Alma, ingeras la ceruri

Raspunsuri - Pagina 29

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

pentru ALMA




http://luminarte.free.fr/gallerie/albums/Bucoliques/DSC_8346-01.jpg

Famille Dragoon cu Izia, 23 mars 2009

Toulouse, la ville rose

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Moni, ieri, azi, maine ... sunteti in gandurile mele,

-------
Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) & Sela
-------
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Port in suflet povestea licuriciului Emma
"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"
NU RAMANE INDIFERENT !
AJUTA-L PE BOGDAN SA VADA !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Chatonel, Daria multumesc!
Maine sunt 5 luni de cand micuta mea printesa a plecat.
Mi-e atat de dor de ea!

_.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._
Da-mi Doamne, forta de a indeplini tot ce sta in puterile mele, rabdarea de a indura ce depaseste puterile mele si discernamantul de a nu le confunda.
Monica, cea mai buna mami pentru Claudiu, Luana, Alma
Iti multumesc Doamne pentru ceea ce am, dar si pentru ceea ce nu am, Tie Doamne Iti multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

Buna din nou,

Nu pot sa merg la culcare inainte de a lasa un gand frumos in amintirea Ingerashului ALMA.

pentru tine, Ingerash ALMA, de la Lucia si Victor, FOREVER

Aseara m-am uitat cu sotul meu la un film. Nu are importanta despre ce era vorba, ideea e ca printre altele era vorba si de o fetita grav bolnava...care pana la final a murit, macinata de o boala cumplita. Tot filmul am avut un nod in gat si o emotie dureroasa in stomac. Iar la final m-am pus pe plans. Nu m-am gandit decat la Victor...ca nu as putea suporta ideea sa il pierd...iar apoi m-am gandit imediat la AYLA si la Ingerashul ALMA.

AYLA, te imbratisez cu drag si iti sunt alaturi.

Ingerashul ALMA, dormi in pace! Vei fi mereu in rugile noastre catre Dumnezeu !





Gigelica(Lucia) - de Victor-Andrei (zis si Pitonul)

30 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Lucia, multumesc!
As vrea sa spun prietenelor mele de suflet care scriu si citesc aici despre un subiect aici pe forum, poate nu au intrat la acel subforum.
Unele lucruri au o explicatie... atat de... duioasa.
Teoretica...
Poate intr-o zi... intr-o zi...

_.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._
Da-mi Doamne, forta de a indeplini tot ce sta in puterile mele, rabdarea de a indura ce depaseste puterile mele si discernamantul de a nu le confunda.
Monica, cea mai buna mami pentru Claudiu, Luana, Alma
Iti multumesc Doamne pentru ceea ce am, dar si pentru ceea ce nu am, Tie Doamne Iti multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

Si inca ceva pentru ALMA:

fluturash


Gigelica(Lucia) - de Victor-Andrei (zis si Pitonul)

30 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ayla21

Chatonel, Daria multumesc!
Maine sunt 5 luni de cand micuta mea printesa a plecat.
Mi-e atat de dor de ea!

_.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._
Da-mi Doamne, forta de a indeplini tot ce sta in puterile mele, rabdarea de a indura ce depaseste puterile mele si discernamantul de a nu le confunda.
Monica, cea mai buna mami pentru Claudiu, Luana, Alma
Iti multumesc Doamne pentru ceea ce am, dar si pentru ceea ce nu am, Tie Doamne Iti multumesc!



Monica, printesa ta iubita e si va fi mereu alaturi de tine, de voi, de noi

Aicieste impreuna cu noi

Famille Dragoon cu Izia, 23 mars 2009

Toulouse, la ville rose

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joanna27 spune:

Nu o sa uit niciodata ziua in care Alma a plecat intr-o lume mai buna sper eu.
A fost un adevarat soc..nu stiu de ce pt ca nu ne stim decat pe net..dar stiu ca Monica, Luana si Alma mi-au marcat viata pt totdeauna.
Asa cum ti-am mai spus Monica sunt copii nostri de suflet al tutor mamicilor de ghiocei si nu numai.
Nu vreau sa ma repet..rugacuinile mele catre acel cineva de acolo de sus care sunt convinsa ca exista se inalta in fiecare seara.
Alma , astept ziua de apoi cand te voi cunoaste,sa vegezi mereu asupra familie tale..te vom pastra mereu in ganduri si in suflet.
Iar pt Luana sper sa aiba tot ce e mai bun in lumea asta.
Milioane de imbratisari.

super obosita de berbecut plangacios DARIUS ANDREI (27.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Alma
nu te vom uita niciodata;
Stiu ca de acolo din lumea ingerilor
mereu vei avea grija de cei dragi.
Monica

oo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*


Bazar pentru Bogdan
Blogul lui Bogdan-Andrei
_

goblenuri-relatii pe blogul Donului

_


Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!

Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

ALMA nu te-am uitat printesica noastra nici astazi; esti ingerasul nostru si ne vom gandi mereu la tine; ai grija de mami si tati si de fratiorii tai care or sa te iubeasca toata viata.

Monica sunt alaturi de tine astazi si o sa ma rog ca fiecare luna sa fie mai usoara, durerea sa se transforme in liniste sufleteasca, sa reusesti sa accepti ce s-a intamplat si sa va ganditi cu drag la ingerasul vostru; de cand am devenit mama nu pot sa-mi imaginez prin ce treci, refuz sa ma gandesc la asa ceva, te admir enorm de mult pentru ca ai avut o putere pe care eu nu cred ca as fi avut-o. ingerasul tau este cu tine mereu, ti-a dat atat de multe semne.... te rog sa ai incredere in ele, nu te indoi nici o clipa ca este Alma... sufletul tau de mama stie ca e ea, nu lasa ratiunea sa te faca sa te indoiesti; nu stiu daca te ajuta la ceva gandurile noastre, dar eu trebuie sa ti le spun, trebuie sa-ti transmit o imbratisare puternica si lunga.

diana mami super fericit de mutunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009
minunea noastra David

Mergi la inceput