Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (38)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

Nu mai stiu ce avea fiecare dintre mamici, in principiu ragade.
Cand am nacut eu, mai erau mamicile astea, majoritatea de la mine de la serviciu, care erau si la primul copil, si aproape de varsta mea, si daca nu stateam pe telefoane cu mii de intrebari... eu eram ultima care nascuse si le sunam frate toata ziua (v-am zis ca eram disperata)...

Despre mine tin minte sigur, ca ma durea la atingere. Dar m-am dat cu Garmastan la greu.

Ada, mama de baieti:
Teo (10 aprilie 2007) si
Radu (22 octombrie 2008)
povestea nasterii
my blog
Topic: mama... de mai multe ori!
Topic: nu renunta! Informeaza-te!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kllemi spune:

'neata fetelor am si eu o intrebare daca ma puteti ajuta acum, daca este cineva poe aici sa imi spuna si mie(stiu ca sa ma discutat, dar am uitat) cum se pastreaza lapticul la frigider am inteles ca la congelator 6 luni...dar in frigider am uitat cat 24 sau 48 de ore??????

mami super fericita de AMALIA-ANDREEA......12.10.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

http://www.alaptare.home.ro/ - la tab-ul "muls" in josul paginii.

Uite un link. 72h si mai mult.

Ada, mama de baieti:
Teo (10 aprilie 2007) si
Radu (22 octombrie 2008)
povestea nasterii
my blog
Topic: mama... de mai multe ori!
Topic: nu renunta! Informeaza-te!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

Buna dimineata...ma da ce vorbarete ati fost in week-end

Noi ieri ne-am distrat de minune,Andy a facut o laringita de toata frumusetea,chemat dr,,antibiotic si lu si Alexiei,luptat cu febra pana seara la Andy,tuse..noah super ce sa zic....acum o urmaresc pe piti sa nu faca si ea ceva .

Sa va spun ce face Alexia in ultimul timp..o pun in patut intr-o pozitie cand vin e pe burta sau cu picioarele printre gratii,tipa si se bucura de fiecare realizare .RAde in hohote din orice.Daca te joci cu ea si pleci protesteaza...si sa va zic ca daca sta in balansoar si stie ca vrea sa o ridic intinde usor manutele

Simodina exact la fel sunt si ai mei,asta mica e innebunita dupa Andy si invers nu mai zic,vorbesc intr-una si rad si se ditreaza tu-e mai mai dragul sa te uiti la ei.

ginere-miu Robertino multi din partea Alexiei.

Vlad de Felicia..btw pe unde umbli mamicutzo??

petru si pavel de NAlly

Noi incepem azi suculetul de mar sa vedem ce va spune donsoara
De cand ii dau seara cereale in laptic pe la 9,la 10,30 doarme si se mai trezeste la 4 sa manance iar.

laura, andy (07.04.2002) &alexia(14.09.2008)
Alexia
Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Buna dimineata!

Nerantula, pe mine m-a ajutat cel mai mult solutia salina: o cana de apa calduta si jumatate lingurita sare. Cufunzi sanul acolo si tii cam 2 minute. Nu ustura, e concentratia de sare care se gaseste in lacrimi. Sa lasi apoi sanul sa respire. Nu treb sa te limpezesti inainte de a alapta.

M-a mai ajutat vitamina A uleioasa picurata pe mamelon (mult) si comprese bioclin uneori.

Kllemi eu nu m-as hazarda sa tin lapte la frigeder mai mult de o zi. Anda n-a primit lapte care a stat cam 27 de ore in bibe cu capac.

de Anda Teodora din 10.10.2008

puiul meu dulce si mic Anda

pozne in asteptarea Andei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_boy spune:

Citat:
citat din mesajul lui AlexaM

Baby boy...cand beau eu lapte MAtei face kk de mai multe ori si face verde si mucilaginos. Nu pare afectat dar am decis ca nu ma mai ating de lapte simplu cat alaptez. Pun decat in cereale de dimineata...cereale adica musli.
El face de obicei doar o singura data kk pe zi la pranz.

Nikolici, sa-ti traiasca mica crestina!

Matei Gabriel 24.08.08 foto
Matei Gabriel povestea nasterii
www.youtube.com/watch?v=YE6ZcHeDxJM" target="_blank"> primul mama


Neata
AlexaM si 300..aseara Radu mi-a adormit greu..si am observat ca se strangea de picioare spre burtica..si ma gandeam ca am mancat lapte...kaki face o data pe zi dimineata la 7 ..cateodata de 2 ori
Nu stiu daca a fost de la lapte sau nu...cert e ca iar mi-am facut mii de nervi..au inceput ai mei..ca da..ca daca nu-i dai ceai..ca noi am crescut 2 copii si stim....frateeee..ma dispera....si a mai plecat si soata o saptamana in germania..asa ca preconizez o saptamana de oboseala si nervi la greu. Deja am nervii pe bigudiuri

mamica fericita de Radu Gabriel (7.10.2008)


in asteptarea lui Raducu

Radu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kllemi spune:

Citat:
citat din mesajul lui gaia.nevia

http://www.alaptare.home.ro/ - la tab-ul "muls" in josul paginii.

Uite un link. 72h si mai mult.

Ada, mama de baieti:
Teo (10 aprilie 2007) si
Radu (22 octombrie 2008)
povestea nasterii
my blog
Topic: mama... de mai multe ori!
Topic: nu renunta! Informeaza-te!





....multumesc

mami super fericita de AMALIA-ANDREEA......12.10.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Laura multa sanatate lui Andy! Alexiei i-a dat antibiotic preventiv sau n-am inteles bine?

O scumpa fetita ta, a crescut frumos.

de Anda Teodora din 10.10.2008

puiul meu dulce si mic Anda

pozne in asteptarea Andei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Baby_boy copilul simte ca te agiti si se agita la randul sau si tu te agiti si el se agita si uite un cerc vicios.

Cu parintii zi ca ei, fa ca tine... Si daca il doare burta pe bebe si nu trece dupa ce elimina aerul poti sa-i dai cateva lingurite din ceaiul tau de chimen and stuff si scapi si de gura lor.

Mai gandeste-te ca daca dimineata ai nervii pe bigudiuri seara ce-ai sa faci?

Si mai incearca sa-l faci pe radu partas la activitatile tale: ia-l cu bouncerul in bucatarie cand ai treaba, uitati-va la tv... Pana la urma copilul creste si e mai usor sa-i atragi atentia cu cate ceva.

de Anda Teodora din 10.10.2008

puiul meu dulce si mic Anda

pozne in asteptarea Andei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babymom75 spune:

Nerantula Si eu cred ca cel mai bine ar fi sa apelezi la ajutorul unui consultant in alaptare. Ti-o recomand pe dr. Ana Culcer de la Municipal, e f. buna, are experienta si face si vizite la domiciliu. Am pe undeva nr. ei de tel. Il caut daca te intereseaza.

Mergi la inceput