Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (36)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nikolici spune:

Babytza Vin la coffe ca am drum lung de facut azi.
Pupam

Mami de Karina iubita mult mult de tot



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca81 spune:

"Wild Cat"



Sper sa mearga acum, e public.



Mamica fericita de Carla Alexandra (13.08.2008)
Piti mic se face mare
Povestea puiului meu drag
www.totsites.com/tot/carla" target="_blank"> Eu sunt Carla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanziana27 spune:

Neata!
Multumim de cafeluta babytza!

David v-am mai spus e tot cuminte si linistit, dar deja ia foarte putin in greutate....de exemplu in ultima saptamana a luat doar 20g ....mi se pare foarte putin. El suge ziua la 3 ore, cam 15-20 minute din ambii sani dupa care sta treaz cam 1-2 ore si adoarme, se trezeste de foame papa si iar adoarme. Nu plange ca nu ar fi satul, dar totusi de ce ia asa de putin in greutate? sau e normal la copii alimentati la san?
El la 3 luni a avut 5750g si 63 cm.

Cum sa intru si eu la tabele? nu pot intra nici cu idul comun, nici cu al meu personal, imi raspunde ca idul sau parola sunt gresite Poate se indura cineva si ma lamureste si pe mine ce nu fac bine!

Pana atunci trec datele pt tabel aici, pt fetele istete care stiu sa intre si va rog sa le completati

David Gabriel;
nastere: 3000g si 50 cm
luna I 4185g si 53 cm
luna II 5150g si 60 cm
luna III 5750g si 63 cm


Mamica fericita de boboci de toamna:
Dragos Mihai (26 septembrie 2006) si David Gabriel (8 octombrie 2008)
Dragos Mihai - povestea iubirii noastre mici
David Gabriel - povestea celui de-al 2 lea nazdravan
www.eu-si-bebe.com/jurnalul-copilului-f22/jurnalul-celor-doua-minuni-din-viata-noastra-t48.htm" target="_blank"> Jurnalul celor doua minuni din viata mea
poze noi cu David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Alexa si mami ce frumos rade piciul !!!!!!!!! m-a terminat pe ziua de azi Sti ca noi avem un fratior de cruce de sambata de la botez pe care il cheama tot Matei Gabriel A fost botezat impreuna cu David

Anca tocmai iti scriam sa faci ceva cu clipul sa il vedem si noi Ma bag sa il vad


Printesa mea iubita Valentina Soricelul meu iubit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca81 spune:

'neata cu niste ochi cat casa .

Noutatile noastre: Carla iar s-a trezit de foame azi noapte la 3 iar apoi de la 6 dimineata n-a mai dormit. Nu stiu cum sa fac ca sa nu se mai trezeasca, aseara la 21.15 a papat 170 ml lapte + 2 masuri cereale, ar fi trebuit sa-i tina de foame. Oricum peste zi mananca dezastruos, ma gandesc ca din cauza asta se trezeste.

Diversificarea: nu mai deschide gurita deloc la lingurita, sta cu buzele stranse, nu plange si nu rade la maimutarelile mele. E incapatanata rau. O las in pace, acum dimineata i-am dat sucul de morcovi + mar si incerc sa-i fac piure de morcovi pentru prima data la pranz. Mie nu prea-mi vine sa-i dau sa bea apa aia chioara de pe morcov, incerc direct cu piure semi fluid.

Laureta, cred ca tetina gaurita ma asteapta si pe mine, cel putin cateva zile daca moaca asta mica e tot atat de incapatanata. Poate uita si peste cateva saptamani reluam cu lingurita.

Simo_ef, la noi a durat 3 zile urletele la biberon. Dupa aceea n-a mai plans cand il vedea dar tot nu pot spune ca mananca cum trebuie. Sper sa-i treaca cat mai repede

Dyanira, cred ca toti bebelusii sunt maraiti cand le este somn, si a mea e la fel. E si foarte nervoasa, da cu mana si isi scoate suzeta iar apoi plange de nervi.

Babytza, ma bucur ca soricelul nu are otita.

Nerantula, felicitari pentru intoarcerea puiului

Alexa, e mortal pustiul tau

Piolica, ai o mandrete de fata, imi plac la nebunie ochisorii ei albastri!

Mamica fericita de Carla Alexandra (13.08.2008)
Piti mic se face mare
Povestea puiului meu drag
www.totsites.com/tot/carla" target="_blank"> Eu sunt Carla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Neatza dragelor

babytza si mie imi place semnatura si sper sa o tot schimb pana la 40



POZNICI CU NOI

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte


Mamica de INGERAS in ceruri
Minunea din burtica
5+ Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
Uite asa cresc eu la mami in burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Neata mamici!

Eu sunt cantonata la propriu langa Anda. Azi a avut o trezire la 2 sau 3 si o foiala pe la 6 cand a baut putin laptic. Apoi s-a trezit la 8. Insa nu a vrut papa dintr-o data. Fata mea cand papa se joaca cu parul sau urechea... Sau ziua cu bluza. Sunt asa de scumpi bebeii la varsta asta!

Partea mai proasta e ca vrea lipita de mine, asa doarme de doua nopti, incat l-am lasat pe tati de izbeliste.

Voiam sa mai zic ceva. La trezirea de noaptea mai fug de langa fi-mea pentru diverse. Nu se trezeste efectiv dar tzorcane pe langa mine. Si cand simte ca plec urla cum nu urla niciodata. Ei bine ieri scriam ca Anda maraie nu plange. Ei bine da dar cu exceptia mesei de noapte cand se ineaca din cauza urletelor. Soata mea e de-a dreptul bulversata ca-l ia si pe el din somn si cand ma intorc il gasesc in brate cu o gramada urlatoare imposibil de calmat.... De tati, ca altfel tace cu tzitzi.


de Anda Teodora din 10.10.2008

puiul meu dulce si mic Anda

pozne in asteptarea Andei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Mai fetelor , imi permit sa va pun si eu o intrebare : am observat in clipul cu ratusca mai intai si apoi in asta cu ursuletul. Voi nu vedeti cum musca cu disperare din jucarii ? II lasati pe bebei sa moara de foame ???? Nu va e mila deloc ????

Anca

Sanziana tizului nostru !


Printesa mea iubita Valentina Soricelul meu iubit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca81 spune:

Sanziana, bine ai revenit

Babytza daca i-as da biberonul in momentele "salbatice" cred ca m-as trezi cu el in cap.

300, am uitat ieri sa o felicit pe Anda pentru performantele in domeniul IT

Referitor la stimuli, la noi trebuie sa punem pe "pause" orice miscare in casa atunci cand mananca. Doar radioul merge, ca zgomot de fond. Daca cumva se deschide usa de la baie sau se intampla orice prin casa, domnisoara se opreste si scoate afara biberonul cu limba. Iar inapoi nici gand sa-l mai ia. Deci fitze de fitze, nu gluma. Trebuia sa-l pun pe al meu sa danseze in fata ei de la inceput, sa se obisnuiasca cu agitatie, dar na' acum e prea tarziu

Mamica fericita de Carla Alexandra (13.08.2008)
Piti mic se face mare
Povestea puiului meu drag
www.totsites.com/tot/carla" target="_blank"> Eu sunt Carla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Citat:
citat din mesajul lui anca81

Referitor la stimuli, la noi trebuie sa punem pe "pause" orice miscare in casa atunci cand mananca. Doar radioul merge, ca zgomot de fond. Daca cumva se deschide usa de la baie sau se intampla orice prin casa, domnisoara se opreste si scoate afara biberonul cu limba. Iar inapoi nici gand sa-l mai ia. Deci fitze de fitze, nu gluma. Trebuia sa-l pun pe al meu sa danseze in fata ei de la inceput, sa se obisnuiasca cu agitatie, dar na' acum e prea tarziu



Si noi mancam in silentio ca altfel il atrag diverse si incepe sa rada la noi si s-a terminat cu papa Cam pretentiosi picii astia


Printesa mea iubita Valentina Soricelul meu iubit

Mergi la inceput