Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (35)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

dupa botez a dormit de a rupt...dar programul a fost dat peste cap...adica zilele care au urmat au fost mai grele, dar nu cred ca e o regula...

poze noi cu bebelushull
mamica de Florin Razvan (14.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sabinel spune:

neata! am primit mesaj de la Aly, zice ca dolofanelul e ceva mai bine, dar tot la terapie intensiva sunt. da Doamne sa se faca bine puiul mai repede.
fetelor, ma ingrozesc cand citesc despre decalotare, ma faceti sa nu-mi mai doresc baiat. la fete e muuult mai simplu. ma apuca groaza daca urmatorul o sa fie baiat. o zi de exceptie sa aveti!

amalia mamii
cum s-a nascut strumfita mea
piticania creste
_
Daca pentru o clipa Dumnezeu ar uita ca sunt o marioneta din carpa si mi-ar darui o bucatica de viata, probabil ca n-as spune tot ceea ce gandesc, insa in mod categoric as gandi tot ceea ce zic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _giulianna_ spune:

Edi se culca din ce in ce mai devreme, va spuneam ca am reusit sa-i mut ora de culcare de la 12 si ceva la 10. Sunt multumita, mai am si eu timp pentru tati ca saracu'....
Se foieste el pe la 3-4, ma duc ii fac un biberon...il mananca cu ochii inchisi dupa care doarme iar bustean pana la 9. Asa da!

Decalotare eu dupa baita ii sterg albeata si aplic un bob de nidoflor. Asa mi-a recomandat pediatra, sa nu-l las "incarcat".

Diversificare o sa incerc azi sau maine sa-i fac supa de morcovel si sa o las mai usor cu fructele, baza sa fie legumele. Citrice nu cred ca o sa-i dau pana la 7-8 luni.



Mami de www.flickr.com/photos/31848759@N02/sets/" target="_blank">Eduard-Gabriel (17.08.2008)
Filmulete cu bebe Edi
M-am facut mare si-o sa ma mai fac

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nausica spune:

CD27, si eu am patit chestia asta cu cardul, sa stii. Am dat 2 comenzi la m o t h e r c a r e , la interval destul de scurt, si aia mi-au scris ca problem cu cardul. Dupa multe investigatii (fetele de la ghiseu, la banca de linga mine, habar n-aveau ce se petrece) am vorbit cu cineva din centrala care mi-a confirmat ca li s-a parut "dubioasa" tranzactia si deci au blocat cardul. Mi-a pus citeva intrebari si apoi l-a deblocat.
Mai tirziu am aflat ca, daca faci 2 tranzactii pe internet, intr-un interval scurt de timp, ti-l cam blocheaza by default.
Dar stii ce? Mai bine asa.

Nausica si Ania
poze
_
God grant me the serenity to accept the things I cannot change, courage to change the things I can and wisdom always to tell the difference

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca81 spune:

Nausica

Eva, ce mult ma bucur ca ai pus poze noi cu Luca. E tare dulce, si i-a crescut binisor si ciuful . Iar in ultima poza seamana leit cu tine.

Dimineata am facut si eu mar copt cu o masura de cereale, m-am luat dupa listele lui Kid & Musette. Dezastru. Nu deschide gurita deloc, tine buzele stranse si varful limbii in afara. Sucul de morcov + mar din bibe l-a baut pe nerasuflate (75 ml). Mai incercam...

Mamica fericita de Carla Alexandra (13.08.2008)
Piti mic se face mare
Povestea puiului meu drag
www.totsites.com/tot/carla" target="_blank"> Eu sunt Carla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

ma bucur ca Sebi e bine!
am sunat si eu o data si nu mi-a raspuns...stiu cum e, ca si Razvan a stat la terapie intensiva o saptamana si ceva...
oricum eram mai linistita ca stiam ca e sub observatie non-stop..

LE: daca ati observat, eu nici acum nu am scris povestea nasterii...inca n-am completat in tabel despre boli si medicamente luate de Razvan...inca sunt marcata de perioada petrecuta in spital...nu vreau sa-mi aduc aminte, desi va trebui sa trec peste asta intr-o zi...dar mai las sa treaca ceva timp

poze noi cu bebelushull
mamica de Florin Razvan (14.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sabinel spune:

La multi ani, Nausica Sa-ti dea Domnul multi ani de fericire si sa fii sanatoasa!
kllemivaccinul de pe brat nu se mai face floricica cum se facea odata. eu am doar un semn insignifiant pe bratul stang, iar la amalia e un punct rosiatic, care cred ca se va cicatriza in timp.

amalia mamii
cum s-a nascut strumfita mea
piticania creste
_
Daca pentru o clipa Dumnezeu ar uita ca sunt o marioneta din carpa si mi-ar darui o bucatica de viata, probabil ca n-as spune tot ceea ce gandesc, insa in mod categoric as gandi tot ceea ce zic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Nausica La multi ani, sa fii sanatoasa si fericita si sa-ti dea Dumnezeu tot ce iti doresti tu pe lumea asta si ceea ce este mai bun.



POZNICI CU NOI

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte


Mamica de INGERAS in ceruri
Minunea din burtica
5+ Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
Uite asa cresc eu la mami in burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _giulianna_ spune:

La multe lunite sarbatoritilor de azi:

Luca de Maria2004
Andrei de Iriss_04
Ilinca de Tigresa
Alexandru de Bilitza2007

La multi ani sarbatoritei

Nausicaaaaaaaa

Mami de www.flickr.com/photos/31848759@N02/sets/" target="_blank">Eduard-Gabriel (17.08.2008)
Filmulete cu bebe Edi
M-am facut mare si-o sa ma mai fac

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

ieri de ziua noastra ne-am dat in petec!
ciraim asha si asha si sunt ff indragostit de tati al meu

poze noi cu bebelushull
mamica de Florin Razvan (14.08.2008)

Mergi la inceput