Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti 27

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AdinaF spune:

[quote]citat din mesajul lui elyanne

Adina sa-ti raspund la nalamurire... e incetatenita (cum zici tu) poate pentru ca asa scrie pe cutiile de lapte E suficient de buna explicatia? Nu am zis-o eu sau doctorul... sau io stiu cine...


e suficient de buna explicatzia, dar cam aspru tonul ...nu pricep de ce, poate fiindca nu sunt "de-a casei" si-am indraznit sa-mi dau cu parerea?

Aici exista AptamilPre, BebivitaPre, adica toate firmele astea cu pre la sfarsit, pe a caror cutie scrie ca se pot da pana la un an, si eu la acestea m-am referit, pt ca si alte fete scriau ca dau lapte Pre doar pana la o anumita greutate dupa care trec rapid la 1, 2 ... si ideea era sa nu se faca prea repede trecerea daca nu e cazul. Dar normal ca sfatul dr-ului e de urmat pt fiecare caz in parte.

Am fost suficient de clara la randul meu?

Laraa sa-tzi traiasca minunile !



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

Laraa........................NU MAI AM CUVINTE..... sunt super fetitele..... dulci foc... vreau si ioooooooooooooooooooooo.... macar una.... ca azi mi-a trecut prin minte gandul ca as putea face iar gemeni.... dar mi-a fost si frica sa-l rostesc, desi mi-ar placea tare, dar tati ar innebuni de tot... of. te pup draga mea, forta multa si rabdare, sa iti revii repede si nu te extenua, stai doar cu galustile si atat!

Dalina, f buna ideea cu caietul, cu luatul de notite.... chiar trebuie s-o pun in aplicare! fetele dulci! (pe toate trei).

Adina, sunt sigura ca ai inteles gresit.... nicicum Eliana nu a avut vreun ton nelalocul ei sau rau intentionat....chiar nu mi s-a parut. Se mai intampla sa nu pricepem, cam asa e cu com virtuala.... pe bune, ti s-a parut, nu mai fi suparata. Si cum adica nu esti 'de-a casei'? Ce vorba e asta? Esti mai veche pe aici decat multe dintre noi. Hai pupici!

Luminita de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26 septembrie 2008

Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…

poze cu gemenei dulci povestea noastra
GHIDUL MAMEI



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

Citat:
citat din mesajul lui dalina2x2
Oricum, se apropie perioada lui "NU", asa ca ma pregatesc deja sufleteste...


Aham, stai sa vezi cand vine perioada 'DE CE-urilor'.... nepotelul meu intreba deunazi "De ce 'afara' e afara si nu e in alta parte?" Si sunt sigura ca asta e o intrebare soft...............

Luminita de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26 septembrie 2008

Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…

poze cu gemenei dulci povestea noastra
GHIDUL MAMEI



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_alexandra spune:

Salutare! N-am mai scris de mult de tot pe forum si in mod special la subiectul acesta. M-au luat pe sus intamplarile si acum nu mai am timp de altceva decat de Ana-Ilinca si Stefanut care au deja 6 luni. Am mare nevoie de sfaturile mamicilor mai informate: exista tarcuri de copii pentru gemeni? Voi cum le asigurati locul de joaca de la 6 luni? Ai mei s-au plictisit in sezlonguri, pe canapea nu stau iar de premergator nu m-am hotarat inca daca e bine sau nu sa le iau. Si totusi ei se plictisesc si simt ca ar trebui ceva nou. Poate ma ajutati cu experientele voastre. O sa citesc ce ati mai scris dar noi avem f putin timp pentru ca micutii se trezesc des noptile si in 6 luni am dormit o singura noapte fara trezire.

Va pup pe toate si bebicii sa fie sanatosi!

PS. Gravidutelor, odihniti-va bineee!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nally spune:

Buna fetele

Hop si noi pe aici... Nu pot spune ca nu am mai intrat sa citesc din cand in cand... dar pur si simplu is asa de obosita incat si sa scriu ii mult pentru mine! De regula cam astea is orele la care intru!

In primul rand Laraa felicitari pentru cele doua printese! Le-am vazut si sunt doua papusi frumoaseee foc! Sa va traiasca si sa va aduca numai bucurii! Tie refacere rapida si usoara!

Ce sa va spun de puii mei... cresc pe zi ce trece si imi sunt din ce in ce mai dragi... pur si simplu imi vine sa musc din toti nu alta! Si din pici si din cel mai mare cand ii vad la un loc cum se cauta din priviri si cum ii pupa si ii dragaleste Sebi! Am facut vaccinul de 4 luni la care am avut mari emotii dar pe care l-am depasit cu brio fara lacrimi multe.

Pe 22 februarie ne crestinam si noi! Am emotii dar nu stiu de ce... In rest.. suntem bine sanatosi... radem si gangurim de numa!!

O intrebare am ... stiti cumva unde le pot face analize pentru a stabili daca au intoleranta la proteina din laptele de vaca? Au o reactie alergica la ceva din lapte... dr ne-a recomandat sa le dau Nan Hipoalergenic ... le dadeam Humana. DIn greseala sotul a luat NAN fara lactoza si le-a mers foarte bine cu el.

Puupi ... trupa da semne de trezire! Fug sa fac lapticul! Noapte buna tuturor!

Nally si Sebastian (14.04.2004) - Petru Alexandru & Pavel Cristian (19.09.2008)


Poze cu Sebi!
Poze Gemeni



* Nici un barbat nu crede ca o femeie vorbeste prea mult... cand il vorbeste de bine!*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalina2x2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina_alexandra

Salutare! N-am mai scris de mult de tot pe forum si in mod special la subiectul acesta. M-au luat pe sus intamplarile si acum nu mai am timp de altceva decat de Ana-Ilinca si Stefanut care au deja 6 luni. Am mare nevoie de sfaturile mamicilor mai informate: exista tarcuri de copii pentru gemeni? Voi cum le asigurati locul de joaca de la 6 luni? Ai mei s-au plictisit in sezlonguri, pe canapea nu stau iar de premergator nu m-am hotarat inca daca e bine sau nu sa le iau. Si totusi ei se plictisesc si simt ca ar trebui ceva nou. Poate ma ajutati cu experientele voastre. O sa citesc ce ati mai scris dar noi avem f putin timp pentru ca micutii se trezesc des noptile si in 6 luni am dormit o singura noapte fara trezire.

Va pup pe toate si bebicii sa fie sanatosi!

PS. Gravidutelor, odihniti-va bineee!!!


Bine ai revenit, Adina!
Eu am mai povestit, dar nu ma deranjeaza sa o fac din nou.
Noi am avut un tarc de genul asta http://bebelusultau.ro/detalii.php?cod=LI259 dar cred ca era mai mare (asta mi se pare prea mic! ). Sincer sa-ti spun, nu stiu sa-ti spun de unde a fost al nostru, pentru ca-l aveam de la sora-mea, care-l primise de la nasa ei Asa ca s-a pierdut firul... Dar ciupercutele mele au stat destul de cuminti in el, le puneam cate una intr-un colt, pe diagonala si se jucau tare frumos... ( ce dor imi eeeee.... ) Erau zime in care puteam sa le las si mai bine de jum de ora, sa-mi fac treaba.. Bineinteles ca ma uitam la ele, dar daca stateau linistite, nu le deranjam. De multe ori le gaseam si cazute, una langa alta, sau una pe spate si cealalta-n fundulet si-si dadeau jucarii de la una la alta chiar si-asa si gangureau de mama focului!
Pupicei la gemenei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalina2x2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui laraa

v-am scris un mesaj luuuuung...dar l-am pierduuut
va mai scriu maine ca acum sunt o epava....pana atunci cateva pozici in semnatura
va pup si ma gadesc la voi

http://s453.photobucket.com/albums/qq253/laraa_photos/


laraa, nu te necaji, recuperezi tu! Dac-ai sti cate mesaje am pierdut si eu!... Oricum, nu asta vroiam sa-ti spun, de fapt. Vroiam sa te pup si sa te felicit inca o data pentru minunile tale, comorile mici care sunt atat de duuuuulci...... Sa fiti sanatoase toate trei si abia asteptam sa ne povestiti si voi cateva din nazbatii!
mamica mandra foc si buburuzele mici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalina2x2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui luminita2008

Dalina, f buna ideea cu caietul, cu luatul de notite.... chiar trebuie s-o pun in aplicare! fetele dulci! (pe toate trei).


Si noi va pupicim! (pe toti trei! )
Da, sa stii ca si eu m-am gandit cand citeam blogul tau.. sau jurnale virtuale... dar, sincer, mi-a fost mai la-ndemana caietul, pe care-l tin in bucatarie si scriu cand dorm ele, printre doua mestecari in oala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Adina nu asta a fost intentina mea... Si cum sa nu fii "de-acasei"??? Sorry

Laraa vazut fetele Ce "pletoase" sunt
Cand ai timp mai scrii odata... si noi am pierdut mesaje luuungi ... enervant

Elenada asteptam vesti de la doctor

luminita intrebari chiar de genul asta n-am primit de la fii'mea AM avut perioada "de ce" dar parca a fost cu intrebari mai usoare

alina_alexandra ai mei au stat tot intr-un tarc de genul celui pus de dalina... dar mai sunt unele mai mari, patrate... poate e mai bine sa iei unul mai mare, sa aima ceva mai mutl spatiu
Uite-i pe ai mei in tarc http://family.webshots.com/photo/2471707470057231030UbhGgu

Nally bravooooo... lasa emotiile
Despre analize... habar n-am... intreaba la o clinica mai mare, gen synevo, sanador etc. daca fac analize de genul asta...

Dalina bravo... eu n-am fost in stare sa scriu nimic... nici la elena ... le fac un jurnal din postarile de pe DC



Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze mai vechi, mai noi | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lili_Filip spune:

Citat:
citat din mesajul lui laraa

v-am scris un mesaj luuuuung...dar l-am pierduuut
va mai scriu maine ca acum sunt o epava....pana atunci cateva pozici in semnatura
va pup si ma gadesc la voi

http://s453.photobucket.com/albums/qq253/laraa_photos/


super printesele tale....m-am bucurat mult cand le-am vazut...
mai rar am vazut bebelasi asa bruneti...
apropo de msg....de multe ori am scris shi eu...fara sa observ ca nu sunt logata...
refacere usoara iti doresc...shi va pupam dulce pe toate trei...

Mergi la inceput