Albinute & bondari de martie-aprilie '07 (105)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Deci... am uitat ce vroiam sa zic... atatea vesti bune

Rein ma bucur ca te-ai linistit

Bianca felicitari si sarcina usoara!

Lilidana si ai mei au perioade dupa viroze cand tusesc si dupa o luna. Fara sa fie vb de astm... cel putin pediatru inca nu i-a banuit... intr-un final trece... Tin pumnii sa fie bine... si sa fi fost doar o viroza mai suparata...

Absoluta nu cred ca e nevoie sa fi invatat de la cineva Au perioade si perioade... poate a vazut undeva, la un copil in parc... a prezentat interes... si acu' pune in practica... Nici nu stii cum sa-i iei acum... daca nu-i certi poate isi iau lumea in cap... si se uita stramb si ceilalti parinti... daca ii certi poate le place ca's bagati in seama si lumea face valuri pe langa ei... si e posibil s-o repete din cauza asta...

Kitty ce steag smecher ti-ai tras

si asteptam vesti si de la alta graviduta... poate isi face mila d enoi si nu ne tine in suspans



Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze mai vechi, mai noi | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

Neatza...mai si eu m-am gandit la Bianca,pt ca ea se intalnise cu roxy si m-am gandit ca roxy de la ea stie,dar nu am zis,am zis sa nu ma dau cu presupusu...oricum Felicitari Bianca!!!

Lilidana imi pare rau k gtre sa treci prin astea,dar poate nu are nik...si eu ma gandeam la razvi ca s-ar putea sa aibe astm,dau sa ajunga acolo,pt ca raceste des pe sistemul respirator!sanatate multa!!!

Eu as mai vrea un bebe,dar nu acum...ink nu mi-am revenit....nu cred ca as face fata psihic,si nu in ap in care stau momentan...

Absoluta ma indoiesc ca a invatat pe undeva sa bata,si razvi m-ai face, cel mai des impinge dar dak isi primeste vreo bucata mai da si el,dar nu mereu...poate si-o fi luat-o pe afara de pe la cineva...

Super Catalina!!

va pup eu iar ma duc la mama k diseara ma duc la aerobic si mama nu poate sa vina la mine sa stea cu razvi,kci mai are un nepot pe cap...asa ca azi stam pe acolo!!


Poze Razvanelu vechi

poze razvanelu noi

varsta nazdravanlui Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biky spune:

Felicitari gravidutelor noi (Loradin, Bianca si M....????)si sarcina sanatoasa si copilasi sanatosi TUTUROR gravidutelor din cuib,pardon...din stup!

Catalina....tiza mea, of, tare-i scumpica si are un ras periculos de molipsitor!

Kitty- io cred ca fetili gravidoase raman cu noi....io nu cred ca or sa gaseasca asa stup in alta parte

fitzoasele mamei Caterina 22.03.2007 si Andra 20.11.1995

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

Aaaa am uitat...kitty ce facui mama???de ce ai dat mai mama poze cu ce bunatati ai facut???vrei sa mor pe aici de pofta....mmmmmmm ce bine arata, si mai tin si dieta....


Poze Razvanelu vechi

poze razvanelu noi

varsta nazdravanlui Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

Biky o graviduta cu M....??? Menuet??


Poze Razvanelu vechi

poze razvanelu noi

varsta nazdravanlui Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanici spune:

Burticutele noi, sa ziceti ici la "matcile" stupului sa va bagam pe lista, care doriti, bineinteles.

Eliana, sa nu mai imbraci baietii la fel....mie imi vine inca greu sa ii deosebesc.


Lilidana, uite si kitty a zis o chestie fff adevarata...discutia asta despre astm e destul de lunga....mai uit unele chestii.
Mai e inca o chestie cu alergenii din casa care si astia pot favoriza manifestarile astea ca de astm. Cand ai rezultatele de la alergolog?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Mosu' le lua pijamalele cu pricina... Da' nu's la fel... noroc ca mi-a spus Una are la gat albastru si nasturasi la fel.. cealalta verde... si la pantaloni la fel... numa ca io nu vazui, si am pus pantalonii la cealalta bluza...
Oricum am scris sub ea... ca la ziar... de la sanga la dreapta: Andrei si Mihai Ce-i asa greu?



Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze mai vechi, mai noi | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

fetele,stiti ca v-am mai povestit eu de o verisoara de-a mea a carei fetita are probl cu inima si a operat-o acum 3 luni,knd avea doar 5 luni,la tg mures...acum e bine,totul mere spre f bine cu inimioara,numai k acum au facut un exudat si i-a isit stafilococ pioceanic...voi stiti ceva?cum se trateaza?ce se poate face? pe net nu prea am gasit multe informatii si aia iar is distrusi psihic,abia isi mai revenisera...


Poze Razvanelu vechi

poze razvanelu noi

varsta nazdravanlui Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaradu spune:

lilidana noi am incercat asa: siropuri de tuse, nenumarate (prospan - pe baza de iedera, rinatiol, humex, de pin, etc), remedii naturiste: suc de ridiche, ceai de ceapa si nuci. intr-un final, a cedat la paxeladine. nu credeam sa mai prind ziua in care nu va mai tusi. multa rabdare!

mamica lui Matei Stefan 12.03.2007
Varsta lui Matei
Matei, mami si tati te iubesc mult ... mult ... mult de tot!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauramar spune:

fetelor.

Nu am mai reusit sa intru de ceva timp pe forum,multunesc fetelor care au intrebat de noi.Arianna este bine dupa cel de-al 4-lea tratament cu antibiotic s-a facut bine,a inceput sa manance foarte bine,bea cate 500ml de lapte pe zi,cat a fost bolnava nu a baut de loc.

Vorbeste foarte multe ma mir de ea pe zi ce trece stie ,,catelus cu parul cret,, acum este la mama mea dar cand o aduc acasa am sa o inregistrez sa vedeti cum zice: lula ca nu lula(jura ca nu fura)si stie toata poezia singura.

Intr-o dimineata mi-am uitat trusa de farduri deschisa pe masuta,ea dormea eu la bucatarie sa spal cestile de cafea cand m-am dus la ea ce credeti se farda domnisoara dar stia bine ce face si am intrebat-o: ce faci Arianna? si ea a raspuns:fac ochii mami imi venea sa o mananc.Apoi i-am spus mami pleaca la lucru,sa fii cuminte ca mami iti aduce bobo si ea a zis:nu veau bobo nu peca ucu mami tai mine.

Felicitari gravidutelor din stup,sarcina si nastere usoara va doresc si eu mai vreau unu.....

copilasii bolnaviori.

Mergi la inceput