Puiuti de Randunici 2008!! (183)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sovietica spune:

Ieeee Miha, sa traiasca finuta si finutu! Sa fie papacios, sanatos si mumusel! si recuperare rapida la mami!

sovi & delfinasul sasha 17Apr'08

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo27 spune:

Aoleu cat ati scris!mie nu mi-a mers deloc DC pana acum 3 ore!
Cuscra,nu e ginere-tu in salopeta mov,e finutza!
Simo-Mimo,ai dres-o bine
Liana,Teo e asa scumpica
Miha,Luca cum am mai spus e un gingas si un frumusel
Cata,cred ca nasturelu respectiv e de pe fusta de la flo&josora-mea e clienta fidela!si vreau poze cu ILINCA si SURUBEL
Mufarinului scumpic gata de plecare
Clau,felicitari pt somincul fara !!
Cristina,merci de pontul cu Fox!maine fug si eu!si eu cumpar in dublu exemplar!poate iau ceva si la finuti
Oana,sa iti fie de bine shoppingul!
Gudinde,nasol fara caldura!mi se face pielea gaina doar cand aud
nu stiu pe cine am uitat!ma perdonati

Simo,mami de DAVID- 3 iulie 2002,si de SAMUEL -1 martie 2008




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

yupii, am vazut Mondenii de revelion! ptr cine a ratat si vrea sa vada aici, 2 parti
mimo, da mah, eu am pus reteta pe bucataras..siii..vineri cred ca merg in club, sper!
miha, am vazut baiet frumos!
mai am de recuperat, disperatul sot vre film pe calculator....daca nu mai intru azi, nb!

LUNY, mami de bebe MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo27 spune:

Miha,sa iti traisca finutzul
Simo-Mimo,acu la varsta asta se invata Crezul??David il stie de la 4 ani!fara suparare
Sovi,in ritmul asta,cred ca o sa se aseze si praful pe tampoane si o sa dispara !

Simo,mami de DAVID- 3 iulie 2002,si de SAMUEL -1 martie 2008




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramo_cata spune:

buna mamici
zoze- este un pic cam frig in casa...avem centrala pe gaze si nu avem caldura in toata casa...doar in camerele in care stam,bucatarie...mai putin hol etc...e CRIZA...in camera lui sta imbracat subtire cu caputul gol ca na suntem smecheri dar in rest ne luam mai multe hainutze pe noi..la vara vrem sa ne luam centrala pe lemne,e mai convenabil la buzunar...un sfat ,stiu ca iti faci casa opteaza pt centrala pe lemne sau sobe...
tuchita,adriutza- in oltenia ,de revelion copilasii se dau la grinda de mosica si mosic...adica se face un colac ,se pun banuti si hopa sus cu mogaldeata se zic toate cele cu sanatate ,cu bucuriii etc...si gata...se da de grinda pana la 3 ani...aaa si tot mosicii ii cumpara hainutze pt noaptea de revelion...
stiu ca in alte zone nu se practica acest obicei...nici mosi nu se pun la bebei...asa e la noi la olteni..
acum va las ca imi e somnic vapupacesc nu am apucat sa citesc tot...naty distractie placuta am vazut ca-ti faci bagajele pt munte...ff frumos...
va pupacesc si va doresc o noapte frumoasa


rami26 cu bebic mic si iubit ... Andrei


http://good-times.webshots.com/album/563321687QrDJKj?start=12

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramo_cata spune:

a sa nu uit ...cine stie poate maine nu mai am timp sa intru pe crengutza...
[red]LA MULTI ANI IOANELOR,PUIUTILOR CARE POARTA ACEST NUME SFANT...SA FIE SANATOSI SI SA CREASCA MARI...VA PUP SI VA DORESC TOT BINELE DIN LUME[red]


rami26 cu bebic mic si iubit ... Andrei


http://good-times.webshots.com/album/563321687QrDJKj?start=12

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramo_cata spune:

si inca ceva...felicitari lui mufy-pufy cum sta el in picioruse dragalasul...acum gata am fugim

rami26 cu bebic mic si iubit ... Andrei


http://good-times.webshots.com/album/563321687QrDJKj?start=12

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihatp spune:

Mimo, ziceam ca de atat invatat sa nu te faci cu doctoratele. Aoleuuuuuuuu cu Crezul!
Da’ poate prinde bine cu vreo ocazie. Eu ma limitez la Tatal N siiiiiiiiiiiii, ca cei mici, Ingerasul.

Tuchi, zau ca m-am gandit si eu la asta cand am vazut poza!

Aliiiiiiiiiiiiiiiii

Clau, bravo, mami, progrese ce mai! Si zice bine Cristina, tare frumosi sunt!

Bubu, stau bine cu ele, unele s-au razgandit si s-au intors pe perioada sarbatorilor. Dar am inceput iar de ieri. Iar de fatza, primele kile se duc de acolo, asa ca in poze pot pacali lumea ca sunt gigea.

Mai Cristina, la asta nu m-am gandit, ca nu-l cunosteam pe Luca atunci. Poate ar fi inclinat balanta iaca asa pentru a ramane. Numa’ ca e incapatanat, berbec ce mai, si face ce vrea, nu ce trebuie! N-ar fi respectat scenariul.
Si ce 19 aniversare sarbatoresti in Toplita?! De la terminarea gradinitei?! Sa nu-mi zici ca ai 19 ani!
Iar de premiu, mi-a soptit o pasarea, ca e masaj.

Sovi, astia cu tine dau faliment cu tampoanele. Vezi ce data de expirare au cele luate! A fost simpatica experienta de peste noapte cu Sash.
Si tu vorbesti de ochi!!!
Multumesc de urari, le intorc, ca tu ai cel mai rapid nevoie de ele!

Luny bravo Mufarinului-Pufarinului!

Rami

Va multumesc de aprecieri de pui, si nici nu mai contrazic lumea cand se spune ca seamana cu mine, ca e generala opinia! Se pare ca randunoiul nu are probleme cu asta, ca doar el a ales mama, nu?!

Am uitat o chestie, doc la care am fost cu Luca se tot distra de povestile lui, m-a intrebat daca zice mama, i-am zis ca nu, si mi-a zis ca atunci e bine, inseamna ca e fericit, multumit, ca in general o zic daca sunt suparati.


Mamica de berbecut-Luca
9 aprilie 2008

Viata in 3 + La 8 luni a venit Mos Craciun
Luca creste
Miha scade

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mstela spune:

Buna noaptea.
Haha,ce puisor galbior haios am vazut!Liana
Clau,da in ce domeniu lucrezi tu mami,de vei sta asa multe ore la serv?
Zoze,pai astept mami cm,sa nu stau asa in neregula,fiindca cu
alaptarea am terminat de ceva timp..La Nico e altceva ca ea alapteaza si va alapta inca un 1 si.Eu am tot avut probleme cu cm inainte de sarcina,chiar am ramas insarcinata cu cm deviat,si de asta sunt ingrijorata sa nu am iar dereglare si sa stau asa.
Mimo,nu sunt mami,la nicio gradi,lucrez intr-o firma.Ar fi fost culmea,dupa 5+2 ani universitari si post.Cu gradinita stii tu ceva...am facut liceu pedagogic,numa ca nu am vrut sa fiu educatoare,post de invatatoare nu am gasit,ca nu am avut pila,asa ca m-am reprofilat si iata-ma-s.Numai ca nu am gasit inca un serviciu macar cumsecade.Asta e alta parte
Ali,ma.bucur.sa.aud.de.tine.Ce mai fac fetele?
gianisper sa te revad sambata.
L-am vazut si eu pe Muffy Puffy haiosul si mergaretul si pe Luca dragutul leit mami.
Claudia,osafiebine.Bogdanelul.
Miha,SA FIE SANATOASA FINUTA TA SI SA CREASCA MARE!Bravo mamicii pt reusita!

Stela,
mamica fericita de TEODORA mult dorita (1.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihatp spune:

Sambata trecuta cand am fost la serviciu, de am constatat triunghiul bermudelor din cabinetul meu, am pove cu supraveghetorul, si ii spuneam ce bine ca m-am scapat de hartogareala si ca revin pe sectie. luni chiar am programat pentru psihoterapie, pe joi, incantata de cat de repede mi-am gasit "clienti".
totul a durat pana azi, marti! de maine ma apuc sa fac bilantul PE UNITATE. ceea ce inseamna analiza activitatii pe TOATE domeniile de activitate, material de prezentare (de pe care sefu' sa citeasca), power-point pentru fala pentru bilant, plan de actiune pe 2009 pentru toata unitatea cu power-point-ul corespunzator.
asa ca de maine din nou cu nasu'n computador, si probabil din nou ore suplimentare, ca evenimentul e pe 22, si vine cica sefu' mare (de la Bucale).
misto perioada!

Mamica de berbecut-Luca
9 aprilie 2008

Viata in 3 + La 8 luni a venit Mos Craciun
Luca creste
Miha scade

Mergi la inceput