Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (30)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Joy21



A fost echipa de la Distrigaz la noi si ne-a pus sigiliu pe contorul de gaze, adica nu mai avem caldura, apa calda, gaze la aragaz! Se pare ca avem scurgeri mari de gaze in casa, si de aici si durerile de cap

Trebuie sa rezolvam maine problema ca in noaptea asta stam fara caldura... Offf...

Victoria, binecuvantata de Anna Sofia

Poze Anna Sofia Ma fac mare

"Nu-ti fie frica sa faci un pas mare. Nu poti trece o prapastie din doua sarituri mici."
David Lloyd George



Imi pare rau, sper sa se rezolve cumva! mai bine ca ati sesizat din timp, totusi!

Luminita
de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26 septembrie 2008


Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…

Ce nu te darama te face mai puternic!

CLIP DE CLIP


CRACIUNEII
Mai recente
poze cu gemenei dulci

povestea noastra

GHIDUL MAMEI
Blog personal


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

Joy, sa treceti cu bine peste noaptea asta!
e nasol fara gaz.
si zici ca va durea capul??
am vauzt si eu pozele Sofiei, de ieri, dar uite ac ma iau cu altele si nu apuc sa adresez si eu complimente:)
e o dulce si cum se tine ea de ligehan!! tare de tot!


mai fetelor, eu n-am primit niciun ban pana azi
tr sa merg sa fac cercetari...
ma refer la alocatie, ca banii de trusou si prima de nastere (care de fapt este alocatia de nou-nascut acum) i-am luat in decembrie.
de cei 6 mil pe dec. nu ma mir, ca abia in 25 nov am intrat in CIC...



poze noi cu bebelushull
mamica de Florin Razvan (14.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid2003 spune:

Doamne, Joy, bine ca ati inchis blestematia aia, lasa ca nu inghetzatzi voi o noapte! doamne Fereste, iti dai seama daca voi aveati dureri de cap ce simtea biata Sofia fara oxigen destul! maine musai sa rezolvati, chit ca va ocupati voi de revizia centralei!
Eu am pe strada, chiar vizavi o groapa maaaare facuta de Distrigaz pe 31 decembrie la ora 8 seara (au sapat la ea toata noaptea de Anul Nou- ce petarde, ce artificii...picamerul sa traiasca) si inca nu au depistat scurgerile. Slava Domnului ca nu ne-au oprit gazele, problema e la casele de peste drum...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

si acum a va spun ce face Razvanel...
Realizarea zilei: s-a rostogolit de pe spate pe burta!!
il schimbam si pana m-am dus sa duc pampersul la gunoi, el se rostogolise. era in fundul gol.
am luat repede aparatul...dar nu pot sa va arat, ca, asha cum v-am zis... ni se vede oarece
s-a mai rostogoloit o data.
ramane totusi cu mana sub el, s rostogoleste si din pozitia aia inapoi pe spate
eu am o cuvertura cam lucioasa si aluneca, asha ca de maine ii pun o patura, sa se poata baiatul misca in voie.

l-a pus soacra-mea intr-un loc, sa se joace cu mingiuca aceea de carpa si a dat ocol la pat!

l-am pus in patut si da cu picioarle in masa de infasat (pe care eu o folosesc la loc de depozitare...sa-mi fie apoape ce am nevoie) si o ridica de sa cada alea de pe ea

l-am pus pe picioare sa-l adorm de pranz si cum il leganam eu acolo, el isi canta a-a-a-a... era mortal:)

statea in patutz, suspect de cuminte, privea la jucarii si ofta din cand in cand...nu prea intelegeam ce face, eu eram la juma de metru de el, in pat, pe net...si el iar ofta, credeam ca vb cu jucariile...la scurt timp se aud niste zgomote ciudate...el se forta din toti rarunchii...cred ca stiti ce se intampla si de ce era baiatul meu asha cuminte:)

la baita, s-a dus linistea noastra...adica nu face galagie, dar a inceput sa priveasca clabucii din apa, sa se aplece in fata, sau intr-o parte...face lac in jur si eu pun cadita in pat...pe niste paturici happy, dar oricum...
in curand nu voi mai putea scrie la laptop din pat, ca gangania castiga teren!

poze noi cu bebelushull
mamica de Florin Razvan (14.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

Citat:
citat din mesajul lui felicic76

babytza: uite, citeste aici nu te ajuta?
andy.p:Indemnizatie/stimulent:
Conform prevederilor OUG 148/2005 rep., drepturile reprezentând indemnizatie/stimulent se cuvin si se platesc:

Incepind cu ziua urmatoare celei în care înceteaza conform legii concediul si indemnizatia de maternitate (minim 42 zile calendaristice de la data nasterii copilului, daca cererea este depusa; în termen de 60 de zile lucratoare de la acea data.



de aici asa se intelege, dar la sfarsitul perioadei, in luna in care copilul va implini 2 ani, vei primi luna intreaga, nu fractie.Deci, se compenseaza

Mamica de VLAD 19.10.2008

falcone
Povestea lui Falkone zis si Ventuza
D'ale gravideniei



Feli multu de info.

laura, andy (07.04.2002) &alexia(14.09.2008)
Alexia
Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

Citat:
citat din mesajul lui CD27

andy nici noi nu am primit alocatia pana acum, am sunat si au zis de la primrie ca daca nu apare nici in ianuarie sa ma duc sa fac 'cercetari' in vestita strada hambarului, adica la directia de munca, eu sper totusi sa apara dupa 15 luna asta ca altfel eu cumpar pocnitori si....ma vedeti la tv

Mami de Mikul Robert Constantin
http://community.webshots.com/album/567717346vFUaEH


Cuscra eu te sustin intotdeauna

laura, andy (07.04.2002) &alexia(14.09.2008)
Alexia
Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

Citat:
citat din mesajul lui Joy21

Hello!

Multumim pentru aprecieri , denisa.g, Eva, Kid, Andreutac, felicic, Laura, musette, CD27, Babytza, Anca, Piolica, Alina, CosmyB

Laura, mamica! Si la mine functioneaza treaba cu plimbarea.



Si apropo de incalzire, acum astept o echipa de la Distrigaz pentru ca suspectez ceva scurgeri de gaze. Mai precis, de cateva zile si eu si sotul ne trezim cu durere de cap . Noaptea trecuta am inchis centrala si a disparut si durerea. Ce e mai trist este ca noi stam in chirie iar proprietarul se codeste sa faca revizia tehnica.

Fug, ca ma asteapta un pampers pliiin

Hihi... intr-o nota mai umoristica, de ceva vreme, Sofia face kka doar cand sta in bouncer. Acum trag cu ochiul la ea si o vad cum se screme. Oare face antrenament pentru olita?

Victoria, binecuvantata de Anna Sofia

Poze Anna Sofia Ma fac mare

"Nu-ti fie frica sa faci un pas mare. Nu poti trece o prapastie din doua sarituri mici."
David Lloyd George


Joy ..si sa stii ca si Alexia face KK numa si numa in balansoar
Sper sa treceti cu bien peste noaptea asta..principalul e ca ati descoperit la timp

laura, andy (07.04.2002) &alexia(14.09.2008)
Alexia
Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

Citat:
citat din mesajul lui luminita2008

Citat:
citat din mesajul lui andy.p

Spuneti-mi si mie please cum e cu alocatia copilului ca pana acum n-am primit un leu...31 dec ultima zi de concediu..tre sa fac alt dosar ptr asta??Imi intra doar odat cu banii de CIC??Adica peste vreo 2 luni??....si am mai intrebat : de ce nu primesc indemnizatia de cresterea copilului si pe juma de sept???

laura, andy (07.04.2002) &alexia(14.09.2008)
Alexia
Andrei



Pentru alocatie bebe trebe depus alt dosar. Eu am nascut pe 26 sept, am depus dosar pe 6 oct si au intrat banii pe 2 luni, oct si nov, abia pe 5 ian. Pe dec intra in ianuarie si tot asa. Deci alt dosar si depus cat de repede, ca sa primesti cat de repede.

Luminita
de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26 septembrie 2008


Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…

Ce nu te darama te face mai puternic!

CLIP DE CLIP


CRACIUNEII
Mai recente
poze cu gemenei dulci

povestea noastra

GHIDUL MAMEI
Blog personal





Luminita ,multumesc ..cand ma gabdesc ca tre alt dosar

laura, andy (07.04.2002) &alexia(14.09.2008)
Alexia
Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

giulianna imi place tare,tare mult videoclipul

claudinna ff frumos Gavroche

Sa va spun si eu realizarea zilei...Alexia se inyoarce de pe spate pe o parte aproape pe burta,si ce incantata eeeee

laura, andy (07.04.2002) &alexia(14.09.2008)
Alexia
Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iriss_04 spune:

Citat:
citat din mesajul lui andy.p

giulianna imi place tare,tare mult videoclipul

claudinna ff frumos Gavroche

Sa va spun si eu realizarea zilei...Alexia se inyoarce de pe spate pe o parte aproape pe burta,si ce incantata eeeee

laura, andy (07.04.2002) &alexia(14.09.2008)
Alexia
Andrei



felicitari pt progrese,,,si pe micutul razvanel il felicitam pt progrese

''bimbirica'' mic si frumos
andu

mami de andrei (15/09/2008)

Mergi la inceput