Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (31)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Didididi spune:

Scuze, neaparat, nu separat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simodina spune:

Khristin, Ankussa ce fain ca la voi exista recuperare dupa nastere. Eu deja incep sa simt ca am nevoi de diversitate si miscare mai multa, ma gandeam chiar sa incep sa ma duc la sala cu carutul dupa mine ca inca nu prea imi vine sa plec si sa o lasa frecvent cu bona pe Mara dar n-am vazut niciodata mame cu copii acolo, tre' sa ma interesez daca ma lasa Abia astept sa se faca peste 15 grade sa pot sta cu orele in parc.

Nausica ce mai faceti? Pe la ce ora iesiti voi in parc ca am veni si noi maine, azi cred ca m-am trezit prea tarziu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa.g spune:

Monica - felicitari pt semnatura!!! Nu cred ca m-am mai bucurat vreodata atat de mult pot cineva (in afara de mine) ca este gravida!! Asteptam vesti de la doctor si te rugam sa ramai alaturi de noi chiar daca de acum vrei fi membru activ la “burtoase de septembrie - octombrie 2009”
sabinel, iriss, cosmyb, eva, piersicutza -pupici si multumesc pt raspunsurile referitoare la diversificare. Sper sa am laptic sa pot sa mergem inainte numai pe tzitzi.
Claudina – si noi avem pronblema cu intorsul – bb are 75 cm lungime si patutul are latime 60 – deci iti dai seama ca se intoarce si isi pune picioarele pe sus si cu capul efectiv se infinge intre gratii (patutul e din lemn ) . Vreau sa-I pun aparatoare si acolo in lateral dar nu o sa mai vada in camera nimic si parca nu l-as izola ca el petrece destul de mult timp in patutul lui.


de Edwin
www.flickr.com/photos/25613544@N08/?saved=1" target="_blank">noi trei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LUCUTTA spune:

Babytza,Claudinna,multumesc pt felicitari si va invit pe toate la o felie de tort.Azi fac 27 de ani.

Raportez o noapte agitata din cauza ca puiul meu este racit,are mucusori si tuseste.De doua ori l-am aspirat azi-noapte si i-am pus asera jumatate de supozitor de paracetamol desi nu a facut febra.
Azi merg cu el la dr. ca ma ingrijoreaza si ma tem sa nu ajungem sa luam antibiotic.

Eu m-am apucat de cura de slabire si de Duminica pana azi am slabit 3 kg dar mai am de slabit vreo 17kg asata ca sa ajung la 58kg ca acum am in plus de la sarcina 10kg si mai am restanta.
Mi-am propus sa tin cura pana la sfarsitul lui martie.
Sanii mei sunt mari dar acum de cand am nascut s-au lasat rau si sotul a zis ca daca tot vreau ma lasa sa-mi fac lifting ,odata pt sanatate ca ma doare rau spatele ca sunt grei ,port cupa D si a doua oara pt aspect .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LUCUTTA spune:

Cristineescu,eu am folosit la bb Atoderm cand a avut dermatita seboreica pe frunte si i-a trecut dar in dermatita atopica nu m-a ajutat.De cand i-am pus Dermaliboure e mai bine putin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa.g spune:

La multi ani Lucutta !!

Multa sanatate, fericire si numai bine.

de Edwin
www.flickr.com/photos/25613544@N08/?saved=1" target="_blank">noi trei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _irina_ spune:

Lucutta la multi ani!!!

Despre sani si eu am (aveam) cupa D, acum cine stie cat oi mai avea. Din cauza greutatii ai mei incep sa devina din ce in ce mai mult bretele, nu stiu cand o sa termin cu alaptatul ce se va alege de ei. Daca se dezumfla de tot e nasol. Dar lifting as face dupa bb2, care cine stie cand o fi pentru ca din cate stiu eu nu mai poti alapta dupa lifting.


fericita de Andreea-Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza2008 spune:

Salutare!
Am revenit de la Bucuresti...Lucas s-a simtit foaaarte bine atat in masina cat si acolo. A socializat cu toata lumea,l-am plimbat in mall-era total fascinat de copiii care se jucau; a impartit zambete si a fost tare vesel. E clar, va fi mare plimbaret, ca mami si tati
Am fost la control...la 4 luni si o sapt are 64cm si 7,4kg!A luat 180g intr-o sapt...deci, m-am linistit..este lapte!!Mananca f des de ceva timp...din 2 in 2 ore!Mi-a zis dr sa-i dau suc de portocale in care sa pun sirop de apa cu zahar
HEEELP!!!Dermatoloaga mi-a dat oxacilina 2 la 6 ore(pt un chist seboreic infectat) ea a zis ca e ok sa alaptez...dar pe prospect recomanda sa se intrerupa alaptatul pe perioada tratamentului....ce sa fac??A luat careva antibiotic??? Ajutati-ma, va rog!!!!!!

FERICITA MAMICA A LUI LUCAS (1 SEP 2008)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:



Noi ne chinuim cu ochisorul..lacrimeaza si acuma dim cand s-a trezit era si lipit,de fapt o curatasem o data si noaptea...am fost la dr nostru oftalmolog si mi-a spus sa continuu cu picaturile si cu masajaul iar daca nu-si revine intr-o luna max doua intrevine chirurgical

Urez si euMiruna,Luca,David sarbatoritilor de azi si mai ales

Lucutta sa fii fericita alaturi de cei dragi.


Monica draga mea DD ti-a ascultat ruga si acum un mic sufletel se afla la tine in burtica....ma bucur fffff mult ptr tine

Ramo imi plac tare mult pozele..Eric e un scump

Simodina dar din ce cauza a zis dr ca pot fi asa oscilatii de temperatura??Sper sa fiti bine si sa nu mai aveti probleme

[b]

laura, andy (07.04.2002) &alexia(14.09.2008)
Alexia
Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iriss_04 spune:

neatza si de la noi mai la pranz asa:

la multe lunite tuturor piticilor care se sarbatoresc azi
la multi ani lucutta


muuh:da mamica cu experienta, chiar un medic pediatru scria asta despre sucuri,,,acum sti cum e cate bordeie atatea obicee
laura|:de cand aveti probleme cu ochisorul?sa treaca si sa nu ajungeti la interventie
ramonzca79:frumusel erik iar in rochitazici ca e o fetita

''bimbirica'' mic si frumos
andu

mami de andrei (15/09/2008)

Mergi la inceput