Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti 27

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Bun venit pe lume Ilinca si Mara!!!!
Bravo Laraa!!! Refacere grabnica si asteptam poze cu frumoasele cu par mult

14

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andruskandu spune:

Citat:
citat din mesajul lui luminita2008

Am vesti de la Laraa. Va redau integral SMS-ul primit acum cateva minute, este grozav:

Ilinca si Mara au venit pe lume azi la orele 07.55 si 07.58, cu 2.450 gr si 2.200 gr. Sunt sanatoase si cu par mult. Mami e grozav de bine si fericita. Tati aproape a lesinat.

Sunt emotionata si am un bb pe picioare. Revin.

Luminita
de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26 septembrie 2008

Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…

poze cu gemenei dulci povestea noastra
GHIDUL MAMEI






Felicitari, Laraa!
Refacere usoara si rapida, si bebitze sanatoase si papacioase!

Inima nu e judecata dupa cat iubesti, ci dupa cat te iubesc altii
(Vrajitorul din Oz)


Sunt PUTERE si IUBIRE pentru pretioasa EMMA!


Poznele lui Andrei

Nasterea lu' Andrei

www.dropshots.com/andruskandu" target="_blank">PozeAndrei

Andreea lui Andreiut Puiut 11.06.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

Asa, am revenit, caci bbii dorm si eu am avut timp sa citesc din urma.

Despre alaptare... Draga Marush, 'dezaprobat' e mult spus... iti dadeam cu drag un sfat din experienta proprie si atat. Dar ma bucur ca experienta ta (si a altora) o contrazice pe a mea, ma bucur pentru ca bebeii tai papa lapte de mama, chiar daca o fac cu biberonul.

Dalina, Eliana, multumesc mult pentru link-urile cu clamele ptr carucioare. Spre disperarea lui tati, cred ca le voi achizitiona, impreuna cu doua carucioare, evident. Va tin la curent.

Ophadina, ai mare dreptate. Noi nu ne-am putut baza pe ajutoare la inceput, asa ca vreo luna am fost zombie. Iar tati se trezea cot la cot cu mine noaptea, pana cand a inceput sa caute bbii prin patul nostru noaptea si l-am trimis in sufragerie. imi era si mie mai usor asa, chiar aca eram singura. de vreo luna (bbii aveau 3 luni atunci), m-am mutat si eu in sufragerie, ei dorm cuminti in patuturile lor. tot de atunci, durerile mele de spate s-au agravat, asa ca noaptea tati se ocupa de bbi, eu doar pregatesc bibele si apoi tzusht in pat. clar tb implicati...eu cand ziceam ca tb facut ceva, ma refeream la comunicarea dintre soti, la a face si altceva in afara de bbi, pe cat posibil, la a-i arata sotului ca nu suntem doar 100% bbi, ci 100% familie, ceea ce il include si pe el.

In alta ordine de idei, am vorbit si cu Andutza, e bine si ea si fetele. N-are net de vreo saptamana, de aici absenta. Va pupa pe toate!

M-am intins cat presul, va las!

Luminita
de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26 septembrie 2008

Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…

poze cu gemenei dulci povestea noastra
GHIDUL MAMEI



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauradelyn spune:

SALUTARE TUTUROR!!!! FELICITARI LARAA!!!Mie mi.au dat lacrimile cand am citit mesajul de la Luminita dat de Laraa. Refacere grabnica iti doresc si bebeluse sanatoase si papacioase!!! Referitor la subiectul taticilor cred ca toate am trecut prin asa ceva, imi amintesc ca sotul meu lucra in ture de noapte si cam toate s.au spart in capul meu oricat as fi incercat sa impac pe toata lumea nu am reusit, si totusi s.a rezolvat de la sine,iar 7 ani nu am mai vrut sa aud de bebelusi si uite ca acum am fost binecuvantati cu 2 bb nu cu unul sa speram ca vom face fata impreuna de data aceasta!!!








Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didi99_bm spune:

Buna ziua la toata lumea!
Ma numesc Pop Diana sunt din Baia Mare si sunt o viitoare mamica de gemene.
In prezent am o fetita de aproape doi anisori , ii va implini cand se vor naste bebelusele. Cam atat despre mine. Sunt foarte fericita ca am gasit acest site , va sarut pe toate si va doresc sarcini usoare si bebei sanatosi si voi sa fiti sanatoase impreuna cu toata familia.
Mai am de adaugat ca trebuie sa nasc bebelele cam pe la sfarsitul lui martie 2009.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

ce-am mai gasit eu azi pe net, poate ajuta pe fetele cu piticoti mai nazdravani (asa ca Moni, pe care o pupacesc si nu uit nici de surioara cuminte ): aparatori ptr usi ptr degetele!

http:// 4bebe .ro /produse /53-camera- bebelusului/ 47-accesorii-pt-siguranta- bebelusului/992-aparatoare -degete-pt.-usa .html

link cu spatii, le scoateti voi, pls. sar'na.

Luminita
de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26 septembrie 2008

Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…

poze cu gemenei dulci povestea noastra
GHIDUL MAMEI



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Lara felicitari pt cele doua comori sa fiti sanatoase si toata viata sa va fie o bucurie.

Pupici la burtici bebici si mamici

elena +13
Burtica mea

***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grace30 spune:

Laraa felicitari!!
sa fiti sanatoase

http://bd.lilypie.com/Qph4p2.png
mami de Petru Alexandru (16.01.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

Citat:
citat din mesajul lui didi99_bm

Buna ziua la toata lumea!
Ma numesc Pop Diana sunt din Baia Mare si sunt o viitoare mamica de gemene.
In prezent am o fetita de aproape doi anisori , ii va implini cand se vor naste bebelusele. Cam atat despre mine. Sunt foarte fericita ca am gasit acest site , va sarut pe toate si va doresc sarcini usoare si bebei sanatosi si voi sa fiti sanatoase impreuna cu toata familia.
Mai am de adaugat ca trebuie sa nasc bebelele cam pe la sfarsitul lui martie 2009.




Bine ai venit, draga mea! Sa ai o sarcina usoara, la termen si o nastere la fle de usoara! Asteptam intrebarile... trebuie sa fie multe, nu?

Luminita de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26 septembrie 2008

Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…

poze cu gemenei dulci povestea noastra
GHIDUL MAMEI



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalina2x2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui didi99_bm

Buna ziua la toata lumea!
Ma numesc Pop Diana sunt din Baia Mare si sunt o viitoare mamica de gemene.
In prezent am o fetita de aproape doi anisori , ii va implini cand se vor naste bebelusele. Cam atat despre mine. Sunt foarte fericita ca am gasit acest site , va sarut pe toate si va doresc sarcini usoare si bebei sanatosi si voi sa fiti sanatoase impreuna cu toata familia.
Mai am de adaugat ca trebuie sa nasc bebelele cam pe la sfarsitul lui martie 2009.




BUN VENIT printre noi!
Sarcina usoara si la termen iti dorim!

Mergi la inceput