Pepenasi de iulie-august 2008 (71)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Didi81 spune:

Sun, nu ramane Thea singura fara cercei, ca e si Aida in clubul asta si o sa mai ramana tot pana o cere ea

Boti, pai sa stii ca oricum vroiam sa aplicam unul dintre noi pentru CIC cu 85%. Acum sa vedem daca intr-adevar se acorda si in cazul reintoarcerii la serviciu... si sa vedem daca isi gaseste Cristi altceva si cu ce salariu... ei, sunt multi de "daca", dar ne-om descurca noi, trebuie!
Si multumesc pentru grija fetelor . Ce bine ca pot sa intru aici si sa ma descarc, ajuta muuult!

Didi de Aida Maria (03.07.2008)

Jos kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Didi81 spune:

Maaama, Boti, tare faza cu pisicile si macurile . Tot astept si eu momentul sa ne luam o pisica, pt ca si eu sunt mare fan feline .

Didi de Aida Maria (03.07.2008)

Jos kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maitreyi spune:

merci sun



-------

Ana-Maria de iepuras coconas

-------

Cine-ti saruta genele-n somn ?
Si cine-i acolo cand ingerii dorm ?
Toate zanele bune sa te ocroteasca...
Toate florile campului sa te infloreasca...

Minunea de la Doamne-Doamne 17.06.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Didi81 spune:

Ce parere aveti de acest catelus ?

Didi de Aida Maria (03.07.2008)

Jos kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaxena spune:

didi fetele se diversifica nu gluma



Ana-Maria de Maria 19.06.2008
www.flickr.com/photos/12649238@N02/?saved=1" target="_blank">diferenta dintre poza si fotografie+poze test+poze bb+poze burtica
www.dailymotion.com/anaxena/video/x5bzzp_maria_lifestyle" target="_blank">filmuletze bebe 20s+33s new de new!!
Maria,povestea nashterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_filipas spune:

Seara buna fetele!!!

In sfarsit v-am ajuns, ca de cand va alerg!!

In primul rand, vreau sa spun ca imi place atmosfera asta de dezbatere de aici, fiecare cu idea si parerea sa...mai putin supararile, of course... Eu am apreciat mesajul lui Mada ca un indemn la relaxare vis-a-vis de problemele "fierbinti" cu care ne confruntam. Mie imi place cand ma trage cineva (indirect) de maneca sa nu mai fiu stresata. De la mamicile cu experienta am invatat multe, si in unele cazuri s-a evitat un stress in plus (cum ar fi cu sterilizatul si fiert apa de baie, caciula in casa, supra-infofolire, papat banana si alte asemenea, cu care o bag pe maica-mea in boala de ma face iresponsabila).

Totusi, am si eu piticii mei...legat de fainoase, pe care le evit, desi eu am mancat biscuite cu mar...inca nu indraznesc sa-i dau carne...nu stiu ce mai astept, ma ingrijoreaza "zgomotele" ciudate pe care le face, ca nu cumva sa fie racita mai ales atunci cand se apropie vaccinul. Ma inspaimanta gandul ca s-ar putea raci si eu sa nu-mi dau seama....

Diversivicare noi papam de o sapt. 3 mese solide pe zi, lapte bea dupa fiecare masa putin, cred ca mai mult de sete. Uneori ratam cerealele de seara atunci cand nu doarme de amiaz, si adoarme mai repede.

Eu nu sterilizez decat la cumpararea biberoanelor/tetinelor/suzetelor...asa am facut tot timpul. NU calc, ca si Ile nu-mi place "sportul" asta, asa ca evit camasile.

Pisica si noi avem, Miruna nu o baga in seama...o duc eu la ea, o apropii si ea isi baga mana in blana si o smotoceste. Nu fac des asta pt. ca Jerry (the cat) e un pic agresiv, cand nu-i convine ceva musca...asa l-am invatat eu . In schimb Jerry e fascinat de ea. Inca din burtica ii placea sa doarma cu capul pe burta mea si Miruna il lovea. Acum vrea tot timpul sa fie in camera ei. Sta la departare si priveste, nu are curaj sa se apropie, daca il apropii, se sperie si fuge.

bebe2 nu sunt convinsa ca mai vreau, dar daca ma razgandesc va fi o diferenta considerabila intre ei...cel putin 7-8 ani. Asta bineinteles daca nu apare din motiv de "latex nerezistent", pana imi pun sterilet.

moni ce are Luca de e plangacios? E puseu sau ii ies dintisorii? sa-i treca mai repede!

Vio_tm imi pare rau ca aveti probleme! Sper sa treaca...te putem ajuta?

iriss in lagatura cu cutiile, noi le procuram d ela magazine sau alimentare. Le dau gratis, ca sa nu le arunce. Cauta eventual la de-astea de televizoare, ca poate gasesti.

flo te cred ca ti-e greu...e bine ca te descarci aici! Sa prinzi curaj si sa treci peste...

Bujo multa sanatate puiutului!

Eu nu pot vedea pozele cu Maria!! imi apare doar alb? De ce??

Sun ce dulce e Thea cum zice meu-meu, Miruna cand ma vede imi zice hei!

Mina cand iti pui sterilet, zi-mi te rog si mie cat te-a costat!

Didi ster sa iesit sin impas si sa gasiti solutia cea mai buna!! Ce "catelus" dulce aveti voi acolo!!! mare figurica e Aida!!

maitreyi si noua ni s-a spus baiat tot din cauza de caciula verde!!

Boti ce copil vorbaret ai! Tare dulce tre sa fie! la noi sotul cand o vede ii zice cu-cu, si azi a zis si ea prima data cu-cu, in timp ce molfaia o jucarie.

Eu am racit si azi am fost tare molesita...ma duc sa beau un ceiutz si sa ma bag la somn...Nopate bune si linistita va doresc! maine sper sa ne vedem toate vesele si binedispuse!


Dia mami de Miruna 15.07.2008

poze
poze burtika

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_filipas spune:

Proba!

Scuzati greselile de scriere din mesajul anterior, dar e lumina stinsa, ca sa poata dormi ai mei...


Dia - I'd like mornings better, if they started later!
si bebe
Miruna (15.07.2008) - Love me, feed me, never leave me!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Caprioara spune:

Fetele, zic si eu prezent, sa nu ne dati disparute.

Nu mai am timp delooooc de cand ne-am diversificat ! Sunt varzoi la capitolu organizare... Inainte stateam ziua la calculator cat alaptam, acu daca are mese solide nu mai am cum .

Va imbratisez si va pe toate si lasati supararile, daaaaaa? Nu am energie sa va scriu nominal, asa cum as vrea, dar citindu-va am vorbit cu fiecare din voi in gand, sa stiti . Va trimit cate un gand bun si o .

Noi azi am fost la controlul de 6 luni , si ne-am si vaccinat. Avem 65 cm si cam 6400g. Fontanela e un pic cam mare si ne-a zis sa dam 3 picaturi de vigantol pe zi (pana acum dadeam 2). Cu alergia la proteina din lapte de vaca, desi Ige iesise in limite normale era altceva din hemoleucograma care iesise prost (nu am cum sa ma uit acum si neuronu meu nu a retinut ce anume ) si asociat cu petele, doctorul a zis ca e clar alergica. Asa ca amanam branza de vaci si iaurtul, dar putem baga carnitza si galbenus, ba chiar si peste. Dar toate cu prudenta si observand atent reactia la ele. Cerealele le facem in continuare cu lapte muls si vom incerca si NAN HA. Cam asta ne-a zis.
La vaccin pare ca nu avem reactii, si nu i-am dat nici antitermic preventiv.

Ma duc la .

pup you all,

Caprioara, mami de Matei si de Ilinca
Povestea nasterii Ilincutzei
poze
(cont abimami2008 cu parola de la mailul comun)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iriss27 spune:

sun si fiica-mii ii zicea lumea ca e baiat, din motive ca seamana cu ta-su
tot asa intr-o zi imbracata toata in roz, chiar si cu fustita, o baba pe strada imi zice zambitoare: "sa va traiasca baiatul!", sa nu-ti vina sa-i zici bancul ala cu bunicu, de ce a murit la 90 de ani??!!
R: pt ca a stat in banca lui

eu am mai trait o replica binevoitoare de la o baba, am zis ca data viitoare nu mai iert nici o baba

eram gravi cu dav si aveam o burticica cam de luna 5-6 (evident ca eram si mai grasa), se uita baba la mine, se uita la copil si zice: "acum e mica si slaba, cand o sa se faca mare o sa fie grasa ca mamica?!" ... voi ce replica ii dadeati? sau ii luati bastonu din mana sa vada si ea cum e sa se ia cineva de tine

multumesc fetelor pt ideea cu cutiile de la ikea, cred ca o sa fac un drum la ei

anaxena maria este mortala, ce mers personal are, cu toate degetele rasfirate!

Iriss mami de
www.dropshots.com/iriss27" target="_blank">Yvonne-Maria (05.02.2007)

www.dropshots.com/iriss277" target="_blank">David-Alexandru (08.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta29 spune:

Am reusit sa citesc tot, dar mi-a cam pierit cheful de scris cand am vazut ca iar au aparut divergente.Ma duc sa ma uit la pepenasi pe picassa ca sa ma mai relaxez putin, ca atmosfera asta incordata m-a cam indispus.
O noapte linistita sa aveti


Speranta moare intotdeauna ultima!

minunea care ne-a luminat viata

Violeta de Alexandra Valentina - 2.09.2008


Mergi la inceput