Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti 27

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dalina2x2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui luminita2008

Am vesti de la Laraa. Va redau integral SMS-ul primit acum cateva minute, este grozav:

Ilinca si Mara au venit pe lume azi la orele 07.55 si 07.58, cu 2.450 gr si 2.200 gr. Sunt sanatoase si cu par mult. Mami e grozav de bine si fericita. Tati aproape a lesinat.

Sunt emotionata si am un bb pe picioare. Revin.

Luminita
de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26 septembrie 2008

Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…

poze cu gemenei dulci povestea noastra
GHIDUL MAMEI






FELICITARI, LARAA!!!!!
Sa va dea Dumnezeu multa sanatate si noroc la toate trei, v-asteptam cu drag inapoi!...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalina2x2 spune:

Avem si noi, asa cum am promis de muuuuult, pozute noi!

Aici: http://ro.fotoalbum.eu/dalina/a216512

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lili_Filip spune:

Citat:
citat din mesajul lui didi99_bm

Buna ziua la toata lumea!
Ma numesc Pop Diana sunt din Baia Mare si sunt o viitoare mamica de gemene.
In prezent am o fetita de aproape doi anisori , ii va implini cand se vor naste bebelusele. Cam atat despre mine. Sunt foarte fericita ca am gasit acest site , va sarut pe toate si va doresc sarcini usoare si bebei sanatosi si voi sa fiti sanatoase impreuna cu toata familia.
Mai am de adaugat ca trebuie sa nasc bebelele cam pe la sfarsitul lui martie 2009.




bine ai venit...
felicitari pt sarcina shi sa dea Domnul sa ajungi cat mai aproape de termen!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ophadina spune:

Feliciari proaspetilor parinti, sa va dea Dumnezeu sanatate, putere si multa fericire tuturor, iar cele doua fetite sa va umple sufletul de bucurie !
Dalina ce frumoase sunt domnisoarele........si multumesc de inspiratie, imi plac foarte mult salopetele de pe ele, cred ca e tinuta ideala pt perioada mai rece, ca noi avem niste geci care mi se par tare incomode, parca-s impanati in ele. Vazand pozele fetitelor stiu ce voi cumpara data viitoare.
Diana bine ai venit in club, eu am crescut in Satu-Mare,desi acum locuiesc in Focsani, si ma bucur cand mai intalnesc chiar si virtual pe cineva din zona aceea Abia astept sa-mi duc bebeii in vara aceasta sa-si vada strabunicii si meleagurile pe care am copilarit eu, pe malul Somesului.
Gata , ma duc ca e ora de supica
Pupici


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

Neatza!
Am vorbit cu Laraa de dimineata si zice asa, printre altele: 'sa le pupi pe toate fetele, dulce, dulce dulce!!!' Este foarte bine si ea si fetele, am simtit in vocea ei foarte mult optimism, era vesela, asa tare ma bucur pentru ea!!! Inca nu stie cand merge acasa, dar avand in vedere ca e totul ok poate va fi cat mai repede externarea.

Iar m-am emotionat... of, cred ca imbatranesc. Va tin la curent despre proaspata mamica.

PS: bbii au inceput sa vorbeasca pe limba lor. E o galagie aici, e prima dimineata asa de galagioasa.... si iar ma bucur!

Luminita de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26 septembrie 2008

Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…

poze cu gemenei dulci povestea noastra
GHIDUL MAMEI



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

Dalina, am vazut si poze proaspete cu voi, ai niste fete extraordinare! Sunt sigura ca esti tare mandra de ele. Sa-ti traiasca!

Luminita de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26 septembrie 2008

Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…

poze cu gemenei dulci povestea noastra
GHIDUL MAMEI



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IliesClara spune:

Salutare tuturor

Felicitari Laraa, ai trecut de la gravidute la mamicute! Sa creasca mari bebelinele si sa va bucurati de ele. Au nume frumoase.
( O prietena de familie a nascut fetita pe care a botezat-o Ilinca Mara.)


Diana Pop, bun venit! Sa stii ca fetele de pe acest forum sunt de milioane. Din pacate in ultimele zile nu m-am mai alaturat cu comentarii, dar le citesc cu drag din urma cand apuc. Sunt veterane cu o experienta... care te face sa numeri zilele pana sa poti si tu sa faci poze la strumfii din burtica si sa le postezi.

Si eu am copilarit in Satu Mare, ca si Ophadina... si era cat pe ce sa devin baimareanca. S-a schimbat "modificarea" sa zic asa
Unde vei naste?

Cineva imi spunea ca a vazut pe realitatea sau pro tv o emisiune alaltaieri despre aprobarea indemnizatiei duble pentru gemeni. Nu am gasit insa pe net nimic. Voi ati auzit/vazut asa ceva?

Va salut pe toate.
Noi suntem bine, de cateva zile s-au redus contractiile burtii si fetele au crescut. Sper sa mai pot duce macar 5 saptamani.


Clara 31+ cu Antonia si Iulia tropaitoarele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IliesClara spune:

Luminita

la metro sau carrefour, nu mai retin, a vazut sotul meu acum 2-3 saptamani cu 30 lei un set de aparatoare pt siguranta bebeilor. Continea: o clema disney pt usa ca sa nu isi peinda degetele, cateva aparatoare pt priza, colturi pt mese din silicon, niste (nu am priceput exact ce) care servesc pentru blocarea usilor de dulap sau a geamurilor si o siguranta pt usa de la frigider.
Poate le gasiti la un periplu de shopping.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

Citat:
citat din mesajul lui IliesClara

Luminita

la metro sau carrefour, nu mai retin, a vazut sotul meu acum 2-3 saptamani cu 30 lei un set de aparatoare pt siguranta bebeilor. Continea: o clema disney pt usa ca sa nu isi peinda degetele, cateva aparatoare pt priza, colturi pt mese din silicon, niste (nu am priceput exact ce) care servesc pentru blocarea usilor de dulap sau a geamurilor si o siguranta pt usa de la frigider.
Poate le gasiti la un periplu de shopping.





Clara, multumesc mult! Nu cred ca o sa reusesc insa, eu imi fac aproape toate cumaraturile online - cele ptr bebei. De restul se ocupa tati. Rar iesim in formula de 4 la supermarket si atunci stam f putin si tb sa mergem la sigur. Si tb sa se intample la prima ora, altfel e prea aglomerat si nu vreau sa ii expun pe micuti la tot felul de microbi... plus ca se uita lumea la noi ca la filme SF, asa ca...

iti tin pumnii sa mergi cel putin pana in sapt 36 cu sarcina. e bine ca nu mai sunt contractii. Ai grija de tine si de burtica!


Luminita de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26 septembrie 2008

Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…

poze cu gemenei dulci povestea noastra
GHIDUL MAMEI



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IonescuOana spune:

Ophadina, uite un articol despre adeverintele pt. persoanele care realizeaza venituri din activitati independente:

http://economie.hotnews.ro/stiri-finante_banci-5350362-adeverinta-venit-anaf-pentru-indemnizatia-crestere-copilului.htm?cfnl=&newsalert

Mergi la inceput