Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (36)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

N-am curaj sa ma ridic de-aici, bebe doarme frumos. Insa mie mi-e foameeee. Prob e ca se cam foieste... Na ca s-a trezit. Ar sta numa cu tzitzi in gura. Concluzie: trebuie haine noi repede ca iar se expandeaza.

Bune sfaturi legate de diversificare. Si eu tot la sase luni voi incepe. Sper, ca intervine o variabila noua. Bebe se uita in gura mea cu o pofta de n-am vazut.

Cu lingurita eu am obisnuit-o de cand am adus-o din maternitate. La 5 zile sugea sab simplex de pe ea. Insa nu stie sa pape, da peste ea cu manutele daca ii dau laptic. Cred ca ii voi da la 3-4 zile lapte muls cu lingurita pt ca nu am mai incercat de ceva vreme.

de Anda Teodora din 10.10.2008

puiul meu dulce si mic Anda

pozne in asteptarea Andei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Ma cam speriati cu mancatul asta. Si eu ma astept la oarecare greva datorata stimulilor si daca stau bine sa ma gandesc deja a inceput cu monitorul unde se vad tot felul de lucruri interesante. Daca ii dau sa manance pe scaun se suceste la el si adio tzitzi cateva minute chiar daca e doar browserul pe ecran.

Insa pana acum zgomotele ii perturba somnul nu si masa. E cam aiurea ca nu pot opri lumea sa mearga la baie sau sa-si puna de mancare. Ooooof

de Anda Teodora din 10.10.2008

puiul meu dulce si mic Anda

pozne in asteptarea Andei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sabinel spune:

neata!
babytza a mea duce tot la gura, dar absolut tot. isi trage pilota in cap, prosopul de sub cap si ma trezesc ca are gura plina. la fel patim si noi la tzitzi, daca e distrasa, adio supt. a reintrodus o masa de noapte, se trezeste la 4, incep sa ma reobisnuiesc si parca in sfarsit am copil in casa, nu o papusa.

amalia mamii
cum s-a nascut strumfita mea
piticania creste
_
Daca pentru o clipa Dumnezeu ar uita ca sunt o marioneta din carpa si mi-ar darui o bucatica de viata, probabil ca n-as spune tot ceea ce gandesc, insa in mod categoric as gandi tot ceea ce zic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _giulianna_ spune:

La multe lunite sarbatoritilor de azi:

Gruiaaaaaaaaaaaaaa
Edwin
Amalia
Sasha
Vesna


Mami de www.flickr.com/photos/31848759@N02/sets/" target="_blank">Eduard-Gabriel (17.08.2008)
Filmulete cu bebe Edi
M-am facut mare si-o sa ma mai fac

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _giulianna_ spune:

Citat:
citat din mesajul lui sabinel

neata!
babytza a mea duce tot la gura, dar absolut tot. isi trage pilota in cap, prosopul de sub cap si ma trezesc ca are gura plina. la fel patim si noi la tzitzi, daca e distrasa, adio supt. a reintrodus o masa de noapte, se trezeste la 4, incep sa ma reobisnuiesc si parca in sfarsit am copil in casa, nu o papusa.

amalia mamii
cum s-a nascut strumfita mea
piticania creste
_
Daca pentru o clipa Dumnezeu ar uita ca sunt o marioneta din carpa si mi-ar darui o bucatica de viata, probabil ca n-as spune tot ceea ce gandesc, insa in mod categoric as gandi tot ceea ce zic.


Subscriu numa' ca noi papam din bibe

Mami de www.flickr.com/photos/31848759@N02/sets/" target="_blank">Eduard-Gabriel (17.08.2008)
Filmulete cu bebe Edi
M-am facut mare si-o sa ma mai fac

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

A propos de diversificare cred ca o sa-mi sochez dr... M-a pisat la cap cu suc de mar si mere rase cu biscuiti po pu lari (LE ce doboticenie sa-ti modifice chiar orice cuvantttt) ri. Odata el, odata asistenta. Si femeia are si ea o fata de un an si 4 luni.

Venise vorba de alaptat in public si se pare ca doamna e scarbita de-a dreptul. Nu intelegea cum de mai alapteaza mamele pe holul dispensarului. La care eu zic. Daca cu copii ca al meu le inteleg perfect. Nu poti lasa un copil sa urle de foame. La care ea zice da, dar cu atatia copii bolnavi in jur... Bla bla... Imi venea sa-i zic nu stiu cate. Nu inteleg cum isi imagineaza unii ca e laptele de mama. La cati anticorpi are chiar mai conteaza unde il dai? Presup. ca un bibe nu o leza atata la simtul estetic. Desi de mult mai chinuitor sa faci un biberon in asemenea conditii, nu? Si mai insalubru cred eu.

de Anda Teodora din 10.10.2008

puiul meu dulce si mic Anda

pozne in asteptarea Andei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _giulianna_ spune:

Noi plecam la munte azi, fara Edi, il lasam la mama.
Am o gramada de treaba asa ca va pup!
Ne "vedem" duminica!



Mami de www.flickr.com/photos/31848759@N02/sets/" target="_blank">Eduard-Gabriel (17.08.2008)
Filmulete cu bebe Edi
M-am facut mare si-o sa ma mai fac

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simo_ef spune:

La multi ani sarbatoritilor
pretiosul Gruia, ochiosul Edwin, dragalasa Amalia, Sasha si Vesna!

Simona, mama lui Tudor Gabriel (13.09.2008)

poze

Evolutia lui Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca81 spune:

Kid, super interesante si utile cele 2 pdf-uri despre diversificare. Mai ai? Printre altele scrie ca nici intr-un caz sa nu se dea hrana solida cu bibe daca bebele nu accepta lingurita. Se face pauza si se reia. Foarte util.

Gagici, spuneti-mi si mie care e diferenta reala intre formula de inceput si cea de la 6 luni. Adica contine mai multe sau mai putine vitamine, puterea calorica e mai mare?

Mamica fericita de Carla Alexandra (13.08.2008)
Piti mic se face mare
Povestea puiului meu drag
www.totsites.com/tot/carla" target="_blank"> Eu sunt Carla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Gruia de Nerantula
Edwin de Denisa
Amalia de sabinel
Sasha de Ratonelu
Vesna de Octavia


Printesa mea iubita Valentina Soricelul meu iubit

Mergi la inceput