Alma, ingeras la ceruri

Raspunsuri - Pagina 31

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tutidana spune:

[b]Monica[/b] sunt alaturi de voi,am niste poze cu fluturasi ,facute special pt. Alma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Monica, azi mi-a zburat un fluture pe la nas, dar n-am avut aparatul la mine sa-l fotografiez. I-am spus oarece in gand sa-i transmita fluturasului tau.

Monica mami de CRISTIAN
(7.03.2009)

CAND 1+1=3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ADA1974 spune:

Ayla, pentru ca inca nu s-a terminat ziua, si mi-am amintit ceva ce ai scris mai demult, transmitei te rog si lui Alex din partea noastra, si ca te apreciem nu numai pe tine, dar si pe el - tatic de ingeras si prichindei frumosi.



ada mami de Sophia-Maria (18.03.2009) si Ana-Gabriela (12.02.2005).
http://picasaweb.google.com/mart.apr09/ADA1974?locked=true#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

Ayla, tu stii ca eu nu am cum sa uit de aceasta zi de 30 si ca mereu voi intra aici sa las un gand, oricat de neinsemnat sau de naiv, dar ALMA e si ingerasul nostru.

Te imbratisez cu drag.

pentru ALMA


Gigelica(Lucia) - de Victor-Andrei (zis si Pitonul)

30 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Multumesc mult pt gandurile voastre, multumesc pt ca v-ati gandit la noi.
Azi am fost la Alma.
Am vrut toata ziua sa intru si sa scriu ceva frumos aici, acum nu stiu ce sa spun.
Am trecut in aceste 5 luni prin multe stari, mult prea multe. Cuvintele ar fi oricum putine sa pot sa explic. Poate doar celelalte mamici de ingeri inteleg.
Azi... ma simt consolata. Simt ca am spus tot ce puteam spune, simt ca am facut tot ce puteam face. Si totusi, toate aceste nu au nici un sens. Nu o vor aduce inapoi si nu vor umple golul.
Ma uit la poza ei, si nu mi se pare drept. Era asa frumoasa.
I-am sadit flori, i-am dus jucarii, ingerasi si fluturasi. Si cand am plecat de acolo am simtit ca ceva imi scapa, ca nu e cum ar trebui. Ca n-o las acolo, dar nici ca e cu mine. Ca am pierdut-o cand mi-au luat-o din brate, acum 5 luni. Am tinut-o prima si ultima data. Apoi... doar golul. Si nu-l pot umple cu nimic. Nu am amintiri, doar amintirile unei sarcini ce doresc a le uita, doar o poza pe care cineva mi-a retusat-o sa pot sa o pun publica fara nici o teama, si un loc... unde ii dus flori si jucarii. Si golul nu se umple cu atat. Nici gandul ca-i e bine, nici speranta ca e... unde e...
Tristetea nu trece. Si nu mai plang. Sunt doar consolata ca nu mai e, ca nici nu trebuia sa fie, ca Alma a fost creata pt cer.

5 luni fara Alma

_.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._
Da-mi Doamne, forta de a indeplini tot ce sta in puterile mele, rabdarea de a indura ce depaseste puterile mele si discernamantul de a nu le confunda.
Monica, cea mai buna mami pentru Claudiu, Luana, Alma
Iti multumesc Doamne pentru ceea ce am, dar si pentru ceea ce nu am, Tie Doamne Iti multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

Ayla, postarile tale ma lasa fara cuvinte! oricum mormantul almei arata foarte frumos! cate florilele sunt , si jucarii.......

ma uitam la pozele luanei.....ce mult a crescut si ce frumoasa e.....

*"Europa sa ne ierti....astia-s singurii experzti!"*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ADA1974 spune:

Ayla, ieri a apucat-o pictatul pe Gabi si a spus ca ii face un desen lui tati, dar am rugat-o sa faca un fluturas si pt "un bebe mic, care a fost f. bolnav si a murit, si s-a dus langa DD". Rezultatul a fost acesta: http://picasaweb.google.com/mart.apr09/ADA1974?locked=true#5353473232902452482 .



ada mami de Sophia-Maria (18.03.2009) si Ana-Gabriela (12.02.2005).
http://picasaweb.google.com/mart.apr09/ADA1974?locked=true#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:



5 luni fara Alma

_.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._
Da-mi Doamne, forta de a indeplini tot ce sta in puterile mele, rabdarea de a indura ce depaseste puterile mele si discernamantul de a nu le confunda.
Monica, cea mai buna mami pentru Claudiu, Luana, Alma
Iti multumesc Doamne pentru ceea ce am, dar si pentru ceea ce nu am, Tie Doamne Iti multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Miroase a Dumnezeu
Dumnezeu a tinut-o pe Luana in brate in acel timp, cand era un omulet mic.
Iti multumesc, Doamne!
Si probabil pe Alma o tine si acum.

Mychydutza , Ada si Gabi , multumesc!

Printesa dintisor

_.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._
Da-mi Doamne, forta de a indeplini tot ce sta in puterile mele, rabdarea de a indura ce depaseste puterile mele si discernamantul de a nu le confunda.
Monica, cea mai buna mami pentru Claudiu, Luana, Alma
Iti multumesc Doamne pentru ceea ce am, dar si pentru ceea ce nu am, Tie Doamne Iti multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joklk spune:

Aylastiu ca cuvintele nu te ajuta si as vrea sa pot sa fac mai mult decat doar sa scriu. Ai avut doua fetite care au stat la pieptul lui Dumnezeu. Alma a ramas acolo, Luana a venit aici ca sa va spuna cum e acolo.

Johanna mami de strengarita Karla Luiza

Mergi la inceput