Alma, ingeras la ceruri

Raspunsuri - Pagina 32

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

monica reiau si aici ce ti.am spus pe privat...
am vazut ca subiectul e deschis de altcineva. ma bucur ca s/a gandit sa faca asta. e greu sa ajuti pe cineva care traieste o drama...stii ca eu nici nu stiam ce sa iti zic. am incercat sa te "ocolesc" ptr ca imi era imposibil sa gasesc ceva potrivit de zis.
eu spre deosebire de tine sunt foarte inchisa, nu pot sa vorbesc despre mine nici daca e de bine si mai ales cand am un necaz. eu tin totul in mine si cel mai bine ma exprim prin scris. asa ca...

ALMA
Atat de mica si atat de draga,
atat de frageda si fara de noroc,
Lumina pentru mama, pentru tata
la ei in suflet dainuiesti neincetat.
Macar un drept sa fi avut, macar! cea care ti-a dat viata sa te tina-n brate.
macar la piept sa te fi strans, sa te aline, ti-ar fi citit povesti cu printi si zane!
Ai plecat insa sus pe-o stea te-ai dus. De-ai fi ramas... O! Daca-ai fi ramas,
ai fi aflat ca lumea intreaga te-astepta, ai fi aflat-o pe mamica ta!





silvi mama CRINEI

CRINA MINUNEA MEA
am mai crescut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui silvi8

ALMA
Atat de mica si atat de draga,
atat de frageda si fara de noroc,
Lumina pentru mama, pentru tata
la ei in suflet dainuiesti neincetat.
Macar un drept sa fi avut, macar! cea care ti-a dat viata sa te tina-n brate.
macar la piept sa te fi strans, sa te aline, ti-ar fi citit povesti cu printi si zane!
Ai plecat insa sus pe-o stea te-ai dus. De-ai fi ramas... O! Daca-ai fi ramas,
ai fi aflat ca lumea intreaga te-astepta, ai fi aflat-o pe mamica ta!

Silvia

_.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._
Da-mi Doamne, forta de a indeplini tot ce sta in puterile mele, rabdarea de a indura ce depaseste puterile mele si discernamantul de a nu le confunda.
Monica, cea mai buna mami pentru Claudiu, Luana, Alma
Iti multumesc Doamne pentru ceea ce am, dar si pentru ceea ce nu am, Tie Doamne Iti multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

A cut finger is numb before it bleeds.
It bleeds before it hurts.
It hurts until it begins to heal.
It forms a scab and itches
until finally, the scab is gone
and a small scar is left
where there once was a wound.
Grief is the deepest wound you can ever have.
Like a cut finger, it goes through stages and leaves a scar.

_.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._
Da-mi Doamne, forta de a indeplini tot ce sta in puterile mele, rabdarea de a indura ce depaseste puterile mele si discernamantul de a nu le confunda.
Monica, cea mai buna mami pentru Claudiu, Luana, Alma
Iti multumesc Doamne pentru ceea ce am, dar si pentru ceea ce nu am, Tie Doamne Iti multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:



_.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._
Da-mi Doamne, forta de a indeplini tot ce sta in puterile mele, rabdarea de a indura ce depaseste puterile mele si discernamantul de a nu le confunda.
Monica, cea mai buna mami pentru Claudiu, Luana, Alma
Iti multumesc Doamne pentru ceea ce am, dar si pentru ceea ce nu am, Tie Doamne Iti multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ADA1974 spune:

Ayla, iti scriu si aici ca nu stiu daca mai citesti si la odisee: uite unde a vrut Gabi sa puna hypo: http://picasaweb.google.com/mart.apr09/ADA1974?locked=true#5354970426413595346 , dar eu l-am mutat: http://picasaweb.google.com/mart.apr09/ADA1974?locked=true#5354970431238562194 , iar pana la urma am hotarat ca se vor juca amandoua: http://picasaweb.google.com/mart.apr09/ADA1974?locked=true#5354970445460258530 si http://picasaweb.google.com/mart.apr09/ADA1974?locked=true#5354970441293391826 .

sa fii bine.

ada mami de Sophia-Maria (18.03.2009) si Ana-Gabriela (12.02.2005).
http://picasaweb.google.com/mart.apr09/ADA1974?locked=true#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

Ayla ...ce mormant frumusel are micuta ta...
Offf..ca asa greu este sa mergi la mormantul copilasului tau...

Din pacate oricate flori, jucarii, lumanarele am duce noi acolo...tot un mormant ramane...
Asa fac mereu..si eu cumpar sa-i duc lui Darius...dar nimeni nu se bucura de ele...le duc pt mine...nu stiu...

De ce a lasat DD pe pamantul asta sa moara copilasii inaintea parintilor????????


Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008

ingerasul Darius-Andrei

22+ Darius mi-a trimis de ziua mamei cel mai frumos cadou, un bebe!

bebe Flavius Cristian

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Ada Camy multumesc!
Am primit de la un prieten de pe GG acest montaj Nu-i asa ca seamana? Si Alma ar fi fost la fel de mare si frumoasa acum.
Cum spunea Daria in una din zilele trecute, Alma este atat de senina, atat de impacata in poze.
Ma gandeam intr-o noapte ca doresc sa uit sarcina, desi acolo sunt singurele amintiri. Ca doresc sa uit nasterea, desi am avut o nastere usoara, a fost trauma despartirii.
Dar asa s-au nascut fluturasii mei. Iar fluturii sunt facuti sa fie liberi!
Alma, fie-ti zborul lin, iubita mea! Aici, nimeni nu te va uita. Ai stiut asta cand ai plecat. Te vom iubi mereu!

_.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._
Da-mi Doamne, forta de a indeplini tot ce sta in puterile mele, rabdarea de a indura ce depaseste puterile mele si discernamantul de a nu le confunda.
Monica, cea mai buna mami pentru Claudiu, Luana, Alma
Iti multumesc Doamne pentru ceea ce am, dar si pentru ceea ce nu am, Tie Doamne Iti multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

Monica as vrea sa stii ca esti in gandurile/rugaciunile mele atat tu cat si Luana, Alma, Clau.
Am vazut montajul intr-adevar seamana mult ...si mormantul Almei este asa frumos.
Si mie mi se intampla ca de fiecare data cand vad fluturasi sa ma gandesc la voi,la ingerasul Alma.
Alma fie-ti somnul lin ,Moni

Mami fericita!!!
Crestem mari!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ADA1974 spune:

este foarte frumos montajul Monica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

eu nu stiu ce sa iti spun, altceva decit ca as vrea sa fie posibil sa suferi mai putin


Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog si poze in album

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei

Mergi la inceput