Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (46)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns babymom75 spune:

Citat:
citat din mesajul lui simodina

Citat:
citat din mesajul lui babymom75

Mai, da' chiar ca devin invidioasa! Auzi acolo, voi aveti bebici alaptati care se trezesc la 3-4 ore noaptea??!! Doar asa rar?! Al meu s-a trezit dintotdeauna la 2 ore, uneori chiar la 1 ora 1/2.
Oricum nu mi-am pus problema nici o secunda ca nu am lapte! Si cred ca asta e una din cheile succesului in alaptare

Mama lui Dragos (04.10.2008) si a lui Victor (12.09.2003)


Babymom 2 ore?? Uau, jos palaria ca rezisti la ritmul asta ca eu cand a reinceput sa se trezeasca noaptea am fost zombie - ea adormea imediat la loc dar eu ioc! Cu pusul problemei daca ai lapte sau nu bravo tie, dar ti s-a intamplat totusi sa urle copilul la san cateva zile si sa nu accepte sa suga decat in somn ?! Ca eu zic totusi ca e greu sa nu te intrebi si iti trebuiesc nervi foarte tari sa rezisti...

Nadina, mama de Serban (20.08.05 ) si Mara (27.08.08)



Sunt obisnuita cu terezirile nocturne din cauza garzilor si adorm imediat la loc, in nicio fractiune de secunda. Acum sunt de garda la domiciliu si e mult mai bine.

Mama lui Dragos (04.10.2008) si a lui Victor (12.09.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babymom75 spune:

Ada DA, CATEGORIC, ASA SUNT FECIOARELE! TOTI! ( la barbatii fecioara ma refer, adica )

Si mie imi vine sa ca am doi: pe Victor si pe tac-su. Si Victor, asa mic cum e, deja a inceput sa devina carcotas!

Mama lui Dragos (04.10.2008) si a lui Victor (12.09.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikolici spune:

Babymom As mai avea o intrebare...vazand ce a scris Sabinel ca mai bea niste bere....
Eu intr-un viitor apropiat voi avea o nunta in familie....paranghelie mare...insa eu sunt o fire destul de timida si fara ceva la "bord" nu ma ridic de pe scaun la un dans, asta ca sa scap de sindromul toata lumea se uita la mine si numai la mine si rad de mine pana fac pe ei.
Oare am voie sa bag ceva la bord???Exista o limita mica mica???Ca eu imi pierd echilibrul de om timid si dupa o bere.
pup inca o data mama tuturor bebelusilor

botez Karina


Nikole mami de Karina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babymom75 spune:

Mai, iar ma prinde ora 1 pe forum in loc sa dorm; fug la culcare sa mai produc ceva lapte ca daca ramane ala micu fara, ce ma fac? ( glumesc desigur )

Noapte buna mamici si puiuti!

Mama lui Dragos (04.10.2008) si a lui Victor (12.09.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babymom75 spune:

Citat:
citat din mesajul lui nikolici

Babymom As mai avea o intrebare...vazand ce a scris Sabinel ca mai bea niste bere....
Eu intr-un viitor apropiat voi avea o nunta in familie....paranghelie mare...insa eu sunt o fire destul de timida si fara ceva la "bord" nu ma ridic de pe scaun la un dans, asta ca sa scap de sindromul toata lumea se uita la mine si numai la mine si rad de mine pana fac pe ei.
Oare am voie sa bag ceva la bord???Exista o limita mica mica???Ca eu imi pierd echilibrul de om timid si dupa o bere.
pup inca o data mama tuturor bebelusilor

botez Karina


Nikole mami de Karina


Baga linistita! Da' sa nu spui ca doctoru' ti-a spus! Dupa ce am nacut, pe motiv sa fac lapte am baut berica, da'... nu din aia fara alcool. Acum pe bune, n-are nimic daca bei 1-2 beri, pt. ca au f. putin alcool; nici chiar un pahar de vin nu cred ca e problema. Va dormi si bebe mai bine. Eu aveam insomnii dupa ce am nascut - n-am dormit deloc, dar deloc, 5 nopti la rand si de accea am recurs la "imbatarea inamicului".

Acum chiar ca ma duc la

Mama lui Dragos (04.10.2008) si a lui Victor (12.09.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

buna dimineata....haideti la o asa in liniste ca duminica dimineata..eu sunt sg cu copii asa ca daca doarme Alexia nu doarme andy

ieri am avut o zi plina de musafiri cu soacra-mea in frunte care nu pleaca pana luni

Dya de abia astept sa vii la oradea

babymom esti plina de o energie debordanta...vreau si eu reteta

Va doresc o duminica minunata

laura, andy (07.04.2002) &alexia(14.09.2008)
Alexia
Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Laura, multumim de cafea, e buna tare. Era sa te intreb da' daca nu doarme andy tu de ce nu dormi putin totusi ca el nu e chiar asa mic? Dar uite ca incep sa inteleg si eu ca o mama nu poate dormi daca nu doarme cupilu. Si eu am una bucata bebe treaz de la 8 jumate caruia ii e somn dar in loc sa bage se uita la mine cum scriu mesajul asta. Nu-si dezlipeste ochii si se tot sucea sa il vada deasupra capului, asa ca acum stam in pat la acelasi nivel. De obicei bebe sta cu nasul la tzitzi.

Ei parca am ceva noroc, vad ca se foieste.

de Anda Teodora din 10.10.2008

puiul meu dulce si mic Anda

pozne in asteptarea Andei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

Ramo nici o sansa sa dorm cand e treaz Andy ca re atatea sa-mi spuna si sa-mi arate ca mai bine vin si stau cu el decat sa vina de o suta de ori el la mine sa ma tot bazaie...sper ca tu ai fost mai norocoasa si acuma dormi

laura, andy (07.04.2002) &alexia(14.09.2008)
Alexia
Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexaM spune:

Andy, linisteste-te ca e mai important decat tot.
Eu ii dau lui Matei de la 6 saptamani completare seara si inca alaptez fara probleme in rest. Seara am inceput cu 10-30ml completare ca n-am putut sa-l las sa nu sesature si acum ii dau 120-150ml completare dar inca suge in rest. Ii mai dau si la 12 completare acum am ajuns la 90-120ml dar vreo luna si ceva daca nu mai bine nu i-am dat deloc. La pranz ii dau mai mult pt ca eu ma duc si la munca si din pacate ratez masa de pranz de cateva ori pe saptamana asa ca s-a diminuat lactatia pt ora respectiva...
Important e sa pape lapte de la mami cat mai mult...daca nu se poate tot. Dar nu sa stea nemancat... Si eu am incercat ceai (pana la 2l pe ze) si nutrinatal si spirulina si galafor etc...inca le iau.
Matei nu a racit, nu a avut rosu in gat sau altceva pana acum si tati a fost racit de 3 ori...asa ca imunitate are sigur...
Laptic i-am dat cu biberon NUK cu tetina mare pt ceai.
Noi inca nu am inceput diversificarea si a crescut f bine.
Si eu intentionez sa alaptez cat mai mult, cel putin 7,8 luni...si nu mai e asa de mult si deja incep sa ma gandesc ca pana la un an.

Sper sa te fi ajutat.

Matei Gabriel 24.08.08 foto
Matei Gabriel povestea nasterii
www.youtube.com/watch?v=YE6ZcHeDxJM" target="_blank"> primul mama

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexaM spune:

Citat:
citat din mesajul lui babymom75

Mai, da' chiar ca devin invidioasa! Auzi acolo, voi aveti bebici alaptati care se trezesc la 3-4 ore noaptea??!! Doar asa rar?! Al meu s-a trezit dintotdeauna la 2 ore, uneori chiar la 1 ora 1/2.
Oricum nu mi-am pus problema nici o secunda ca nu am lapte! Si cred ca asta e una din cheile succesului in alaptare

Mama lui Dragos (04.10.2008) si a lui Victor (12.09.2003)


Subscriu!

A avut doar o perioda cand se trezea direct pe la 4 si ceva de la 9-10 seara..in rest...cam la 2 ore. Acum vad ca se mai raresc trezirile..vom vedea.

Matei Gabriel 24.08.08 foto
Matei Gabriel povestea nasterii
www.youtube.com/watch?v=YE6ZcHeDxJM" target="_blank"> primul mama

Mergi la inceput