Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (31)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bitza2008 spune:

Eu sunt inca la cap.30 ...Joy noi avem detector de gaze...e super safe...cand detecteaza gaze opreste alimentarea de la contor...costa 250 lei +250 instalarea...dar merita!Am admirat si eu frumusetea de Sofia la munte!!!
Copilul meu e pirpiriul odiseei...la 4 luni are 64 cm
LUCUTTA LA MULTI ANI!!!

FERICITA MAMICA A LUI LUCAS (1 SEP 2008)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EvaF spune:

MIRUNA ANISIA

DAVID DE SANZIANA

LUCUTTA

SI BINEINTELES, LA MULTI ANI FI-MIU
in cinstea noastra ningeeeeeeeeeeeeeeeeeee asa de frumos la Bucuresti! poate vine iarna aia odata ca de cand o astept sa miroasa a zapada! Se uita Luca cu niste ochi mari pe geam, mama, mama, nu stie ce e dar vede ca se intampla ceva! se coace ceva in Bucuresti...

avem patru lunisoare, nu imi vine a crede ca de patru luni e acest miracol in viata noastra!!!

Eva, mami de Luca Noah (08.09.2008)

Sunt cel mai frumos din Universul acesta


-----------------------------------------------------------------------

"There is only one pretty child in the world, and every mother has it. (Chinese Proverb)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

iriss pai cam la o sapt dupa ce am venit acasa a inceput sa-i lacrimeze ochisorul..i-am pus picaturi,s-au terminat si m-am oprit de atunci e jale...desi am inceput alt flaconel de picaturi tot lacrimeaza si acuma i se lipeste si ochisorul peste noapte


Bitza si noi la aproape 4 luni avem 64cm

laura, andy (07.04.2002) &alexia(14.09.2008)
Alexia
Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimihoo spune:

La multi ani, copii frumosi! Sa cresteti mari, sanatosi si sa aveti o viata luuunga!

Mihaela

blog: jurnalulsofiei.wordpress.com
http://picasaweb.google.com/mimihoo

www.flickr.com/photos/mipepitoida

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Piersicutza spune:

Multumesc fetelor ce mi-au raspuns ieri despre dormitul Annei. M-am mai linistit si se vede pe ea ca e vesela, deci nici vorba de boala, probabil creste ca o simt mai grea deja in brate.

Ura ura si noi am reusit, asa cum zicea si Claudinna:
Anul acesta ne-am propus s-o culcam pe bebelina in patul ei si de o saptamana ma declar super multumita. O adorm la san sau in brate, o culc in patul ei si se mai trezeste numai la 3ore si jumatate pentru ca sa manance. Masa de noapte nici nu dureaza mult caci e infometata si suge bine si e suficient de adormita sa nu se joace in timpul suptului cum face in timpul zilei.
Multa lume mi-a spus ca nu fac bine ca o culc cu noi in pat, ca o s-o dezvat foarte greu, nu a fost deloc asa. Ma felicit ca am ales varianta buna si pentru mine si pentru ea si in primele luni, a dormit cu noi si astfel a dormit si mama bine si fiica la fel.


Monica , felicitari, ce semnatura de vis ai, oh ce vremuri mi se face pielea gainii de emotii cand imi amintesc. Daca mai ramai cu noi aici, noi vom retrai prin tine momentele minunate ale odiseei de anul trecut.

fericita mami de Anna

Piersicutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EvaF spune:

si pt ca e ziua noastra, ne aratam in motion!

va ciufulesc de nu va vedeti

dau si eu cu capul ca din maini e taaaaare greu

m-am rusinat, credeam a iar ma lasi in funduletzul gol

azi eu dictez pt ca e ziua mea!!!!!

Monica, cu sau fara sure check-ul ala, nu o poti da la intors!



Eva, mami de Luca Noah (08.09.2008)

Sunt cel mai frumos din Universul acesta


-----------------------------------------------------------------------

"There is only one pretty child in the world, and every mother has it. (Chinese Proverb)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonzca79 spune:

La multi ani Lucuttaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!
Monicaaaa...se pare ca nu e asa lung drumul catre Cer...Doamne- Doamne e minunat!!!FELICITARI!!!

inca o data LA MULTI ANI...sa cresteti mari si sanatosi :

Luca Noah ...Miruna Anisia si David de Sanziana

multam de aprecieri pt poze!!

plodul meu s-a smecherit...va arat un filmulet sa vedeti cum se smiorcaie si asteapta sa-i dea cineva atentie...lanseaza un chiot apoi asteapta sa vada daca vine cineva..apoi iar.......si inca unul de la revelion

sunt smecheras
de revelion

POZE...POZULICI

puiutul meu... Erik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cocutica spune:

Salutare!

Mai fetelor ati auzit de vreo avarie, ceva ,in zona Militari?
Ca de dimineata nu aveam apa calda, dar acum nu avem nici caldura, am trecut pe alternative, calorifer electric in priza, dar totusi...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikolici spune:

Hello fete,

Am rezolvat cu directia muncii.Nu era nimeniiii.Am avut toate actele.Sper s afie ok caci aia de la birou era cam confuza si la propriu si la figurat.

Pe urma am fost la pasapoarte si ce credeti, nenea de acolo ne zice ca nu este inregistrat copilul la evidenta po****tiei, noi nu intelegeam ce zice...cum adika nu e???Zice nu stiu de ce, ca sa faceti pasaport trebuie sa fie inregistrat si nu eeeee.Intreb dar nu primaria ar trebui sa faca acest lucru cand i se face certificatul?Zice asa ar fi normal.Bun si zic ce tre sa facem?Mergeti dvs la sectia de politie unde locuti si faceti demersurile.Sa mor ca venisem cu bb dupa mine sa aflu de tzara asta inca o data ca este de kk..Nenea ne vede dezamagiti si zice, haideti ca va iau lucrarea dar dupa ce plecati de aici, negresit sa va opriti la politie, ca nu va iese pasaportul.Cam asa merg lucrurile in Romanica, nimeni nu ne a spus ca trebuie inrregsitrat copilul la evidenta , mai precis ca noi trebuie sa mergem sa facem acest lucru.Ma rog am fost la politie, am luat un formular si fiindca nu au avut un pix si pentru noi, am venit acasa sa completam.
Nu va spun cum i s a facut poza lu fi mea...dar asta e, cu milioane de haine pe ea, i au iesit mainile sotzului care o tzinea si juma de fatza lui .
Fug la hypermarket sa fac shopping ca ne bagam la barlog pentru hibernare...la cum ninge.
PUP

Mami de Karina iubita mult mult



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikolici spune:

Andy Noi am avut ac. pb. cu un ochisor al Karinutzei.La sfatul medicului am urmat tratament in felul urmat:
10 zile pe luna -kanamicina de 2ori/zi si nu a trecut;
10 zile urmat luna - tobradex 2/zi de asemenea nu a trecut;
10 zile urmat luna - namicin (parca se cheama) 2/zi.A TRECUTTTT!!!!
Cica tre sa schimbi tot timpul.
Sper ca ti e de folos informatia.
POOP

Mami de Karina iubita mult mult



Mergi la inceput