Albinute & bondari de martie-aprilie '07 (105)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns BiancaM spune:

Roxi, ba e si Bianca
Doar ca nu am fost inca la medic si nu e oficial. Dar greturile incep sa se faca simtite. Sper sa scap ieftin si rapid, ca altfel nu stiu cum o sa ma descurc cu Amalia si cu prietenul WC, ca amandoi vor in brate.
Rein, poate e un simt al gravidutelor? Eu aveam asa un 'feeling' ca sunt, inainte sa vina ziua cu musafiri rosii. Si cand am facut testul parca a fost ca o confirmare a ce simteam eu.
Nu aveam de gand sa spun decat dupa vizita la medic, dar cand am vaz' ce zice Rein m-a pufnit rasul, si am zis ca poate asta e ocazia sa dezvalui.

Mamica fericita de Amalia Elena(6 aprilie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihael@ spune:

Citat:
citat din mesajul lui BiancaM

Roxi, ba e si Bianca
Doar ca nu am fost inca la medic si nu e oficial. Dar greturile incep sa se faca simtite. Sper sa scap ieftin si rapid, ca altfel nu stiu cum o sa ma descurc cu Amalia si cu prietenul WC, ca amandoi vor in brate.
Rein, poate e un simt al gravidutelor? Eu aveam asa un 'feeling' ca sunt, inainte sa vina ziua cu musafiri rosii. Si cand am facut testul parca a fost ca o confirmare a ce simteam eu.
Nu aveam de gand sa spun decat dupa vizita la medic, dar cand am vaz' ce zice Rein m-a pufnit rasul, si am zis ca poate asta e ocazia sa dezvalui.

Mamica fericita de Amalia Elena(6 aprilie 2007)



suuuuper tare! te-a nimerit rein, ce sa mai! felicitaaaari!

Mihaela siwww.desprecopii.com/info.asp?id=1199" target="_blank">Stefania (19 martie 2007)

Poze
Varsta Stefaniei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns absoluta spune:

Felicit si eu viitoarele mamici si le doresc sanatate!
Imi doresc si eu al 2 lea copil insa ........e greeeeeeeeeeeeeu, greu rau doar cu unul, sau poate e greu rau cu un copil ca al meu. Din decembrie am fost nevoita sa stau eu cu ea( mi-a plecat bona ) si in orice moment al zilei parca sunt coborata dintr-un carusel. Timeea este nebunica rau, rau, rau. De la 1 februarie o sa mearga la cresa si imi este frica de ce o sa faca acolo. Nu stiu naiba de unde sau unde a invatat (bona poate stie) sa "bata" copii. Nu e copil pe langa care trece sa nu-l atinga. De 2 saptamani mergem aproape zilnic la locul de joaca pentru a incerca sa o supraveghem atent atunci cand este cu copii si sa o facem sa-si uite narvarurile. Nici vorba....chiar nu stiu ce o sa fie la cresa....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilidana spune:

Roxana si Menuet,multumesc de informatia cu Singulair,am cautat pe google ai am vazut ca sunt 2 tipuri:unul pentru astma si unul pentru alergii.
Acum ramane sa vedem dupa testul de alergii(pe 1 februarie) ce "idei" stralucite mai are pediatra si sa-i "induc" ideea cu Singulair-ul,ca la ea cam asa merge.Mie imi surade un asemenea tratament,insa mai astept pana dupa 1.

Acum,David are un tratament de lunga durata,pana la sfarsitul lui martie,cu fluticasone propionate in aerosol pentru inhalatii si,in caz de acces urat de tuse,salbutamol,tot aerosol.
Ce nu-mi place acum e ca ne-a prescris pentru 5 zile ceva specific pentru astm si vad ca tusea a mai cedat.Asta ma ingrijoreaza si mai mult(faptul ca i-a facut bine un tratament specific),asa ca sunt si mai paranoica(ceva de genul ma trezesc noaptea si ascult daca respira,ziua sunt tot cu ochii pe el sa "descopar" ceva ).
Cu alte cuvinte o sa am nevoie si eu de...un psiholog,ceva,in curand .

--------------------------------------------------------------------

Vreau sa le felicit si eu pe noile mamicutze,loradin si Bianca.
Va admir,sincer,si pe voi ca si pe celelalte mamici in devenire (rein,riloasa,gabi78),pentru curajul vostru de a avea al doilea bebe asa repede dupa primul din partea mea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rein spune:

Ha, v-am zis ca am deschis o cutie cu vesti bune? Bianca
ia sa vedem, parca mai e ceva acolo intr-un coltisor nedezvaluiit
sa ma gandeeeesc


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rein spune:

Acum pun de o cafea buuuna pentru toate fetele, sa vedem ce iese la sfarsit in zatz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laina spune:

Heei! ce vesti bune! Felicitari, Bianca!!! Eu n-as mai avea curaj, nu ma tin curelele asa de repede. Plus ca in doua camere eu consider ca nu e spatiu pentru copil de 2 ani si pentru bebe mic.

LILIDANA, pupam sa fie bine. O nepoata de-a mea a fost recent diagnosticata cu astm (ea are 5 ani) tot pe teren alergic, i-a dat tratamentul specific (nu stiu care e ala) si i-a spus ca la copii sunt maaari sanse sa se vindece complet pana la varsta scolara. Deci, chiar daca ar fi astm (ceea ce totusi nu cred), nu-ti pierde increderea. Ah, si nepoata mea a primit diagnosticul in urma unei crize din alea cu respiratie naspa, cu sufocare, tot tacamul.

ABSOLUTA, poate la cresa se mai calmeaza, cine stie, o fi avand educatoarea metode mai eficiente de "dresaj" sau o da peste un copil cu care sa nu-i "mearga"...glumesc. Dar poate ca o sa fie un lucru bun sa mearga la cresa.
La cresa ii primesc chiar daca nu-s scapati de pampers si nu mananca singuri?

REIN, Doamne ajuta, sa fie bine si sa alegeti cea mai buna varianta!
ROZI.... te cred ca ti-i greu. Te sustinem cu orice.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanici spune:

Citat:
citat din mesajul lui BiancaM

Roxi, ba e si Bianca

Mamica fericita de Amalia Elena(6 aprilie 2007)



weeeeeeeeeee, bai asta da supiiiizaaa!!! Felicitaaaari si sa fie o sarcina usoara.

Rein, da ce-ai ghicit-ooooo!!!!

Of, Lilidana, acu incep sa vad the big picture. Tratamentul asta l-a avut rares dupa bronsiolita. Tooootusi inca nu dispera. Tot din discutiile cu dr lui rares mi-a mai zis ca acesti copilasi miiici au caile aeriene f sensibile si din cauza ca sunt si mici si firave se inflameaza repede si rau si au virozele astea uratzele.
Cred ca testele de alergie va vor da cel mai bun raspuuns. Aici ne tot bat la cap ca nu se pot face testele pana la nu stiu ce varsta ca tb sa sufle copiii in nu stiu ce tub. (cred ca sunt teste specifice pt astm?!?!)


Absoluto, nu cred ca a invatat de la nimeni sa bata. Pur si simplu asa sunt unii copii. Raresu e moale si le incaseaza dar am observat ca sunt unii cum ai zis de Timeea, nu pot trece pe langa altul fara macar sa ii atinga.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaalina spune:

Ha , Ha, Ha

Anaalina , mami de Catalina Teodorahttp://community.webshots.com/user/anaalina(30.03.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kitty spune:

uaaaaau ce frumoooooos, cati bebei o sa fie in cuib! Sper doar sa nu dezerteze in grupuri mai de elitaaa, mai civilizateee, mai.....si maaaai, ca noi numai atat putem!
Felicitari Bianca, ma bucur mult si pentru tine!
Rein de undeeeee ti-ai dat seama? Ma bucur mult ca te-ai linistit, e foarte important sa mergi cu incredere sa intampini noul sufletel!

Lilidana, 3 copii ai unor prieteni (familii diferite) au fost suspecti de astm, toti au avut respiratie suieratoare, una din fetite a facut tratament cu singuleir 6 luni si acum, la 8 ani e bine, adica nici nu mai raceste asa des si nici nu a mai facut crize de ff multa vreme, eu cred ca problemele s-au dus, inca unul din ei nu a mai avut probleme de vreo 3 ani. Asa ca eu cred ca nu ar trebui sa-ti faci atatea probleme (stiu ca si eu as lua-o pe aratura ). Multe dintre probleme de sanatate a copiilor se rezolva in timp

Vreau sa vad poze cu cele 2 domnisoare Timeea! Pai treaba e asta? Cred ca s-au facut domnisoare si nici nu mai stim cum arata!

Stefaniya, mie mi se pare ca la tine este disponibilitate pentru inca un bebe, poate se razgandeste si sotul tau. Mi-a placut si ideea ta cu adoptatul !

M-am delectat din nou cu frumosii Elyanei, sunt innebunita dupa poza in care sunt toti 3 in pat !

Laina, daaa, ii primeste, ca doar la cresa la care merge Giulia sunt si copii de 7 luni.

M-am distrat copios cu rasul molipsitor al Catalinei.

Multa sanatate bolnaviorilor, din pacate vad ca iar e sezon de viroze urate!!!


Kitty, Raul 25.05.1999 si Giulia 12.03.2007
Poze
slideshow

Mergi la inceput