Alma, ingeras la ceruri

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Monica nu pot ajunge in Constanta -
Locatia : pe plaja Modern, langa digul dinspre Portul Tomis
dar ajung la biserica sigur si aprind lumanari si dam drumul si la baloane-dar in Navodari



Blogul lui Bogdan-Andrei
Varsta lui Donu' Bodo
Varsta Isabella-Elena
goblenuri-relatii pe blogul Donului
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!

Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Simona, Gabi, multumesc!
Mi-am dat seama, cum spunea Alex, ca pe 10 mai este ziua mamelor de ingeri. Este ziua mea, ca mama de inger. Dar ziua Almei poate fi in fiecare zi. Iar eu baloane, flori, lumanari si alte dedicatii i-am facut si ii fac indiferent de o zi anume.

Remember Alma

_
Monica, the best mommy for Claudiu, Luana, Alma
Every day brings new blessings.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SimonaMami spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ayla21

Simona, Gabi, multumesc!
Mi-am dat seama, cum spunea Alex, ca pe 10 mai este ziua mamelor de ingeri. Este ziua mea, ca mama de inger. Dar ziua Almei poate fi in fiecare zi. Iar eu baloane, flori, lumanari si alte dedicatii i-am facut si ii fac indiferent de o zi anume.

Remember Alma

_
Monica, the best mommy for Claudiu, Luana, Alma
Every day brings new blessings.


De ziua ta, mamico, o !


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

Monica, stadionul cu pricina e destul de aproape de mine si daca bebelina nu era bolnavioara o puneam in scoica si mergeam cu ea (nu inteleg de ce nu ne da voie afara, in conditiile in care e mai cald ca in casa, dar ma rog). Asa insa voi incerca sa o las cu tati si sa ma duc sa inalt un balonas in memoria Almei. Nu iti promit decat ca voi face tot posibilul

Mamica minunii Ana Bianca (20.02.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

Pana sa te cunosc nu stiam mai nimic despre "mamicile de inger", decat ca sunt femei a caror suferinta nu o pot descrie in cuvinte sarace de continut...simteam compasiune pentru fiecare dintre ele si ...viata mea mergea mai departe.

Acum insa situatie nu mai e la fel de simpla. Acum vreau sa iti fiu alaturi, vreau sa stii ca ai prieteni adevarati carora sa le impartasesti gandurile, temerile, chiar si suferinta...

Nu cred ca azi, in asa-zisa zi a "mamicilor de ingeri", se face vreo urare. Cred insa ca se fac gesturi incarcate de semnificatie.

Si pentru ca ALMA inseamna IUBIRE de copil-inger, eu + sotul meu si fiul meu va suntem alaturi, va iubim si vrem sa cinstim memoria ei cu un gest simplu: vom umfla niste baloane in parc.

Revenim deseara cu poze.



Gigelica(Lucia) - Obosita dar foarte Fericita de Victor-Andrei ( Pitonul mancacios)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenada spune:

Acuma am gasit subiectul, l-am cautat ceva... Suntem alaturi de tine, iar sufletul nostru langa ingerasul tau. Azi nu am reusit sa ies din casa, dar uite ce am facut pentru Alma


pentru tine, pentru forta curajul si puterea ta. Esti o femeie speciala si te port in sufletul meu.

Carmen mamica fericita de elefantica Ina Gabriela (16.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ADA1974 spune:

Ayla, pentru Alma: (pe post de balonase).

Eu nu am mai intrat de mult pe forum, si chiar azi am intrat ... cred ca vrut DD sa fiu alaturi cu gandul de tine. La fel ca celelalte fete, si eu ma gandesc mereu la voi (obisnuiam sa-mi alint fetita cu:"ingerasul meu", si inca o mai fac, dar ma gandesc la voi si simt cum mi se rupe inima de durere. Cred ca orice fata de la odisee, care stie povestea ta nu are cum sa nu se gandeasca la voi ori de cate ori citeste un mesaj de-al tau.

Multi pt toata familia ta.


ada mami de Sophia-Maria 0+ si Ana-Gabriela 4 ani +.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

AYLA, pentru ALMA !!!!
pentru tine !!!

Mamica fericita de Alexandra (03.03.09)

www.flickr.com/photos/31088780@N05/?saved=1" target="_blank">Suntem trei muschetari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Pentru Alma si pentru Monica si



Blogul lui Bogdan-Andrei
Varsta lui Donu' Bodo
Varsta Isabella-Elena
goblenuri-relatii pe blogul Donului
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!

Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Pentru Alma:
un_desen de la Giulia pentru steluta Alma care este langa soare si i este cald si bine si are alaturi un trandafir rosu
si
balon de fapt unul dintre ele, roz, ca pentru o printesa
si asa a vrut DD sa fie 2-3 picuri de ploaie cand s-au inaltat si baloanele cu heliu, iar dintre toate am vazut exact balonul Almei
aici

-------
Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16)
-------
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Port in suflet povestea licuriciului Emma
"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"

Mergi la inceput