Alma, ingeras la ceruri

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adi69 spune:

Din Iasi,un balon si o lumanare pentru Alma , unul ptr Emma...

Monica,am fost alaturi de tine cu gandul..cu fapta..

Baloanele s-au inaltat din curtea Mitropoliei dupa ce le-am plimbat putin prin parcul de la Teatrul National.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Lucia multumesc!
Carmen multumesc!
Ada multumesc!
Novus multumesc!
Gabi multumesc!
Daria multumesc!
Adriana multumesc!
Sunt deosebite gesturile voastre, m-au impresionat pana la lacrimi. Multumesc!
Vreau sa cer permisiunea sa pun pozele la pagina Almei.

_
Monica, the best mommy for Claudiu, Luana, Alma
Every day brings new blessings.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Pt prima data cand ma gandesc la Alma simt un fel de liniste sufleteasca. Nu promit ca va fi mereu asa. Si sper sa nu se gaseasca cineva sa-mi reproseze.
Ma simt bine facand ceva in memoria Almei. Orice imi poate aminti de Alma... Cu gandul la Alma...
De Ziua Mamelor de Ingeri as fi vrut sa fiu alaturi de alte mame de ingeri. Dar multumita voua, Alma a primit si ea darul ei, ca ceilalti ingerasi. Acolo, la locatiile festive, unde alte mame de ingeri au trimis simboluri catre ingerasii lor. Va multumesc pt ca ati facut posibil acest lucru.
Ziua Mamelor de Ingeri am petrecut-o cu gandul la Alma. Nu doar eu, si voi alaturi de mine. Si prietenii nostri de langa noi. Am fost in natura si am vazut... fluturi. Alex mi-a spus ca daca vreau sa vad fluturi ma duce el la un loc in inima naturii, unde sigur sunt fluturi. Si m-a lasat minute in sir singura bucandu-ma de linistea, mirosul florilor, si zborul fluturilor... si gandurile mele. Era fluturi, si fluturasi mici. Am vazut chiar si fluturasi albastrii. Un fluture rosu se invartea in jurul meu, jucandu-se cu mine. Dar cei mai multi erau fluturasi albi. Am petrecut zilele din week-end in natura, la "iarba verde" impreuna cu prietenii. Am avut si noi baloane, cu numele Almei, desenate cu inimioare si fluturasi. Le-am impariti copiilor. Unul l-am legat cu ata de suportul de la nisip unde se jucau copiii. Adia vantul si balonul zbura leganandu-se langa locul de joaca. Parca Alma era alaturi de ei la joaca.
Vazand fluturii zburand, liberi, fericiti, am inteles ca Alma este libera acum. Este libera si fericita. Iar noi trebuie sa-i respectam libertatea. Chiar daca doare plecarea ei. Dar acum Alma este libera... libera precum un fluturas.

_
Monica, the best mommy for Claudiu, Luana, Alma
Every day brings new blessings.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi69 spune:

Poti lua oricate si orice poza vrei,de aia l-am si lasat public..chiar te rog..


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Moni, fii sigura ca Alma a primit multe baloane de la noi toate,



-------
Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16)
-------
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Port in suflet povestea licuriciului Emma
"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui SimonaMami
De ziua ta, mamico, o !

Simona, multumesc pt "Presentation" trimis pe mail!
Adriana Daria

_
Monica, the best mommy for Claudiu, Luana, Alma
Every day brings new blessings.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Ma simt atat de libera de apasare acum. Stiu ca e doar de moment, acum, acum ma simt asa.
Avea dreptate Bianca Brad, mamele de ingeri au nevoie de toate manifestarile astea, ca sa se elibereze. Sa stii ca nu e uitat ingerasul, sa ii pot rosti numele fara teama.
Alma este libera, iar eu nu trebuie nici sa o uit, nici sa-mi ascund sentimentele. Cred ca la durerea mea a contribuit si dorinta de a fi asa cum trebuie pt Luana si pt ceilalti, de a fi tare, de a nu ma lasa prada tristetii. Am incercat sa imi ascund durerea ca sa ma simt acceptata si ca sa pot fi alaturi de ceilalti. E asa greu sa simti ca ceilalti te indeparteaza pt ca nu mai poti fi la fel. Durerea ramane, chiar daca nu o arat, ramane si mocneste. E ca un spin care nescos, coace si face mai rau. Cred ca, in fiecare lucru facut pt Alma, pun putin din durere, si putin din bucuria ca nu e uitata. Am dat jucarii si rochite la fetitele de la tara unde am fost, ieri am mai cumparat rochite. Am lucrat impreuna cu Claudiu fluturasi si am pictat lumanari. Iar cand simt nevoia, merg pe deal si scriu cu flori si pietricele numele ei intr-un loc al nostru. Poate e doar o joaca, au un moft, dar ma simt libera de apasare. Alma nu mai e, nu mai e niciunde. Nu mai e sa o vad crescand, sa o tin in brate, sa ii simt caldura, si mirosul, sa-i alin plansul, sa ma bucur de zambetul ei. Dar Alma e in mine, in sufletul meu, in gandul meu. Alma e in fiecare lucru facut in memoria ei.
Spunea odata aici la subiect Monica (Monnvas) ca inima mea nu e goala fara Alma, ci e prea plina. Locul Almei nu este gol, chiar daca fizic nu e cu mine. Locul Almei este al ei, si il umplu cu orice imi aminteste de ea, si orice imi face bine.
Chiar daca nu va fi asa la infinit, am nevoie de toate astea acum.
Nu as putea reda in cuvinte bucuria care mi-ati facut-o, dragele mele, pt ce ati facut pt Alma.
Va multumesc!

_
Monica, the best mommy for Claudiu, Luana, Alma
Every day brings new blessings.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

Regret ca nu am avut timp sa citesc ce ati scris pe pagina anterioara mesajului meu, ca sa aflu despre evenimentul organizat de EMMA. Acesta e motivul pentru care nu ne-am dus acolo, ci in parcul Tineretului si am facut propriul nostru "eveniment".

Ayla

ALMA forever



Gigelica(Lucia) - Obosita dar foarte Fericita de Victor-Andrei ( Pitonul mancacios)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Ayla21 condoleante si multa putere, pentru familia ta si pentru suferinta cea mare cu care inveti sa traiesti.

Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)


Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei

Donati 2% din impozit pentru Andei

Fundatia EUROMANIA, CUI 12947122, Bd-ul Ion Mihalache, Nr. 327, Bloc 12, Sc. D, Etj. 4, Ap. 114, Bucuresti,
Cont: RO89 RNCB 0086 0046 6770 0002, BCR Sucursala Grivita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Lucia ai facut destul, oricum.
Simona, multumesc!

Astazi am plecat cu copiii de-acasa, la "locul nostru". Am dus fetitelor de acolo jucarii si dulciuri. Claudiu a vrut un balon, si spre bucuria noastra am gasit si noi balon fluturas.
A fost o zi frumoasa si plina. Impreuna ca una din fetite i-am dedicat Almei din flori si petale numele ei pe nisip.
Avem amenajat loc de joaca pt copilasi, cu topogan, leaga, groapa de nisip, unde leg mereu un balon sau un fluturas cu numele Almei, sa fie si ea in trupa de copiii.
Mi-a promis Alex ca imi va sadi un pomisor in memoria Almei, si o sa facem imprejurul pomisorului un rondou de flori.
Spre seara cand a venit si Alex de la munca, fiind in drum spre casa, ne-am intalnit. Am strans lucrurile, si ne gandeam ce facem cu balonul. Clau il avea legat de mana, si vroiam sa ii fac poza. A fost o miscare brusca intr-o fractiune de secunda, si balonul i-a scapat. In acel moment, am ramas si eu si Clau uimiti. El nu vroise sa-i dea drumul, si a spus "Mami, nu eu l-am scapat, l-a luat Alma". Eram asa uimita de miscarea lui brusca, incat nu am stiut ce sa spun, si am izbucnit in plans. Claudiu a incercat sa ma linisteasca "Mami e balonul ei, sa se joace. E fluturas. Mie imi ia maine tati balon cu The Car". Am urmarit balonul cat s-a inaltat, apoi pt cateva secunde s-a pierdut in nor, norul avea parca forma de aripa. Si iar a aparut, si mult timp a ramas vizibil din acea pozitie, micut cat un punctulet.
Intr-o zi am sa ma conving ca exista ingeri...

_
Monica, the best mommy for Claudiu, Luana, Alma
Every day brings new blessings.

Mergi la inceput