Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (46)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Babymom75ai dreptate sunt o mama paranoia dar probabil ca e normal la primul copil.Eu am inceput sa ii dau azi Eurespal de 3 ori pe zi 3 ml asa mi-a zis dr la tel.Sper sa fie mai bine.
Bineinteles ca nu uit cand vin la Oradea iti cer numarul de tel si ne intalnim ca vreau sa il vad pe Victor si in persoana e un dulce
Am nascut la Odobescu.

Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

, si multumim mult pentru urari! Sa dea Dumnezeu sa fie totul ok...
Tati e foarte stresat... azi dimineata a cam facut o criza de nervi si iar mi-a reprosat ca nu am asteptat pana in iunie... i-am spus ca eu asa simt, si asa am asteptat prea mult.
Ma rog, s-a potolit si din suflet sper sa iasa totul bine pentru amandoi puiutii, ca sa nu avem reprosuri...
Ca tot "vorbeam" cu Eva de fecioare... e normal sa nu zica nimic pana in ultimul moment?! Adica... normal pentru zodia asta...
Nu zice ca nu-i convine, ca e impotriva, ma rog, nu zice nimic pana cand e totul gata si se pune pe criticat. Pai ce mai poti face, constructiv, in felul acesta?! ca altceva, ce sa fac?

Mi-am facut unghiile chiar acum si scriu caraghios, cu degetele cumva curbate ca sa nu dau cu varful vopsit in tastatura Chiar sunt curioasa daca imi rezista oja pana la petrecere, avand in vedere ca maine dimineata o iau de la capat cu spalat copii, spalat biberoane... spalat mainile de 1000 de ori...

Mai intru maine noapte sau luni dimineata sa va povestesc.
noapte buna!



Ada, mama de baieti:
Teo (10 aprilie 2007) si
Radu (22 octombrie 2008)
povestea nasterii
my blog
Topic: mama... de mai multe ori!
Topic: nu renunta! Informeaza-te!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simodina spune:

Citat:
citat din mesajul lui babymom75

Mai, da' chiar ca devin invidioasa! Auzi acolo, voi aveti bebici alaptati care se trezesc la 3-4 ore noaptea??!! Doar asa rar?! Al meu s-a trezit dintotdeauna la 2 ore, uneori chiar la 1 ora 1/2.
Oricum nu mi-am pus problema nici o secunda ca nu am lapte! Si cred ca asta e una din cheile succesului in alaptare

Mama lui Dragos (04.10.2008) si a lui Victor (12.09.2003)


Babymom 2 ore?? Uau, jos palaria ca rezisti la ritmul asta ca eu cand a reinceput sa se trezeasca noaptea am fost zombie - ea adormea imediat la loc dar eu ioc! Cu pusul problemei daca ai lapte sau nu bravo tie, dar ti s-a intamplat totusi sa urle copilul la san cateva zile si sa nu accepte sa suga decat in somn ?! Ca eu zic totusi ca e greu sa nu te intrebi si iti trebuiesc nervi foarte tari sa rezisti...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _giulianna_ spune:

Citat:
citat din mesajul lui Joy21



giulianna, multumesc ca ne-ai spus de reducerile de la tex! Am cumparat pentru Sofia o hainuta tare frumoasa cu 12 ron si muuulte bluze la 2,5 - 6 ron. Super!


Victoria, binecuvantata de Anna Sofia

Poze Anna Sofia Ma fac mare

"Nu-ti fie frica sa faci un pas mare. Nu poti trece o prapastie din doua sarituri mici."
David Lloyd George


Cu placere, ma bucur ca ai gasit lucruri frumoase la super reduceri!
Eu cred ca o sa mai trag o fuga si maine, sa-l pacalesc cumva pe barbata-miu :)

Mami de www.flickr.com/photos/31848759@N02/sets/" target="_blank">Eduard-Gabriel (17.08.2008)
Ticker Edi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Ada sa iasa totul asa cum iti doresti!!
E fff bine ca nu ai asteptat pana in iunie.Deci asa sunt fecioarele...hmmm...ca m-am pricopsit si eu cu un flacau fecioara.
Babymom sa stii ca vin des ca eu de prin zona ma trag mai exact de la Salonta asa ca nu e gluma de abia astept sa vin sa o cunosc si pe Laura care imi e atat de draga.
Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

si una tare.... am cumparat eu trusoul, cand v-am povestit, acum vreo 3 saptamani cred.
Am luat hainutele mai mari, dupa ce am masurat copilul...
Nu stiu ce sa zic, oi fi gresit la masuratori?!
Cert e ca azi cand le-am calcat am constatat ca nu ii mai vine sepcuta... si in lungime are 67 cm (ca l-am intors pe toate partile cand am vazut ca nu-i vine aia...), desi pe 22 cand l-am masurat ultima oara avea 63!!!!
Una peste alta, cred ca o aiba o fatza cu sapca aia pe varful capului
Daca ma gandesc bine, de vreo 3-4 zile am trecut la pijamale mai mari ca cele 0-3 il strangeau rau!

Ada, mama de baieti:
Teo (10 aprilie 2007) si
Radu (22 octombrie 2008)
povestea nasterii
my blog
Topic: mama... de mai multe ori!
Topic: nu renunta! Informeaza-te!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sabinel spune:

dupa ce am inchis laptopul mi-am dat seama ce aberatie am zis. chestia aia de-am scris-o functioneaza doar la mine, asa ca ignorati-ma!

amalia mamii
cum s-a nascut strumfita mea
piticania creste
_
Daca pentru o clipa Dumnezeu ar uita ca sunt o marioneta din carpa si mi-ar darui o bucatica de viata, probabil ca n-as spune tot ceea ce gandesc, insa in mod categoric as gandi tot ceea ce zic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simodina spune:

Gaia.nevia petrecere frumoasa! Tin pumnii sa iasa totul bine ca sanu mai intri in gura lui tati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babymom75 spune:

nikolici esti o figura!
Nu stiu exact ( pt. ca n-am citit nici intr-o carte de specialitate asa ceva ), dar am observat la fii-miu al mare ca au inceput sa-i apara alunite pe tot corpul dupa expunerea la soare. Sper sa ti se indeplineasca dorinta cu Marlyn, dar si daca nu Karinuta tot frumoasa va fi!

Te astept la Oradea si apropo de nickname sa stii ca profesia mi l-a inspirat - pe toti bebe de la spital ii iubesc de parc-ar fi ai mei. Am o meserie super care mi se potriveste "manusha"!

Mama lui Dragos (04.10.2008) si a lui Victor (12.09.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simodina spune:

Citat:
citat din mesajul lui sabinel

dupa ce am inchis laptopul mi-am dat seama ce aberatie am zis. chestia aia de-am scris-o functioneaza doar la mine, asa ca ignorati-ma!

amalia mamii
cum s-a nascut strumfita mea
piticania creste
_
Daca pentru o clipa Dumnezeu ar uita ca sunt o marioneta din carpa si mi-ar darui o bucatica de viata, probabil ca n-as spune tot ceea ce gandesc, insa in mod categoric as gandi tot ceea ce zic.


Care chestie Sabinel ca mie nu mi s-a parut nika aberant

Mergi la inceput