Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (29)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

Babytza, asa tare mi-a placut clipul, ca mi-am facut si eu unul!

Luminita
de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26 septembrie 2008


Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…

Ce nu te darama te face mai puternic!

CLIP DE CLIP


CRACIUNEII
Mai recente
poze cu gemenei dulci

povestea noastra

GHIDUL MAMEI
Blog personal


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Laura,hai mamico fruntea sus,Andy e baiat mare,intelege multe lucruri.Si eu zic sa stai de vb cu el si eventual cu sotul ca banuiesc ca si pe el te-ai suparat si sa le explici ca mami e putin cu nervii intinsi dar ca e pe drumul cel bun.E normal sa fie asa,nu-ti face probleme e ceva trecator!Si nu ai dezamagit pe nimeni da?????????

Minunea a venit! de Luca Nicolae

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Corrina spune:

Kid iti multumesc din suflet pentru raspunsuri, m-am linistit. Si bafta cu regimul. La fel si pt. gaia.nevia

Andy.p nu mai fii trista mamica scumpa ce esti!!! Si eu sunt cam nervoasa uneori (de fapt cam des daca stau bine si ma gandesc). Imi esti f draga si nu imi place sa te stiu trista NU ESTI O MAMA REA!!!

300, ce s-a intamplat cu tine??? nu te-am mai zarit de ceva vreme pe aici, sper ca esti bine....

giulianna ma apuca rasul cu scaunelul pt masa. Ca si eu daca nu ma *oiesc de 2 luniParca suntem surori Si salteluta de joaca!!!!!!!!Daca nu am studiat toate felurile vreo 2 saptamani. Si acum nici macar nu sta pe ea Se joaca cu foca aia zornaitoare si cam atat!

Anca iti doresc mult succes cu diversificarea. Eu sunt mai lenesa....am hotarat sa astept pana pe la 6 luni, chiar 7 daca ia bine in greutate in continuare.

Evaaaaaaaaa cum a fost la shopping?

Babytza

Mihnea are de la inceput cate 4-5 scaune pe zi, in medie si in general. Cred ca de vreo 2-3 ori nu a facut decat o singura data pe zi. In rest....la greu. Ma mai enervez cate o data cand pateaza body/pantalonas sau ambele, pe urma ma calmez instant cand imi amintesc ca unele mamici se plang ca puii sunt constipati...




fericita de Mihnea-Cristian - 17.08.2008
Ma fac mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CosmyB. spune:

Fetelor iar sunteti ff harnice! Ati facut si capitol nou, iar eu n-am apucat sa citesc din urma ca iar nu am timp...
Maya e agitata, mananca putin, m-am gandit la tine Anca cum a fost si Carla o perioada. sper sa-i treaca cat mai repede ca nu mananca mai mult de 10 min si nu mai vrea deloc, se agita, plange, da din picioruse. nu stiu ce poate avea
intrebare voi ii incurajati pe bebei sa se ridice? De la ce varsta? Piti nu mai are stare, o pun pe o perna un pic mai inalta si sta cu capul ridicat, daca are de ce sa se prinda sta asa ridicata la orizontala nu-i mai place de muuult. caruciorul il pot ridica putin? ca altfel e neatractiv pt ea ca nu poate vedea... de cand ii putem tine putin in fund? sprijiniti evident...
va dulce pe toate!

Pozici
Mami super happy de Maya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _irina_ spune:

Laura calm. Si eu am dat apa la soricei cat a dormit piti, m-a luat dupa cu o durere de stomac de am uitat de ce eram suparata.
Acum bag la greu ceai de tei.


fericita de Andreea-Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreutac spune:

Salutare!
Sanziana, am citit mai sus ca si tu ai avut probleme cu Dragos pana la 4 luni. Sper din tot sufletul sa fie varsta cheie la care sa se potoleasca si Eva mea. Mai in gluma, mai in serios ma gandesc ca o fi si de la zodie...Alexandra de Kid este este tot balanta, iar Dragos si Eva sunt nascuti chiar in aceeasi zi
In alta ordine de idei, avand in vedere ca am hotarat cu sotul meu sa ne gasim un ajutor, avem interviu cu o bona. Sa vedem ce iese pana la urma. Tati nu este prea increzator in calitatile bonelor, dar eu nu plec neaparat de la ideea asta, ci ma gandesc la faptul ca va dura ceva pana vom gasi pe cineva potrivit.
Andy.p, nu te invinovati, cred ca tuturor ni se intampla sa avem momente proaste, mai ales ca avem o gramada de responsabilitati pe cap. Eu am impresia ca pe mine de cateva zile m-a apucat un pui de depresie, sper sa treaca cat mai repede, ca sunt destul de irascibila...

Andreea, cea mai fericita mamica de Eva - Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simodina spune:

Anca m-am terminat de ras privind poza mandrei, e delicioasa asa portocalie si tare ii mai pune in valoare ochisorii albastrii Si vad ca ea e foarte fericita asa! Acum cu diversificarea eu zic ca primul pas spre succes este calmul mamicii, asa ca incearca sa nu te stresezi cum zicea o mamica orice copil invata pana la urma sa pape cu lingurita. Din ce am experimentat cu Serban insa nu trebuie sa fortezi daca ea tine buzitele stranse, trebuie sa deschida gurita inainte sa-i bagi lingurita. Eu il faceam sa o deschida deschizand-o eu pe a mea, eram mortali la masa, mancam si eu in gol cu el dar a mers foarte bine. Pe la 5 luni juma' asa am inceput. Eventual fa exercitii cu ea de deschis gurita de pe acum si incearca sa-i dai medicamentele cu lingurita ( vigantolul) ca sa se obisnuiasca. si succes, sunt sigura ca vei reusi !

Baby boy eu pe Serban nu am reusit neam sa-l dezvatz de adormit in brate desi am incercat pe la 3 luni diverse metode asa ca m-am lasat de sportul asta, am reusit doar sa-l pun in patutz dupa fara sa se trezeasca si m-am declarat multumita. A venit si adormitul singur dar pe la 8-9 luni asa...Il mai adormeam insa in carut. Pe Mara am invatat-o in patutz de cand am ajuns acasa si cu ea e reversul medaliei, daca o tin la orizontala in brate se enerveaza de mama focului.

Andy.p stai linistita ca nu cred ca ai dezamagit pe nimeni! Dar probabil ai nevoie de putin timp pentru tine, vorbeste cu sotul despre asta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid2003 spune:

Andreuta stiu si eu daca o fi de la zodie...se zice ca (virgula) Copilul Balanta este vesel, sociabil, cuminte, echilibrat si cu chef de distractie...Este un semn bun ca zodie, singura faza e ca pot alterna, cat sunt cuminti, cand obraznici, cand suparati, cand veseli, deh...Copilul Fecioara, intr-adevar, cica e printre cei mai cuminti din toate zodiile, dar cine baga mana in foc? Si inca ceva..bebelusenia nu ne arata cum vor fi ca adulti. Bona mea are doi copii: o fata (in copilarie extrem de cuminte) si un baiat (in copilarie extrem de greu de crescut)... Acum sunt adulti si e fix pe dos, fii-sa e o zvapaiata si jumatate, iar baiatul e f cuminte si muncitor...i rest my case!

Am pus si eu o poza cu maria in scaunul de masa Chicco Polly si un filmuletz facut azi cu ea intorcandu-se de pe spate pe burta

Si iesiti fetelor din depresie...acu' v-ati gasit cand sunt boboceii asa frumosi si mari? Hai, pe Luminita as mai intelege-o ca tare greu mi se pare rolul ei de mamica la patrat! dar e si f norocoasa, nu ma inveti si pe mine reteta? Ca tare as vrea sa fac doi baietei asa frumosi dintr-un singur foc!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

dragi mamici, nu va streati ca raman saltelutele nefolosite...
v-am povestit ca o foloseam pe a noastra si pe post de paturica... Teo si acum vrea sa puna melodiile sa cante, zornaitoarele i le-am atarnat de pat (nu se mai joaca cu ele, dar plange daca le iau de acolo)... iar Radu doarme pe salteluta... si cand nu doarme se uita la jucarele (alte maimute decat cele originale) si da din picioare.
Cand sunt foarte mici nu realizeaza ce si cum, dar cu timpul... isi gasesc utilitatea.
Oricum, daca are motiv de plans va plange pana descoperim motivul... si niciun joc din lume nu va tine copilul singur prea mult... ei cauta interactiunea cu noi... si se plictisesc foarte repede.

Ada, mama de baieti:
Teo (10 aprilie 2007) si
Radu (22 octombrie 2008)
povestea nasterii
my blog
Topic: mama... de mai multe ori!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

Multumesc pentru informatiile legate de botez, ne organizam!


Ada, mama de baieti:
Teo (10 aprilie 2007) si
Radu (22 octombrie 2008)
povestea nasterii
my blog
Topic: mama... de mai multe ori!

Mergi la inceput