Albinute & bondari de martie-aprilie '07 (105)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

Eliana, vazut poze, pupam piticii. Imi plac mie piticii tai grozav!
Sa-ti fie de bine tunsul, da puneai si tu o poza, nu?!

Teo are si el o dambla cu "ucalaii" de soare... mi-i cere din cand in cand si ma pune sa mi-i pun si eu pe ai mei, avem la fel!
Cu porcul v-am povestit?
I-a adus tati un porc pusculita. Dupa ce l-a demontat (coate, coate, coateee! adica scoate orice se poate scoate) l-a pupat si a stat cu el la masa. Ii zice "pocu, pocu". La un moment dat se duce la Radu si incepe sa apese cu degetul pe el "pocu, pocu"/ io cat pe ce sa sar la el, ala nu e porcu, e frate-tu... cand ma uit mai bine Radu avea purcei pe pantalonii de pijama... asa ca am continuat "pocu" "vaca" "ata" (rata)...

Ada, mama de baieti:
Teo (10 aprilie 2007) si
Radu (22 octombrie 2008)
povestea nasterii
my blog
Topic: mama... de mai multe ori!
Topic: nu renunta! Informeaza-te!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaalina spune:

Pai , vreau si eu la soare, cum e cu slipi , fara slipi? Eu as prefera cu o patusa ca sa acopere toate suncile care se revarsa valuri , valuri, dar sincera sa fiu nici nu fac nimic pentru asta. Nu iau niciun tratament , decat resturile de mancare ale fotomodelului Catalina, care manca ca o vrabiuta

La mic dejun, pana acum manca un bibe de lapte pe la ora 9.30 cand se trezea , acum nu mai vrea si mancam cam asa:
- un ou ametit( adeca branza de vaci cu un ou ametite in tigaie cu putin unt si sare);
- un iaurt;
- 2cremwusti(sa nu dati cu rosii , ce sa faca daca copilului ii place)
- branza topita cu jumatate de rosie;
- covrigei cu ceai;
- lapte cu cacao si paine;
Sa nu credeti ca toate odata, cate una si pe rand.

Cam atat. Revin , merg sa fac o baie de soare

Anaalina , mami de Catalina Teodorahttp://community.webshots.com/user/anaalina(30.03.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanici spune:

Citat:
citat din mesajul lui elpower

Laura, felicitari si multa sanatate! Sa treci usor prin sarcina asta si sa ai un bebe sanatos la trup , la minte si al suflet! Te vei obisnui cu ideea si la un moment dat veti incepe sa va si bucurati.

Vreau sa stiu si eu cum il ceama pe aspiratorul ala care face treaba de capul lui. Ma intereseaza si nu mai gasesc postarea. E cumva robo mop?


Ela si Thea-Ioana, darul meu de la Dumnezeu - 26 martie 2007



http://www.marketonline.ro/aspiratoare/aspirator-irobot-roomba-530

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi78 spune:

ROXIII .... daca e secret spune .... sa stim si noi.

Nu arunca bomba si atat!

Gabi mama lui Tudor (1.03.07) si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rein spune:

Eu am o banuialaaa... E Bianca? (Bianca daca nu am nimerit nu te supara, am zis ce mi-a venit prima data )


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilidana spune:

Buna ziua(seara?) viespilor !
Azi e ziua mea...lacrimogena.Nu ca ieri sau alaltaieri n-ar fi fost,dar azi nu stiu ce am ...
Va multumesc pentru gandurile frumoase si pentru incurajari,sa dea Dumnezeu sa fie bine :

Gabi78
ralualexandrei
ioanaradu
raisafudulu
pisikuta
Stefaniya
Kitty


Roxana,astmul e o varianta pentru ca tusea nu se opreste de cateva saptamani bune,nu cedeaza cu nimic,ceea ce se intampla,de obicei,astmaticilor .Alte simptome specifice astmului nu are,din fericire.

Pisikuta,ce tratament preventiv ia Nora pentru astm?

ioanaradu,tu cum l-ai scapat pe matei de tuse,ca vad ca si la voi a durat foarte mult?

Kitty,ce m-ai pacalit cu "cuibul de viespi",am deschis repede sa vad surpriza.Mmmm,foarte gustos.

Stefaniya,nu am filmulete cu Kari,am doar niste mici povestioare de care-mi amintesc cu placere.
Si,pentru ca o mamicutza mi-a sugerat sa scriu si aici,pentru a nu se crea confuzii( mami),ca nu e ceva grav,e doar haios,am sa scriu,foarte pe scurt.
Kari stia despre acele Ob-iecte ca sunt supozitoare.Alta explicatie nu mi-a venit pe moment si nici nu le-am schimbat locul din baie,unde le vazuse.In mintea mea ea era prea mica si nu era nici un pericol.Numai ca,dupa cateva ore a revenit acolo,a luat un "supozitor" si a incercat sa-l puna prin pantaloni si scutec,desigur.Eu am incremenit,nu stiam cum sa i-l iau mai repede fara sa i se para curios si am schimbat depozitul .Acum,cand ne amintim de asta,eu si sotul,chicotim.Ea nu mai tine minte si nici n-am incercat sa-i reinnoiesc "momentul".Poate mai tarziu.
Mai am o mica povestioara dar aia nu-i de (s)pus aici. (asta pentru alte vizitatoarele...prea curioase)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rein spune:

Am fost la dr. meu, sunt incantata de discutie. A meritat sa astept pana la sfarsitul programului ca sa am o discutie mai lunga dar am luat o decizie. Eu eram in dubiu daca sa cer cezariana (pt ca la ultima eco avea dubla circulara) sau sa risc si sa nasc natural (mare risc, fratele meu are probleme de 30 de ani in urma hipoxiei datorata circularei).
Am aflat ca acum nu mai are decat o circulara si aia laxa, nu-l influenteaza deloc. Dr. m-a asigurat ca bb va fi monitorizat permanent in timpul travaliului si la cea mai mica variatie de bcf imi face ceza, nu riscam nimic. Mi-a zis citez: 'te pui cu femeia nebuna?', adica io.
Oricum si dr. si eco m-au convins, am mai aflat ca anestezista care lucreaza cu el e sotia lui, asa ca m-am calmat de tot.
Bb e in grafic, e f. bine.
Doamne ajuta, parca simt ca am deschis o cutie cu vesti bune.
Sunt racita cobza, dar ce mai conteaza?
Va pup pe toate.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanici spune:

Lilidana, sper sa nu fie totusi astm. Nora ia Singulair, e un sirop care se da in cura de 6 luni la copilasii care au avut bronsiolite, au teren alergic si sunt considerati cu risc de a deveni astmatici. e un antialergic. Pisika o sa iti dea mai multe detalii, io am zis asta pt ca stiu din discutiile pe care le-am avut cu dr lui rares legate tot de astm.

Rein, Gabi, nu e Bianca; nu pot sa va zic cine e.....ca poate nici nu e, doar se banuieste si apoi daca ar fi cred ca m-ar bate daca i-as divulga sitrea, nu?!

Rein, sper ca te-ai linistit acum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns riloasa spune:


www.irobot.com.ro
De aici mi-am luat eu. Mi s-a stricat la el peria din laterala care aduna proful. I-am sunat si a 2 zi a venit acasa si a schimbat peria cu tot cu sistem. Am fost multumita de serviciile lor. Luati-va ca este super in casa. Azi am plecat si i-am dat drumul, cand am venit era la locul lui si casa luna. Apare si cel de spalat parchet. Nu stiu de ce mi s-a stricat, ca au zis ca nu li s-au mai intamplat. Si Mihaita s-a tot suit pe el si tot ii zicea mars si ii mai dadea si cateva piciosuse.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns menuet spune:

Biky..multumim de compliment.Imi e tare draga.Daca unele mame (vb la general)se gandesc cum vor reactiona copii fara ele cand incep serviciul, eu ma gandec cum o sa reusesc sa stau fara eaO sa fiu mama de vikend pentru ca va sta cu bunica la Constanta.
Loradin-Sa dea Dumnezeu sa fie bine!Sarcina caaatt mai usooaara
Lilidana-poate nu este astm,suntem langa tine sa treci mai usor peste incercarea asta.
Apropo de SINGULAIR o mamica imi spunea azi ca a inceput sa dea fetitei ca devenise alergica la aerul conditionat.Si cica este si scumpitel.
Rein ma bucur pentru tine de fapt pentru voi 2.Si pentru ca tot ai adus vb de deschiderea unei cutii cu vesti bune, asta sper si eu sa primesc maine de la medicul lui Veve.Mergem la control ca tusim productiv si muci.Doamne ajuta!
Va pupic

Mergi la inceput