Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (35)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

Iar am ramas sa vorbesc singura cuc aici cu bobocii...

Ada, mama de baieti:
Teo (10 aprilie 2007) si
Radu (22 octombrie 2008)
povestea nasterii
my blog
Topic: mama... de mai multe ori!
Topic: nu renunta! Informeaza-te!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Citat:
citat din mesajul lui gaia.nevia

Iar am ramas sa vorbesc singura cuc aici cu bobocii...

Ada, mama de baieti:
Teo (10 aprilie 2007) si
Radu (22 octombrie 2008)
povestea nasterii
my blog
Topic: mama... de mai multe ori!
Topic: nu renunta! Informeaza-te!


Nu esti singura !!! Eu te citesc. Si eu sunt ingrozita de decalotare....Am auzit la pareri ca nu mai stiu cum e bine....am vazut si Boo ce a patit cu puiutul , asa ca mi-e groaza de partea asta...La valentina a fost tare usor ca e fetita si nu a fost nimik de facut prin partile acelea ...la tzontzonel asta mic e mai dificila partea asta

Le: multu mult pentru PM


Printesa mea iubita Valentina Soricelul meu iubit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

Babytza !

Ada, mama de baieti:
Teo (10 aprilie 2007) si
Radu (22 octombrie 2008)
povestea nasterii
my blog
Topic: mama... de mai multe ori!
Topic: nu renunta! Informeaza-te!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Luca de maria2004

Andrei de Iriss

Ilinca de Tigresa

Alexandru de bilitza




Printesa mea iubita Valentina Soricelul meu iubit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Sterilizat biberoane...desfacut in sfarsit bradul....facut baie...nu prea mai am ce sa fac , ma duc la nani
Noapte buna


Printesa mea iubita Valentina Soricelul meu iubit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sabinel spune:

hop si io la orizont. unde stateau noctambulele...

amalia mamii
cum s-a nascut strumfita mea
piticania creste
_
Daca pentru o clipa Dumnezeu ar uita ca sunt o marioneta din carpa si mi-ar darui o bucatica de viata, probabil ca n-as spune tot ceea ce gandesc, insa in mod categoric as gandi tot ceea ce zic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _irina_ spune:

Babytza tu acum ai desfacut bradul?

Am promis ca in noaptea asta ma culc devreme... sigur ca da... Si ma mai mir ca nu adoarme copilul pana la 12-1. Pai seamana cu ma'sa, cu cine sa semene?


fericita de Andreea-Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns khristin spune:

Salutare de la minus 30 grade ,

Babytza, nu esti singura ingrozita de decalotare. Stiu ca e unul din subiectele controversate, dar cum circumcizie nu i-am facut, eu una m-am decis sa nu-i umblu puiului meu la cuc, la recomandarea doctoritei mele sa las natura sa-si urmeze propriul curs. De fapt, aici nu se poarta decalotarea, fiind considerata o forma de dezvirginare masculina. Inainte de a lua o decizie, poate sinteti curioase sa cititi si aici: http://www.circumcizia.org/decalotarea.html
http://www.circumcizia.org/sfat.html

Mai repet si eu intrebarea cum ati reusit sa invatati puii sa suga de la biberon, alaptati exclusiv fiind? Noi nu reusim deloc . Si cine imi trimite si mie parola contului comun?

Cristina

le bébé Chris Anthony

noi, www.flickr.com/photos/khristin107/sets/" target="_blank">poze mai noi si AOB

“Arguing with a student is like mud wrestling with a pig – you both get dirty and the pig likes it".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

Nici noi nu desfacem bradul prea repede... Avand in vedere ca anul acesta am avut de plastic... poate nu-l mai desfacem deloc
O sa-i fac doar dush, sa se mai ia praful (joking, joking).
Prin februarie il desfac de obicei.

Am si eu un articol, cu fimoza: http://www.cirp.org/library/treatment/phimosis/index_ro.html
Ce am citit aici m-a convins sa stau linistita si sa nu umblu prea devreme. Din pacate totusi, la noi chiar a fost nevoie de operatie, nu era o problema de cand... Ma rog, mai bine zic din fericire ca n-am umblat, ca cine stie la ce se putea ajunge.
La Raducu arata mai bine pielea aceea, poate nu o sa fie probleme.

Ada, mama de baieti:
Teo (10 aprilie 2007) si
Radu (22 octombrie 2008)
povestea nasterii
my blog
Topic: mama... de mai multe ori!
Topic: nu renunta! Informeaza-te!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

Despre biberon.
Presupun ca, in afara minunatei tehnologii Chicco & Avent cu tetinele lor zgarcite la care tragi mai rau ca din tzitzi... am avut noroc.
La noi inca din maternitate le da biberon, si ambii copii au papat mixt fara probleme.
Radu a fost si mai puternic, si a supt excelent... fata de Teo care s-a luptat cu canale infundate, etc.
Din pacate, uite ca nu mai e lapte cu toate problemele si antibioticul si stressul cam devreme la Radu.

Ada, mama de baieti:
Teo (10 aprilie 2007) si
Radu (22 octombrie 2008)
povestea nasterii
my blog
Topic: mama... de mai multe ori!
Topic: nu renunta! Informeaza-te!

Mergi la inceput