Puiuti de Randunici 2008!! (183)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nicol_conte spune:


Intru si eu pe fuga sa raportez din vizita la doctor: avem bronsiolita si mult rosu -n gat(de atata plans cred) si le vom trata cu aerosoli cu adrenalina de 3 ori/zi si supozitoare Diclogesic, ca nu mai suportam sa-i dau nurofenul ,totul a devenit o tortura pt ea mititica in ultima saptamana. I-a facut analiza la sange si la hemograma a iesit ca e de natura virala raceala,de aceea nu necesita tratament antibiotic.
A scazut in greutate 200gr in ultima saptamana(de la 9200 la 9000 fix), dar incet -incet o sa incepem sa recuperam ca vad ca azi a papat ceva-multumitor.

Am vazut cate un coltisor de la toti cei 3 dintosi care ne-au chinuit ingrozitor saptamana trecuta

Ioana te rog eu sa nu-i dai Davidutului antibiotic, nu cred ca e cazul la ce simptome ai spus ca are.Ma enerveaza dr astia care isi dau cu parerea la telefon, mai ales cand recomanda antibiotic pe nevazute,in conditiile in care copilul nu are nici macar putina febra....zic si eu care sunt anti-antibiotice...Doctorul nostru prescrie antibiotic numai daca la analize iese ca e o raceala microbiana(cu febra mare), altfel nu!

si daca tot s-a facut doispe noaptea

La multi ani, sa traiesti cu numele!!!

La multi ani tuturor randuniclor ce poarta numele Ioana ,precum si a randunoilor din dotare!



Clau felicitari pt reusita din aceasta seara! Tine-ti-o tot asa!

Stela pup Tea cu ochisorul rosu sa treaca

Miha sa-ti traiasca finutul(sau finuta -am uitat ce e)! Multa sanatate si puiuli si mamicii si refacere cat mai rapida!


As mai scrie, am citit tot, pozici nu am vazut, dar pur si simplu imi pica ochii-n gura de somn.

Plec la nani dar nu inainte de a da-ici tuturor randunicilor!

Ps. Ariel ce face micutul Teo?Tot asa dureri groaznice a avut?

Mami de Antonia(23apr2008) si Alexia(24aug2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mstela spune:

http://www.libertatea.ro/stire/papuasii-raman-fara-teaca-la-penisuri-225848.html [emoticon care isi face cruce]

Stela,
mamica fericita de TEODORA mult dorita (1.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihatp spune:

nicol sper sa treaca repede, saraca puiuta! si saraca mamica! greu e sa-ti vezi copilul suferind!

va pup, iar e tarziu, la cu mine

Mamica de berbecut-Luca
9 aprilie 2008

Viata in 3 + La 8 luni a venit Mos Craciun
Luca creste
Miha scade

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mstela spune:

Nicol,of,imi pare tarerau de micuta ta.Sanatate multa.
LA MULTI ANI CU SANATATE TUTUROR IONILOR SI IOANELOR!
NB

Stela,
mamica fericita de TEODORA mult dorita (1.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns neliaCris spune:

La multi ani tuturor Ioanelor si Ionilor,mamici si bebici
mamica de Cristian ionut

Nicol poate scapam si noi de racelile aste pana la primavara

cris 8
lunitze

www.onetruemedia.com/shared?p=79cb6c4f3c7ecdce0aeb8b&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">cris 9 lunitze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuchita spune:

'neata!
V-am facut , ceai, capuccino!

LA MULTI ANI TUTUROR CARE POARTA NUMELE DE IOAN!
Ioana-Sofia, Oana Teodora, Honey Ioana, Alexandra Ioana, Raisa Ioana, Vlad Ionut, Cristian Ionut si Ioana de la Campina si toate Ioanele si Ionii pe care i-am sarit/uitat sau nu-i cunosc! Sa fiti sanatosi, voiiosi, voinici!


Catalina, mami de Ilinca (5.07.2005) si Sebastian(30.01.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuchita spune:

va puteti imagina ca Ilinca e treaza de la 7 si am tras de tac-so jumatate de ora sa se trezeasca sa o duca?!


As fi dus-o eu daca nu erau -10 grade! Mi se pare aiurea sa merg cu copilul pe jos pe frigul asta si masina sa stea in fata blocului!
O data nu m-a incurajat si el sa urc la volan!
gata mi-am varsat iar naduful....e ziua lui, cadoua nu i-am luat ca lui nu-i trebuie nimic niciodata!


Catalina, mami de Ilinca (5.07.2005) si Sebastian(30.01.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihutza11 spune:



sunt in urma.. dar recuperez eu cumva..
am avut aseara o noapte cam cu cantec.. treziri cam la 1 ora, pana la ora 2 cand am cedat si am luat-o intre noi in pat si asa a dormit fata si mama pana pe la 8.. motivul cred ca era de dinti.. si doar i-am dat cu Orajel, dar peste o ora iar se trezea.. uff.. sa vedem cum o fi la noapte..

azi am fost la control de 9 luni, + un vaccin mic (hep B) la care a plans fff putin numai cat a intepat-o si gata pe urma era tot un zambet.. ei si la 9 luni si o sapt avem numai 8,8 kg (55%) si lunga de ~74 cm (97%).. cu lungimea nu ne dezmintem .. in rest ne-a dat sa facem analiza hemoglobina.. asa ca tre sa mergem la laborator zilele astea..

acum de ce am ramas in urma aici.. din motiv de monopol de randunoi, care isi cauta job.. pt ca SE INCHIDE UNDE LUCRA EL, asa ca au fost concedieri.. nenorocita asta de criza.. .. m-am cam descurajat ca vad ca nici bine nu a inceput anul si uite apar "bube" din astea..off..

cam asta ar fi.. hai ca incerc sa mai citesc din urma.. cat pot sau macar sa vad poze/filmulete..



Mihaela, mamik fericit de Andra - 29 martie 2008

Pozici
Creste gargaritza
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5211d37ef93faf418fe040&source=category&category_id=all" target="_blank">Povestioara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihutza11 spune:

hai ca am primit ceva funny pe mess:

Fetele in ziua de azi in liceu invata doar 2 litere si 2 cifre A 4 si X 5,incepand cu facultatea invata inca 2 cifre si o litera q 7 si X 6. Dincauza crizei financiare incepand cu anul universitar 2009-2010 se va schimba programa la facultati si se vor invata 4 litere. R A T B



Mihaela, mamik fericit de Andra - 29 martie 2008

Pozici
Creste gargaritza
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5211d37ef93faf418fe040&source=category&category_id=all" target="_blank">Povestioara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuchita spune:

Mihutza, imi pare rau pentru randunoi! lasa ca poate isi gaseste ceva mai bun, mai bine platit!



Catalina, mami de Ilinca (5.07.2005) si Sebastian(30.01.2008)

Mergi la inceput