Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (35)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kllemi spune:

'neatza,'neatza si de la noi, raportam: culcat la 12 si trezit la 6.30, dupa ce mancat si mai stat putin acum ne injunghie din nou somnul...

Mai fetelor am si eu o intrebare la voi: vi sa intamplat uneia dintre voi ca vaccinul care se face floricica pe mina sa nu prinda???, ca noua ni sa intamplat si am inteles ca nu este nimic grav numai ca trebuie refacut, aveti idee la cate luni se reface????....va mutumesc

....si mai terminati cu comparatiile astea (ca face, ca nu face...) lasa-ti copii in pace, iar voi nu va mai stresati...


gata, minunea sa intamplat.......AMALIA ANDREEA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _giulianna_ spune:

Citat:
citat din mesajul lui nikolici

Giulianna Scria cumva pe gard afara de extras de cont???
Eu cum ti-am zis aveam dosarul predat din decembrie cu EXTRAS DE CONT.
Nu inteleg ...atunci in puii mei dosarul pe care l-am depus nu l mai verifica nimeni???
Deci mor sa mi vina banii cu postasul sau cand nu sunt acasa sa ma duc la cozi pe la posta sa ma bat cu mosii.
Mama lor de imbecili.

Mami de Karina iubita mult mult de tot






Nu scrie de extras de cont, Eu in prima faza nu l-am dat (la fel ca si tine l-am avut atasat la dosarul depus in Decembrie) si m-a intrebat tipa de acolo, doriti sa vina la posta banii? Si eu zic nuuuuu! Atunci trebuie un extras de cont. L-am scos din geanta si l-am predat :)

Mami de www.flickr.com/photos/31848759@N02/sets/" target="_blank">Eduard-Gabriel (17.08.2008)
Filmulete cu bebe Edi
M-am facut mare si-o sa ma mai fac

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Boo spune:

Neata !

Pai proasta eu atunci ca am depus deja si acum trebuie sa ma duc in Hambarului AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

Multumesc mult de sfaturile legate de par. De tuns ma tund, ca oricum e prea lung si simt si eu nevoia de o schimbare. Acum sa nu va ganditi ca ma tund scurt, doar pana pe la umeri asa si ma gandeam si la un breton ceva. Mai vad. Si o sa iau si Supradyne daca ziceti ca e bun. Ca oricum nu am luat nici o vitamina de cand am nascut.

legat de putza, v-am mai povestit ce am patit noi. Dr cu care am vb sunt toti pro decalotare, acum nu's ce sa mai zic. Eu din cand in cand mai trag de ea la baie si se vede acolo ca are multa smegma (sau cum naiba se cheama dracia aia alba). Cand vad ce e acolo ma gandesc ca totusi nu o fi bine sa stea cu ea acolo..

Alex azi iar era treaz la 6 dimineata, dupa 2 zile de trezit la 8. M-am trezit eu sa ma duc la sala si ma duc la el si era cu ochii cat cepele. Se uita pe pereti.. I-am dat sa manance ca sa nu il scoale pe ta-su peste juma de ora si am plecat. Acum doarme ca valiza si mi-a dat tot programul peste cap. Ca vroiam sa plec cu el cu tot sa depun actele alea.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

neata!
babytza si el meu a fost dat peste cap dupa botez, asha e cand sunt multe vizite...noi anul asta am avut muuuulti musafiri, adica am avut si o nunta in familie, pranzul bebelushului, botezul...ziua bunicului, a unchiului...toate desfasurandu-se la noi in casa.
asha ca bebe a fost bombardat cu bani, cadouri, dar si cu...muuult deranj. vreo saptaman ne trebuia sa ne reluam programul

poze noi cu bebelushull
mamica de Florin Razvan (14.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

feli sarumana . Nu intelegeam pentru ca la mine a fost scandal cu concediul ca eu mi-am luat 21 de zile aferente 2008 in august da cica daca ai medical peste 15 zile pe an, iti scad zilele de concediu la care ai voie in functie de zilele de medical ca cica se considera contractul sistat iar tu esti inapt de munca si ma gandea ca e la fel si cu veniturile ca te plateste statul in medical respectiv in pre-postnatal.
si pe Falkone sa se faca bine sa treaca Dl Muc cel Mic

Eva n-am mai facut hcg din sange ca m-am gandit ca nu are rost. Testele mi-au iesit din ce in ce mai rosii culminand ieri cu unul rosu ca focul . Ca sa nu va mai spun ca am facut in total 13... nu dati cu borcanele cu suc de rosii va rog. Sunt stres total dar marti sau miercuri merg la eco sa vad samburelul si nu mai am deloc rabdare.



POZNICI CU NOI

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte


Mamica de INGERAS in ceruri
Minunea din burtica
5+ Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
Uite asa cresc eu la mami in burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

diversificarea noastra: de 4 zile mancam mar la cuptor (mar decojit, taiat bucati, pus in vas de yena, cu putina apa) si pasat, ieri am baut suc de mandarine (mmm, f bun, l-a devorat) si vreo 30 ml supica de legume, doar zeama.
pt azi am pregatit mar, pt masa de la 11 si supica pt masa de la 14. ieri dupa supica, la vreo ora, era lesinat de foame, ca a mancat si putina, asha ca a mancat pe nerasuflate 200 ml lapte cu cereale...binainteles ca masa de lapte care a urmat a fost ff saraca...

unde noaptea trecuta a dormit f bine, azi-noapte, pe la 3 s-a trezit, a mancat ff putin si nu prea mai putea adormi. s-a chinuit vreun sfert de ora, s-a intors pe toate prtile si pana la urma a adormit pe o parte, iar dimineata era pe burta:)

poze noi cu bebelushull
mamica de Florin Razvan (14.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nausica spune:

Citat:
citat din mesajul lui andy.p
Nausica la multe lunite ptr Ania...ma gandeam ce coincidenta,noi suntem nascute aproape in aceeasi zi iar fetele noastre chiar in aceeasi zi


Andy, sa stii ca m-am gindit la tine de ziua ta, dar chiar n-am apucat sa intru pe forum, pt ca pe 13 e ziua tatalui meu. Deci "La multi ani" cu intirziere.

Nausica si Ania
poze
_
God grant me the serenity to accept the things I cannot change, courage to change the things I can and wisdom always to tell the difference

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

Citat:
citat din mesajul lui kllemi

'neatza,'neatza si de la noi, raportam: culcat la 12 si trezit la 6.30, dupa ce mancat si mai stat putin acum ne injunghie din nou somnul...

Mai fetelor am si eu o intrebare la voi: vi sa intamplat uneia dintre voi ca vaccinul care se face floricica pe mina sa nu prinda???, ca noua ni sa intamplat si am inteles ca nu este nimic grav numai ca trebuie refacut, aveti idee la cate luni se reface????....va mutumesc

....si mai terminati cu comparatiile astea (ca face, ca nu face...) lasa-ti copii in pace, iar voi nu va mai stresati...


gata, minunea sa intamplat.......AMALIA ANDREEA


eu habar nu am ce vaccin e ala, Razvan nu are nimic pe maini si nici nu mi-a zis nimeni ca ar trebui sa aiba sau sa faca...
poate ma lamuriti si pe mine...

poze noi cu bebelushull
mamica de Florin Razvan (14.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikolici spune:

Fetelor ma speriati rau cum va fi bb dupa botez!!!
Urmam noi la rand si cand ma gandesc ca, Karinutza asa e ea f.agitata de fel, poate sa existe mai mult de atat???

Mami de Karina iubita mult mult de tot



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

Naushica, La multi ani!!! sanatoasa sa fii si bucroasa mereuMulti ani traiasca, multi ani traiasca!!!

La multi ani si pt toti bebelushii nascuti intr-o zi de 15!!!

poze noi cu bebelushull
mamica de Florin Razvan (14.08.2008)

Mergi la inceput