in rest...cam la 2 ore. Acum vad ca se mai raresc trezirile..vom vedea.

Matei Gabriel 24.08.08 foto
Matei Gabriel povestea nasterii
www.youtube.com/watch?v=YE6ZcHeDxJM" target="_blank"> primul mama


si tu ii dai si completare deci nici vorba de foame sau lapte care nu-i destul. Asa sunt unii copii.

A, eu am culcat-o pe andina la capul meu si a dormit acolo pana la 4, cam 5 ore. Ar mai fi dormit asa dar se foia si mi-a fost mila sa nu-i dau lapte. De cand am mutat-o langa mine si pana la 8.30 cand s-a trezit a mancat de 3 ori... parca, dar nah eu acum alaptez in somn. E drept ca a doua daca n-am visat eu cumva a fost de sete. tzorc tzoc si somn.

de Anda Teodora din 10.10.2008

puiul meu dulce si mic Anda

pozne in asteptarea Andei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexaM spune:

Citat:
citat din mesajul lui gaia.nevia

, si multumim mult pentru urari! Sa dea Dumnezeu sa fie totul ok...
Tati e foarte stresat... azi dimineata a cam facut o criza de nervi si iar mi-a reprosat ca nu am asteptat pana in iunie... i-am spus ca eu asa simt, si asa am asteptat prea mult.
Ma rog, s-a potolit si din suflet sper sa iasa totul bine pentru amandoi puiutii, ca sa nu avem reprosuri...
Ca tot "vorbeam" cu Eva de fecioare... e normal sa nu zica nimic pana in ultimul moment?! Adica... normal pentru zodia asta...
Nu zice ca nu-i convine, ca e impotriva, ma rog, nu zice nimic pana cand e totul gata si se pune pe criticat. Pai ce mai poti face, constructiv, in felul acesta?! ca altceva, ce sa fac?

Mi-am facut unghiile chiar acum si scriu caraghios, cu degetele cumva curbate ca sa nu dau cu varful vopsit in tastatura Chiar sunt curioasa daca imi rezista oja pana la petrecere, avand in vedere ca maine dimineata o iau de la capat cu spalat copii, spalat biberoane... spalat mainile de 1000 de ori...

Mai intru maine noapte sau luni dimineata sa va povestesc.
noapte buna!



Ada, mama de baieti:
Teo (10 aprilie 2007) si
Radu (22 octombrie 2008)
povestea nasterii
my blog
Topic: mama... de mai multe ori!
Topic: nu renunta! Informeaza-te!


Apropo de fecioare: eu sunt fecioara si intotdeauna am zis verde infata ce am avut de zis. Chiar mi s-a reprosat asta. In acelasi timp nu regret nici o decizie pt ca le-am gandit pe toate bine cu tot felul de scenarii (butterfly efect ). Insac stiu fecioare...care ma scot din pepeni pt ca vb ceva cu ele azi si iti spun peste vreo 5 zile replica... Dar la fel stiu scorpioni care peste luni de zile imi spun de ce s-au suparat la un moment dat.
Cred ca tine de educatie mai mult...
Tata e fecioara si e ca mine...

Matei Gabriel 24.08.08 foto
Matei Gabriel povestea nasterii
www.youtube.com/watch?v=YE6ZcHeDxJM" target="_blank"> primul mama

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

Citat:
citat din mesajul lui 300

Citat:
citat din mesajul lui andy.p

Ramo nici o sansa sa dorm cand e treaz Andy ca re atatea sa-mi spuna si sa-mi arate ca mai bine vin si stau cu el decat sa vina de o suta de ori el la mine sa ma tot bazaie...sper ca tu ai fost mai norocoasa si acuma dormi

laura, andy (07.04.2002) &alexia(14.09.2008)
Alexia
Andrei



aiurea, sunt aici . Ziceam eu ca se foieste... fata mea adoarme cu tzitzi; o ia, apoi o lasa si isi ia mainile. Si uite asa a adormit ea. Acum e pe salteluta, a stat si pe burta si chiuie. Dar si mie mi-a sarit orice urma de somn...

de Anda Teodora din 10.10.2008

puiul meu dulce si mic Anda

pozne in asteptarea Andei



ce dragutza e..vad ca si vo sunteti prietene cu degetul,si ce ochi mari numa de somn nu sunt

laura, andy (07.04.2002) &alexia(14.09.2008)
Alexia
Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexaM spune:

Citat:
citat din mesajul lui 300

Citat:
citat din mesajul lui AlexaM

Subscriu!

A avut doar o perioda cand se trezea direct pe la 4 si ceva de la 9-10 seara..in rest...cam la 2 ore. Acum vad ca se mai raresc trezirile..vom vedea.

Matei Gabriel 24.08.08 foto
Matei Gabriel povestea nasterii
www.youtube.com/watch?v=YE6ZcHeDxJM" target="_blank"> primul mama


si tu ii dai si completare deci nici vorba de foame sau lapte care nu-i destul. Asa sunt unii copii.

de Anda Teodora din 10.10.2008

puiul meu dulce si mic Anda

pozne in asteptarea Andei



Sigur tine de copil... Chiar pe la 3 luni si ceva cand a inceput sa se trezeasca iar des am vb cu pediatra si mi-a zis ca dupa 4 luni sa incerccu cereale seara ca poate ii e foame si lapticul nu e suficient...am incercat vreo 3 seri apoi am renuntat ca se trezea la fel...si lua in greutate...

Asta mi-e baietell si cu el defilez (dar tare mandra sunt de el....

Matei Gabriel 24.08.08 foto
Matei Gabriel povestea nasterii
www.youtube.com/watch?v=YE6ZcHeDxJM" target="_blank"> primul mama

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexaM spune:

Am citit si din urma: la noi baita cu tot cu masaj, gimnastica, imbracat tine cam o ora - o ora si ceva. In apa sta cam 20-30 min si ne uda pe amandoi ca tare ii place sa dea din picioruse sa faca stropi...
Abia astept sa stea in funduletz mai bine ca i-am luat un bath pod de la mothercare tare misto si il pun in cada mare singur sa se joace cu ratuste (si asa nu mai uda parchetul...).



Matei Gabriel 24.08.08 foto
Matei Gabriel povestea nasterii
www.youtube.com/watch?v=YE6ZcHeDxJM" target="_blank"> primul mama

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CD27 spune:

Neata
Sa nu credeti ca acum ne-amn trezit, nu nu...puiul meu a inceput sa se trezeasca noaptea de foame, ii bag un ceai si mai doarme un pic, e fomist rau de vreo saptamana.

Am ost ieri la dr si a zis ca e ok cu raceala, la plamani nu se aude nimic, mai are cativa mucisori, i-am mai facut o tura de aerosoli si aspirat din gat.O sa luam fier 3 luni apoi reacem analizele.
A zis sa ii pun mai multe cereale la masa de seara (deja ii puneam 2) o sa ajunga sa manance fripturi seara ca sa nu se mai trezeasca

Am fost la carrfour ieri ce hainute ieftine si simpatice am luat, Ada te-am copiat cu treningul de 10 ron, pijamale plusate 2 cu 7 ron si alte bluzite

Laureta condoleante
Ada, distractie placuta, sa fie puii cuminti si sa nu le strice programul prea tare
Nikolici am fost la dr tanasescu...plictisita rauuuu, nu ma mai duc
Andy_g sa pierzi lapticul, fa ce te-au sfatuit fetele si o sa fie bine
Lumi, stiu ca multe sarcini sunt gemelare la inceput si unul se resoarbe, dar eu tot am fost trista si am considerat ca am gresit si ca ar fi fost bine amandoi daca nu faceam efort(am fost la aerobic, masaj anticelulita pe burta fara sa stiu ca sunt insarcinata) si cand am fost la prima eco, la 7 saptamani, unul nu era ok, mi-a zis ca o sa se resoarba si al 2 lea sac nu era prins bine, a trebuit sa fac tratament, d-aici ideea mea de vinovatie

Mami de Mikul Robert Constantin
http://community.webshots.com/album/567717346vFUaEH

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexaM spune:

Aaa...vroiam sa va spun: i-am dat aseara putin lapte cu lingurita ca sa se obisnuiasca cu ea...sa nu fie si instrument nou si aliment nou cand incepe diversificarea (am decretat eu ca pe 14 februarie...) si a baut tare bine...nu mai impinge cu limbuta lingurita cum facea cand era micut(de..acum e mare...). Nu mai puteam sa-i iau lingurita...a molfait-o vreo 10 minute...de jucarele se plictiseste muuult mai repede.. Abia astept sa ii dau mancare sa pape (adica nu lapte). Presimt ca tare o sa ne distram...

O zi de duminica excelenta va doresc!

Matei Gabriel 24.08.08 foto
Matei Gabriel povestea nasterii
www.youtube.com/watch?v=YE6ZcHeDxJM" target="_blank"> primul mama

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babymom75 spune:

Citat:
citat din mesajul lui 300

Citat:
citat din mesajul lui AlexaM

Subscriu!

A avut doar o perioda cand se trezea direct pe la 4 si ceva de la 9-10 seara..in rest...cam la 2 ore. Acum vad ca se mai raresc trezirile..vom vedea.

Matei Gabriel 24.08.08 foto
Matei Gabriel povestea nasterii
www.youtube.com/watch?v=YE6ZcHeDxJM" target="_blank"> primul mama


si tu ii dai si completare deci nici vorba de foame sau lapte care nu-i destul. Asa sunt unii copii.

A, eu am culcat-o pe andina la capul meu si a dormit acolo pana la 4, cam 5 ore. Ar mai fi dormit asa dar se foia si mi-a fost mila sa nu-i dau lapte. De cand am mutat-o langa mine si pana la 8.30 cand s-a trezit a mancat de 3 ori... parca, dar nah eu acum alaptez in somn. E drept ca a doua daca n-am visat eu cumva a fost de sete. tzorc tzoc si somn.

de Anda Teodora din 10.10.2008

puiul meu dulce si mic Anda

pozne in asteptarea Andei



Buna dimineata!
300 ai perfecta dreptate: tine de copil, nu de lapte ( ce sau cat ). Pe Victor l-am alaptat doar pana la 4 luni 1/2 ( am facut abces mamar ) si el se trezea din ora in ora, parca era ceas cu cuc; eu am crezut ca daca trecem pe formula, vai ce bine o sa-mi fie ca n-o sa se mai trezeasca copilul! Tot asa des s-a trezit! Am incercat sa-i adaug seara cereale in lapte - tot aia a fost! Pur si simplu asta era bioritmul lui si a durat pana aproape de 1 an, cand s-au mai rarit trezirile. Si de la 6 luni mi-am reluat si serviciul asa ca dimineata nu stiam nici cum ma cheama . Dar a trecut si acum o iau din nou

Mama lui Dragos (04.10.2008) si a lui Victor (12.09.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns preety spune:

Ramo si Sorina e prietena cu degetelul uneoi si-l indeasa asa bine... ca se ineaca si izbucneste in plans...

Nicole tare faza cu alunita !!!

Apropo de discutie, si eu sunt fecioara si intotdeauna am fost pe principiul "a spune lucrurilor pe nume"; probabil ca i-am deranjat pe unii, dar cei care m-au inteles si mi-au acceptat felul de a fi, ma apreciaza si-mi sunt si buni prieteni! La servici insa... am transformat totul in diplomatie si sunt apreciata ptr asta....

Ref la alaptat, tare va invidiez; tare mi-ar fi placut sa alaptez si eu ... eu cu toate suplimentele tot putin am; pun fata la san la fiecare masa sau intre mese ca s-o calmez; suge tot dar nu se satura... de... economista fiind... nu am reusit totusi sa pricep principiul asta al cererii si ofertei

Verdict la tipetele Sorinei ... sunt colici... aseara cand a inceput sa scanceasca am bagat repede un clondir de ceiut... s-a mai strans de burtica... a mai gangurit, dar n-a tipat si a adormit frumos de data asta ;
Mult mi-a trebuit sa-mi dau seama ce are copilul asta ... a trebuit sa urle cateva seri neconsolata; mama nepriceputa ce sunt

Ma duc sa apuc sa spal biberoanele cat doarme ea...



Mamica fericita de Sorina Gabriela
Ticker Sorina Gabriela

Mergi la inceput