Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (29)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns _giulianna_ spune:

Laura capu' sus mamico! Nu s-a intamplat nimic grav, mai exista si momente cand ne simtim neputincioase si ne pierdem cu firea. Esti o curajoasa si o mamica buna pentru copiii tai, altfel nu te-ar fi ales pe tine! sa treaca supararea!

Citat:
citat din mesajul lui Corrina


giulianna ma apuca rasul cu scaunelul pt masa. Ca si eu daca nu ma *oiesc de 2 luniParca suntem surori Si salteluta de joaca!!!!!!!!Daca nu am studiat toate felurile vreo 2 saptamani. Si acum nici macar nu sta pe ea Se joaca cu foca aia zornaitoare si cam atat!

fericita de Mihnea-Cristian - 17.08.2008
Ma fac mare


Adevarat graiesti! Nici Edi nu mai sta pe salteluta. Trage de maimutele alea pana se enerveaza si incepe sa maraie. Daca il mut langa flamingo mai sta putin si iar se enerveaza. Am strans-o si am depozitat-o in debara. Next!
Cand te hotarasti cu scaunul sa-mi zici si mie :))



Mami de www.flickr.com/photos/31848759@N02/sets/" target="_blank">Eduard-Gabriel (17.08.2008)

Filmulete cu bebe Edi

M-am facut mare si-o sa ma mai fac

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CosmyB. spune:

Laura pai ce spui tu iubita? Ce vorbesti? Cum sa dezamagesti? N-ai dezamagit pe nimeni!
Si nu cred o secunda ca esti o mama rea!!! Toate mai avem toane, stai sa vezi cate mamici sunt, sau au fost in situatia ta chiar si eu! Incearca sa vb cu Andy, e mare deja si intelege si vb si cu sotul, sigur ai o explicatie! Capul sus si un maaaare pt o mamica deosebita!

Pozici
Mami super happy de Maya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

kid, felicitari mariei! f tare

alexa(23.10.2004), cipri(02.11.2008) si mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicic76 spune:

ankussa: multumim!pupam si noi tizul si pe mamica lui! eu stiu cum este sistemul de afara din povestile sora-mii din Spania si al unor prieteni plecati in state. mie una mi s-ar fi potrivit ptr ca deja am inceput lucru, o cresa unde sa pot da fuga pe bicicleta sa alaptez (cum este in tarile nordice) mi se pare asa idilic (eu tot il imbii cu tzitzi pe Falkone si el la fel de perseverent o scuipa)
mami de alexa: un baiat are mama... ce daca nu doarme? O sa doarma mami cand cipri va merge la disco, are tot timpul din lume
andy.p: si mami este om, nu? poate esti coplesita de atatea responsabilitati incat este foarte bine ca mai rabufnesti cateodata, nu sa te controlozei tot timpulk sa fi perfecta ptr copil, sot, parinti. eu sunt de acord cu rabufnirile explozive, nu cu introvertirea (si eu mai scap boii cateodata pe cei dragi: sot, frati parinti, dar imi revin rapid)
sa treaca
luminita: inca o data jos palaria mie nu-mi ajung mainile pentru unul, d'apoi pentru doi noi papam formula, ne place mai mult vaca mulsa de nestle decat Fulga de mami
andreutac: nu te stresa foarte tare cu bonele, acorda-le prezumtia de nevinovatie pana la capat daca poti, stai cat mai mult cu ea acasa, fii atenta la tonul pe care il folosesti cand vorbesti cu ea (eu ma controlez sa-i vb cu ton calm, sa-i explic de ce vreau sa faca un anumit lucru fara sa ma dezvinovatesc sau sa ma scuz pentru asta, iar la primul semn ca-ti trateaza copilul ca pe o sursa de venit, fara sa aiba caldura si dragoste, zboar-o) eu am camera de luat vederi (ea nu stie) si pana acum nu m-a dezamagit, dar, are anumite scapari. intra dimineatza in casa: Bebitzaaaaaaaaa, ce faci bebitzaaaaaaaaaaaaaaaa! (pe tati, nebaut cafea si nefumat, il apuca nervii instant) dar fi-miu este cu gura pana la urechi si da din toate mainile si picioarele ca un carabus, plus un zambet pana la urechi si atunci, ce sa-i mai zici? o stergi si rezolvi pb cu cafeaua si tigara la birou sau te scoli mai devreme



Mamica de VLAD 19.10.2008

falcone
Povestea lui Falkone zis si Ventuza
D'ale gravideniei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EvaF spune:

Salutare si de la un pici somnoros si de la o mami deznodata de smotru!

Vezi, Denisa, de ce vreau eu 3 copii? Uneori ma simt in plus la discutiile despre bobocei! Fi-miu e kkcios mare, face zilnic de 2-3 ori, azi a facut de 4 pana acum si nu garantez ca nu mai face pana diseara! si el in prima luna facea cam la doua zile, apoi s-a reglat si face la greu!
De dormit, sparge! Acum doarme, a mai bagat azi doua reprize de cate doua ore ( e adevarat ca de cateva saptamani doarme asa mult ziua)-acu' doarme- iar dimineata s-a trezit frumusel la 08.10, ceea ce inseam,a ca lungeste din ce in ce mai mult somnul fara intreruperi de noaptea. Vedem saptamana asta daca se mai trezeste noaptea, pe sistemulo saptamana da, una nu!
Cu pielea nu ma bag, nu sunt probleme dermatologice! Doamne ajuta in continuare!

De diversificare mi-e frica ca de bau-bau, eu am fost copil mofturos, scuipam tot, ma pacaleau ca mananca si pisica, si catelul, si maimuta, si ma fugareau cu lingurita prin casa, asa ca...poate ma asteapta vremuri grele...poate nuEu incerc sa fiu optimista. Daca nu va manca mult asta este, nu il vreau nici vreun grasan. Noi nu avem in familie grasani, m-ar mira sa fie tocmai fi-miu!Plus ca sper sa incep corect diversificarea, sa nu fac vreo traznaie (salvez toate posturile tale, kid)

Cuscra, si eu care vroiam sa te vad pe partie...:((( Nora-mea e mortala, numai una e Carla! II sta bine cu portocaliuSi sar'na de compliment!

Laureta, pup, imi pare rau ca ai fost bolnavioara, sper sa te refaci complet si sa te "citesc" mai des!

Laura, ce sa zic...se mai intampla si la case mai mari, important e sa va iubiti si sa nu existe neintelegeri in privinta motivelor pt care esti suparata, in rest toate se rezolva cu love, love, love!

Kid, e haioasa rau pitica ta, ce mot are in frunte, e dementiala! Si ce precoce e pustoaica, cum se intoarce ea pe burta! Bravo ei! Fi-miu desi are o treaba cu ridicatul in picioare nu se intoarce inca de pe o parte pe alta, dar deloc, nici macar nu incearca, il intorc eu in pat sa il mufez!
Tin pumnii sa scapi de cele 6 kg si sa pleci fotomodel pe partie

Corrina, cum sa fie, nu mi-am gasit ghete comode fara toc dar mi-am luat o scurta de iarna si o fusta de jeans. Orice as gasi, oricum, imi place e mor la shopping si in harmalaie, spre deosebire de sotzul meu

citesc mai atent ce s-a scris si revin

Eva, mami de Luca Noah (08.09.2008)

Sunt cel mai frumos din Universul acesta


-----------------------------------------------------------------------

"There is only one pretty child in the world, and every mother has it. (Chinese Proverb)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanziana27 spune:

Andreea eu stiu ce sa zic....zodia...hm! ai mei sunt balante amandoi ca Eva si Dragos sunt in aceeasi zi si se au acelasi comportament ca bebelusi asta e un adevar!
Pana la 4 luni, Dragos a avut colici de am incercat toate remediile, nu dormea mai mult de o ora dupa ce-l leganam 2 h s-a trezit pana la un an in fiecare noapte!Si acum e matait, plangacios, tot dupa fusta mea.
David daca e satul si schimbat nici nu stii ca e in casa, de multe ori ma simt vinovata ca nu stau cu el. Dar sotul zice ca oricum nu pot sta o zi intreaga peste patutul lui
Voi vedea in timp daca e un avantaj sau dezavantaj ca sunt firi diferite!
Kid pupici Mariei!
In timp ce am scris mesajul Dragos a umplut biroul cu 3 masini de politie care stau la coada la MC D

Mamica fericita de boboci de toamna:
Dragos Mihai (26 septembrie 2006) si David Gabriel (8 octombrie 2008)
Dragos Mihai - povestea iubirii noastre mici
David Gabriel - povestea celui de-al 2 lea nazdravan
www.eu-si-bebe.com/jurnalul-copilului-f22/jurnalul-celor-doua-minuni-din-viata-noastra-t48.htm" target="_blank"> Jurnalul celor doua minuni din viata mea
poze noi cu David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maryb spune:

LA MULTI ANI !!! Va doresc un an plin de sanatate, bucurii si impliniri.

iaca am reusit sa mai deschid si eu calculatorul, sper ca toate mamicile si boboceii sunt bine.
noi am inceput prost ziua de azi, noaptea trecuta i-a spart masina sotului meu....dar noi sa fim sanatosi.
eu m-am ales cu o mica raceala, o tratez cu oscilococcinum si cu cate o cana de vin fiert ma tot feresc si sper sa nu i-o dau puiului.
in rest suntem bine, martea viitoare vom face bilantul de 3 luni si 2 vaccinuri. in greutate nu ia la fel de bine ca in primele 2 luni, e si foarte vioi, toata ziua da din manute si picioruse si gangureste....este minunata viata acum. ma topesc cand vad ca ma recunoaste si imi zambeste larg. vad o mare bucurie pe chipul lui atunci cand ma vede, iar eu nu mai pot dupa el.

babytza, felicitari pentru clip, azi l-am vazut si eu si este foarte frumos. ai facut treaba buna



maryb cea mai fericita mamica de Mario Gabriel (13.10.2008)

poze cu mami si bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa.g spune:

Tzitziri – multumesc frumos pt raspuns. Pai l-am lasat in pace si o sa-l las in continuare dar totusi nu inteleg ce s-a intamplat asa… brusc.Sper sa fie vorba de asimilare si sa-i mearga baiatului bine .Pupici multi

Luminita- pupici pt voi

Andy_p – Din pacate mai sunt si zile din astea si toate avem parte de ele, asa ca multe floricele pt tine sa treaca supararea.

Eva – imi doresc din tot sufletul sa nu fie reala faza cu bb1 cuminte bb2 opusul pt ca la cat de cuminte e Luca, bb 2 ar trebui sa-ti ia mintile. Si noi suntem f. cuminti doar ca avem problemute cu kk, pielicica.. . dar le rezolvam noi. Pupam mamica si bb frumosi.

Kid – am vazut filmuletul si pozele Mariei – tare-I scumpa si foarte vioaie, adica si noi ne intoarcem pe burtica fara probleme, scoatem si manuta dar mai usurel asa, intr-un ritm mai lent.

Vestea buna e ca azi bb a adormit in salteluta singurel. Noi eram la masa si el se juca acolo ca de obicei (el sta fara probleme si 1 ora si jumatate in slateluta). La un moment dat ne-am dat seama ca bb nu mai zice nimic si cand ne-am uitat la e, ell dormea dus pe burtica pe salteluta , langa toate jucarioarele lui. S-a trezit dupa vreo o ora si a inceput sa se joace cu jucariile iar ( maimutica si ananasul – prietenele lui)



de Edwin
www.flickr.com/photos/25613544@N08/?saved=1" target="_blank">noi trei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicic76 spune:

kid: super tare Maria! ce fata frumoasa si deshteapta ai! (de fapt, fete)
sanziana: macar stie copilul ce fac politistii cu adevarat in societatea noastra
cosmy: Vladut incearca sa se ridice, adica se ridica de partea de jos a coloanei si de fund, asta stand la orizontala pe canapea, nu-l incurajez, dar cand chitaielile dervin nervozate, ma pun la mintea lui si-l mai ridic, il sprijin pe perna, iar cand incepe sa o ia spre stanga sau dreapta de oboseala, il culc la loc, ii bag suzi sau bibe, dupa caz si cade lat

mai nou, trebuie sa ma ridic noaptea sa-l intorc pe burta : dupa ce serveste un bibe, il pun in patut, pe spate, merg si mai dorm 45 min-1 ora pana cand imi da el semnal ca vrea sa doarma, il intorc pe burta si nu apuc sa plec de langa patut ca el deja este in brate la Mos Ene deja sarcina asta am pasat-o lui tati,eu ii dau sa pape, el se scoala si-l pune pe burta

apropo de bebe2 sau bebe3, sunt sigura ca nu mai pup eu norocul asta de bebe cuminte ca acum, pot sa pun pariu

Mamica de VLAD 19.10.2008

falcone
Povestea lui Falkone zis si Ventuza
D'ale gravideniei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CD27 spune:

Laura, cuscra, nu fi trista,nu i-ai dezamagit pe cei iubiti, andy e baietel mare si o sa intelega ca esti un pic obosita, nu iti face griji, cred ca ni s-a intamplat tuturor sa avem astfel de momente, esti o mama buna si nu e usor cu 2 copilasi (mie mi-e greu cu unul). Fruntea sus

Mami de Mikul Robert Constantin
http://community.webshots.com/album/567717346vFUaEH

Mergi la inceput