Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (31)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns _irina_ spune:

Sabinelu' hai pana la timisoara sa iti recuperezi copilul. Ca si a mea e schimbata, dar in bine. O fi Amalia ta?

Felicic - eu i-am luat papusica luminoasa fica'mii. Arata cel putin fantomatic, eu m-am speriat cand am vazut-o. Voiam sa ii arat noaptea ca uite papusica si cand am vazut eu cum arata am renuntat sa i-o mai arat si ei.

Frateee iar si-a schimbat programul de somn, ma zapaceste copilul asta. Acum adoarme de la 8 seara, se trezeste la 1-2 noaptea, mai stam cam 2 ore de povesti apoi adoarme pana pe la 8-9. Eu sunt chiauna de somn ca nu apuc sa adorm pana la prima trezire asa ca dorm 5-6 ore pe noapte.

fericita de Andreea-Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Muuh spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristineescu

Mi-am adus aminte ca zicea Anis sa dam o masa si cu biberon ca sa ne fie mai usor cand incepem diversificarea.

Ce bine zicea!

Ieri am vrut sa-i dau lui Harri niste apa fiarta si racita (ca nu a mai facut un kk de 4 zile) si, surpriza!, nu mai accepta biberon (desi in primele saptamani a mai papat suplimentare).

Nu ma asteptam sa uite cum e cu biberonul si m-am chinuit sa bea din el dar degeaba, a facut cum a vrut el. Pana la urma am apelat la un supozitor cu glicerina.

E f curios ca teoria spune ca bebeii alimentati exclusiv la san nu se constipa. Stiu ca se mai intampla sa iasa chiar si 1/sapt. si poate nici eu nu as fi facut nimik dar se chinuia tare si plangea.

Asa ca o sa-i mai dau o masa cu bibe ca "incalzire" pentru diversificare.



Poze Harri Alexandru (10-sept-2008)
http://family.webshots.com/album/567137447KvLEdN


Daca diversificarea incepe dupa 6 luni si daca copilul da semne ca este cu adevarat pregatit nu vei avea nevoie de biberon. Pana la 1 an poate folosi acele canite cu cioc iar apoi, cu putina rabdare o sa invete sa bea din cana/sticla. Si eu sunt pentru biberon dar nu pentru diversificare ci asa in general.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Khristin m-am tot gandit la raspunsul pe care ti l-am dat si nu as vrea sa se inteleaga gresit, ca fac misto sau cine stie ce. Legat de soloieta mea Am vrut sa spun ca sunt asa slaba ca am noroc de un organism bun, care tine cu mine. Eu slabesc mancand ca o purcica toate tampeniile din lume, nu am tinut in viata mea regim si nici nu cred ca as putea la cat de pofticioasa sunt. Si ma mai ajuta si copiii, la cat alerg prin casa dupa ei....
Am casa mare si fac o mie de drumuri , km pe zi cand ma striga Valentina sau cand plange David dupa suzi...
Pupici


Printesa mea iubita Valentina Soricelul meu iubit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

babytza, esti o fericita!

fetelor, va saluta ralubv!

poze noi cu bebelushull
mamica de Florin Razvan (14.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Claudinna chiar sunt si sunt constienta de asta....

Apropo de mancare...cred ca soricelul m-a auzit ca sunt ingrijorata ca de ieri dimineata papa cate 170 ml la fiecare masa De unde manca doar 140 a sarit brusc la 170. Imi vine sa il musc cand il vad cum trage pana la ultima picatura

Pentru cele care nu sunt atat de norocoase si slabesc mai greu : va recomand cu incredere un salon de modelare corporala unde se fac de toate ( electrostimulare, impachetari si masaje de slabire sau anticelulitic ) Daca sunteti interesate , vorbim pe PM.


Printesa mea iubita Valentina Soricelul meu iubit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_boy spune:

neata mamici:)

monica ma bucur enorm pentru tine

ramonzca79si Radu s-a nascut cu 3200 si a luat un kg pe luna..chiar mai mult..acum exact la 3 luni are 6200 hranit exclusiv la san ..deci stai linistita e bine. Bine ai revenit!!

La multi ani David Si Luca

mamica fericita de Radu Gabriel (7.10.2008)


in asteptarea lui Raducu

Radu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simodina spune:

Neatza si de la noi!

Felicic baga blogul ala sa ne distram si noi mai des Apropos de jucaria preferata eu n-am reusit cu Serban dar cum imi place sa invat din greselile altora am niste prieteni care au patit-o cu baiatul ca nu s-au gandit de la inceput sa ia doua la fel, prima a inceput sa se destrame si cand au gasit alt de schimb nu-i mai placea, presupuneau ei ca nu mai recunoste copilul mirosul

Monica ne place foarte mult semnatura ta! Doamne ajuta sa fie totul bine!

Eu m-am cam "distrat" azi-noapte cu fi-mea care a ajuns pana la urma la 36.2 rectal si era cam rece, asa ca am dormit cu ea in pat. Azi era mai bine si dr a zis sa o urmaresc, sa ii dau sa suga des si daca mai are variatii d-astea mari de temperatura sa o sun...A mai patit cineva asta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonzca79 spune:

Neata si de la noi!!!

Claudinna , scoica auto am luat impreuna cu caruciorul wampol se fixeaza si ea pe scheletul carutului...asta mi-e f ok pt ca "rotile " le tin in masina si cand merg undeva imediat asez scoica pe ele...deci WAMPOL - BABY POINT

apoi..cu rochita...am cumparat-o din Londra inainte de a sti ca este baiat...eram insarcinata in 16 sapt...mi-a placut f mult si nu m-am indurat s-o dau nimanui....who knows???poate vine o surioara....dar am inaugurat-o cu Erik!!


pozulici....pozulici ..noi!!!


Mos Craciun infometat
sexyyy
eu cu mami
tot cu mami
tati zice ca seman si cu el
helloo sweetheart
mi-am pus fracul
...si ochelarii
m-a facut mami...fetita
ce te uiti sub fusta mea??

POZE...POZULICI

puiutul meu... Erik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delphinas spune:

Citat:
citat din mesajul lui felicic76
io cred ca trebuie sa-mi fac un blog, ceva cu D'ale mamicilor (cu 1 sau 0 neuroni)
De Craciun Vladut a primit de la Maria, fetita de 4 ani a nasilor, un iepuras de plus luminou. eram atenta pe jumatate la explicatiile fetitei de genul "noaptea lumineaza", mintea mea procesa faptul ca este o jucarie potrivita cu care sa-l obisnuiesc si care sa-i devina preferata (eu am avut un motan verde cu urechile rosii din plus si multa vreme am cautat sa vad o pisica verde)
Ieri noapte, Vladut da semne de trezire, merg la el, intuneric bezna, de pe bratul fotoliului cineva imi ranjea mefistofelic mi s-a ridicat parul maciuca in cap, am scos un tipat, apare si tati
"Ce-i ala? Ia-l de acolo. ba ia-l tu ca io nu pun mana pe elAm aprins lumina si misterul s-a elucidat, iepurasul este fosforescent
dupa aia ne uitam unul la altul si radeam, o sa ajung cupilul sa rada de noi ca nu stim sa ne purtam cu jucariile

Mamica de VLAD 19.10.2008

falcone
Povestea lui Falkone zis si Ventuza
D'ale gravideniei



super tare
eu eu vreau sa-ti faci blog da da da hai cu blogu

poze, Just Me
ambitioasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Didididi spune:

Mama, dar mult ati mai scris. trebuie sa recuperez separat.


Didi

Mergi la inceput