Alma, ingeras la ceruri

Raspunsuri - Pagina 30

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Si eu m-am trezit cu Alma in gand, cu ce dor nebun poate simti Moni azi, maine, in fiecare zi

-------
Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) & Sela
-------
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Port in suflet povestea licuriciului Emma
"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"
NU RAMANE INDIFERENT !
AJUTA-L PE BOGDAN SA VADA !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

Ayla, sunt alaturi de tine...............

*"Europa sa ne ierti....astia-s singurii experzti!"*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Chatonel, Joanna, Dodo, Dyana, Daria, Mychydutza, va multumesc mult pt gandurile voastre, si azi.

Azi am fost de dimineata la biserica si am aprins cate o lumanare pt ingerasii nostri.
Am cumparat multe flori si dupa masa o sa merg sa le sadesc.
Mi-e tare dor de ea.
Nu am plans. Sunt trista ca nu e aici si ca mi-e dor. Si ca nu e drept. Sau poate e... si nu intelegem noi. Nu stiu...
Dar nu am plans. Nu vreau sa plangeti voi. Nu vreau sa ma ocoliti si sa nu scrieti pt ca va intristati sau nu stiti ce sa scrieti.
O zi din luna vreau sa fie dedicata ei. Almei. Ingerasului meu, al nostru. Orice, un gand, o floare virtuala. Dar sa nu o uitati. De ziua ei... inger.


5 luni fara Alma

_.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._
Da-mi Doamne, forta de a indeplini tot ce sta in puterile mele, rabdarea de a indura ce depaseste puterile mele si discernamantul de a nu le confunda.
Monica, cea mai buna mami pentru Claudiu, Luana, Alma
Iti multumesc Doamne pentru ceea ce am, dar si pentru ceea ce nu am, Tie Doamne Iti multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SimonaMami spune:

Monica, nu am calculator cateva zile, pana se repara, insa nu puteam sa nu gasesc neaparat internet azi, macar pentru cateva minute, cat sa iti spun ca te iubesc si ca sunt langa tine.
Ma rog pentru Alma sa-i fie somnul lin, si plang...

PS. Sa nu uit: pe 28, de ziua printeselor, am vazut doua curcubee superbe. M-iar fi placut sa le vezi si tu. Cum voi avea iar calculator, voi pune pozele...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ADA1974 spune:

Ayla,un gand bun pt tine si multe pt ALMA, Dumnezeu sa o aiba alaturi.
Asa cum au spus si alte fete, cuvintele sunt de prisos intr-o astfel de zi, dar sa stii ca ma voi gandi mereu la ea cand voi vedea un fluturas sau baloane inaltandu-se spre cer.



ada mami de Sophia-Maria (18.03.2009) si Ana-Gabriela (12.02.2005).
http://picasaweb.google.com/mart.apr09/ADA1974?locked=true#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ayla21

Chatonel, Joanna, Dodo, Dyana, Daria, Mychydutza, va multumesc mult pt gandurile voastre, si azi.

Azi am fost de dimineata la biserica si am aprins cate o lumanare pt ingerasii nostri.
Am cumparat multe flori si dupa masa o sa merg sa le sadesc.
Mi-e tare dor de ea.
Nu am plans. Sunt trista ca nu e aici si ca mi-e dor. Si ca nu e drept. Sau poate e... si nu intelegem noi. Nu stiu...
Dar nu am plans. Nu vreau sa plangeti voi. Nu vreau sa ma ocoliti si sa nu scrieti pt ca va intristati sau nu stiti ce sa scrieti.
O zi din luna vreau sa fie dedicata ei. Almei. Ingerasului meu, al nostru. Orice, un gand, o floare virtuala. Dar sa nu o uitati. De ziua ei... inger.


5 luni fara Alma

_.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._
Da-mi Doamne, forta de a indeplini tot ce sta in puterile mele, rabdarea de a indura ce depaseste puterile mele si discernamantul de a nu le confunda.
Monica, cea mai buna mami pentru Claudiu, Luana, Alma
Iti multumesc Doamne pentru ceea ce am, dar si pentru ceea ce nu am, Tie Doamne Iti multumesc!


Ayla... eu nu sint credincioasa, nu cred ca cineva are puterea de a ne coordona noua vietile mai mult decit o putem face noi insine, dar am citit ca : cei care sint perfecti nu isi mai au rostul pe pamint pentru ca aici ar fi de fapt viata incercarilor si a durerii... dar lor nu li se potriveste nici o incercare pentru ca ei sint senini si drepti, nimic nu ii poate indoi. Daca ALMA a devenit un inger e sigur ca a fost din motivul acesta... si nu se poate sa ceri sa ii dedicam doar o zi din luna... cum sa ceri sa ne gindim "programat" la ea cind ea ne ureaza o dimineata senina in fiecare zi? Sa nu ii raspundem decit pe 12 sau pe 25 pentru ca atunci e ziua ei??!!
ESte firesc sa iti fie teama de uitare, dar ea o sa vina numai la dorinta ALMEI, cind va fi gasit alti pasi mai nesiguri decit ai nostri si se va dedica lor.

Famille Dragoon cu Izia, 23 mars 2009

Toulouse, la ville rose

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

multumesc mult pt lumanarea lui Darius..
...ma gandesc ca Alma, Darius, Emma si toti ingerasii sunt atat de fericiti acolo la Doamne Doamne...
Dumnezeu sa-i odihneasca in pace!

Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008

ingerasul Darius-Andrei

20+ Darius mi-a trimis de ziua mamei cel mai frumos cadou, un bebe!

bebe Flavius Cristian

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moni_or spune:

AYLA, cuvintele sunt prea sarace ca sa pot sa va aline pe tine, pe Camy si pe toti parintii de ingerasi, vreau doar sa-ti spun ca esti o mama si un OM minunat! Dumnezeu sa o sarute pe Alma, mie nu-mi place sa zic "sa o odihneasca" pentru ca eu cred ca in ceruri ingerasii nu stau sa se odihneasca ci zburda, se joaca, striga si isi privesc cu dragoste parintii si pe cei dragi, asa cum ar fi trebuit sa o faca pe pamantul asta, insa acolo cred ca e de 1000 de ori mai frumos!

Monica, mami de Luca

"Dragostea este indelung rabdatoare, este plina de bunatate: dragostea nu pizmu ieste; dragostea nu se lauda, nu se umfla de mandrie, nu se poarta necuviincios, nu cauta folosul sau, nu se manie, nu se gandeste la rau, nu se bucura de neleguire, ci se bucura de adevar, acopera totul, crede totul, nadajduieste totul, sufera totul. Dragostea nu va pieri niciodata." (1 Corinteni 13)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

Monica mea draga.....tu stii cat de greu imi este sa mai spun ceva....dar ma gandesc la tine.

coltul meu de rai



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leeloo21 spune:

monica..ma gandesc la tine la alma ..la familia ta cred ca in fiecare zi..esti o femeie minunata, o mama speciala, o sotie devotata..esti un ideal pt mine!

va iubim pe toti 5

Cristina si Alin, parinti super fericiti de Tudor (lumina ochilor nostrii) pestisor de 12 martie '09

nasterea in apa

pozici dragute

Mergi la inceput