Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (37)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anca81 spune:

Muuh, Simodina, multumesc pentru sfaturi. De azi bag morcovii la steamer si ii fac piure cu apa plata. Iar dimineata oricum bea 30-40 ml suc de morcov crud asa ca se contracareaza efectul de consti. Adica sper

Irina, Monicule

Mamica fericita de Carla Alexandra (13.08.2008)
Piti mic se face mare
Povestea puiului meu drag
www.totsites.com/tot/carla" target="_blank"> Eu sunt Carla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

Citat:
citat din mesajul lui anca81

Muuh, Simodina, multumesc pentru sfaturi. De azi bag morcovii la steamer si ii fac piure cu apa plata. Iar dimineata oricum bea 30-40 ml suc de morcov crud asa ca se contracareaza efectul de consti. Adica sper

Irina, Monicule

Mamica fericita de Carla Alexandra (13.08.2008)
Piti mic se face mare
Povestea puiului meu drag
www.totsites.com/tot/carla" target="_blank"> Eu sunt Carla


si eu am steamer si ii fac pilaful lui Teo in el.
Ai ceva retete?
si... ai facut vreodata peste? daca da, cat il tii, ca mie imi iese prea tare

Ada, mama de baieti:
Teo (10 aprilie 2007) si
Radu (22 octombrie 2008)
povestea nasterii
my blog
Topic: mama... de mai multe ori!
Topic: nu renunta! Informeaza-te!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexaM spune:

Cand e foarte agitat si nu reusesc sa-l linistesc pe Matei (cand ii e somn si foame sau fff somn) il alaptez in timp ce ma plimb cu el. Functioneaza mereu. In ultimul timp nu prea mai e nevoie e in perioada cu soare din graficul de crestere cerebrala. Si am observat ca a inceput sa se trezeasca des noaptea de cand a inceput norisorul...sper sa vad efectele soarelui in curand

Poate ajuta pe cineva...

Matei Gabriel 24.08.08 foto
Matei Gabriel povestea nasterii
www.youtube.com/watch?v=YE6ZcHeDxJM" target="_blank"> primul mama

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

buna dimineata si de la noi!!!!!!mai pe la pranz asa


nausica sa vezi acum ce te pui pe copt,cel putin eu coc painici in continuu.Legat de paleta care ramane in paine,mie nu mi se inatamplat dar o poti scoate imediat ce scoti painea din cuva si e ok.mie la inceput imi ramanea paleta intepenita in cuva asa ca inainte sa fixez paleta in cuva o ung cu ulei si dau cu el si pe chestia aia pe care fixez paleta,sper ca ai inteles ceva.Tocmai am facut o painica cu masline de care sotul e f incantata,a zis ca e exceptionala.Legat de cozonac,am facut unul cu rahat,f bun,nu are gustul cozonacului clasic facut in cuptor dar nici nu e ca cele gata facute din punga.Cu ocazia cozonacului am dscoperit faina grania verde care e super si pe care o recomand,Kid poate sa confirme


Cuscra,tu esti premianta la painici,ai fost mentorul meu in treaba cu masina de paine

Minunea a venit! de Luca Nicolae

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

ce grafic de crestere cerebrala? e ca un bioritm? i-ai facut bioritmul piticului?

Ada, mama de baieti:
Teo (10 aprilie 2007) si
Radu (22 octombrie 2008)
povestea nasterii
my blog
Topic: mama... de mai multe ori!
Topic: nu renunta! Informeaza-te!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Citat:
citat din mesajul lui gaia.nevia

ce grafic de crestere cerebrala? e ca un bioritm? i-ai facut bioritmul piticului?

Ada, mama de baieti:
Teo (10 aprilie 2007) si
Radu (22 octombrie 2008)
povestea nasterii
my blog
Topic: mama... de mai multe ori!
Topic: nu renunta! Informeaza-te!





Pe mailul comun,Boo a trimis un grafic de crestere cu perioadele bune si mai putin bune ale bebeilor pe saptamani.Perioadele "rele" sunt simbolizate cu norisori iar cele bune cu un soare.

Minunea a venit! de Luca Nicolae

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexaM spune:

Schema se cheama "puseuri cerebrale" si este trimisa pe contul comun...nu mai stiu de catre cine..imi cer scuze.

Matei Gabriel 24.08.08 foto
Matei Gabriel povestea nasterii
www.youtube.com/watch?v=YE6ZcHeDxJM" target="_blank"> primul mama

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

aha, am gasit, multumesc frumos!
Noi acum avem 12 saptamani, (implinite pe 14). Acolo e negru rau... daca asa e copilul meu cand e "negru".... uau... ce noroc am!

Ada, mama de baieti:
Teo (10 aprilie 2007) si
Radu (22 octombrie 2008)
povestea nasterii
my blog
Topic: mama... de mai multe ori!
Topic: nu renunta! Informeaza-te!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Mihnea de Corrina

Eduard de Giulianna

David de Oana

David de pisik

Anna de piersicutza

Multa sanatate si sa fie totul bine cu cei 4 puiuti


Printesa mea iubita Valentina Soricelul meu iubit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CD27 spune:

Am lipsit si noi putin, dar am rezolvat una alta cu botezul, avem pe 15 februarie, nu am gasit pe 14 restaurant, asa ca la baita care va fi luni nu vor participa prea multi (deh...unii mai si muncesc saracii ) si by the way...cum eu nu puteam intra in biserica (nu mi s-a citit molifta) sotul meu a intrat in prima biserica si cea mai scumpa si a dat si avans, 5 milioane doar slujba, a uitat sa intrebe cat costa si apa calda (care se plateste separat)

am fost cu piciul la dr si il suspecteaza de infectie urinara, nu am reusit sa colectez in punguta aia idioata urina in ziua in care trebuia ?(piciul parca stia si a dormit mult cat sa nu mai ajungem acolo pana in ora 9 ) asa ca astazi i-am lipit punga pe putza si am strans 2 ml de piky, asa ca nu facem decat sumar de urina, pentru urocultura il mai chinuim o data

ati avut mare dreptate cu dr tanasescu de la CMU, nici un zambet n-a schitat, n-am vazut dr atat de plictisit

vad ca si la voi sunt probleme cu masa, Mikul meu a descoperit ca poate sa manevreze el biberonul, asa ca il scoate din gura doar de amuzament, chiar daca lui ii e foame de fapt, iar eu trebuie sa intru in joc, sa i-l scot din gura si atunci il apuca el cu manutele si il duce la gura, masa a devenit o joaca, care dureaza foarte mult, dar ma bucur ca totusi papa chiar daca dureaza mult si trebuie sa ma invart cu biberonul dupa el

Ma apuc sa citesc din urma

Mami de Mikul Robert Constantin
http://community.webshots.com/album/567717346vFUaEH

Mergi la inceput