Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti 26

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lili_Filip

LA MULTI ANI!!!
FIE CA ANUL IN CARE TOCMAI AM INTRAT SA VA ADUCA NUMAI BUCURII!!
scuze ca nu am mai intrat...dar sper sa nu se mai repete!!!:))


poze noi: http://lilif.shutterfly.com/

http://lilianaf.shutterfly.com/

Camelia-Maria & Clara-Ioana - 17.09.2008


tiiiiiiiiiiiiiiiiiii, bine ai revenit, ca dor imi era de tine!!! Numai bine si tie in Noul An!!

Vazut poze noi cu mandretele, sunt superbe!! Cel mai mult imi plac in body, acelea cu mesajul ptr tati... super!!

Luminita
de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26 septembrie 2008


Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…
Ce nu te darama te face mai puternic!

CLIP DE CLIP


poze cu gemenei dulci
povestea noastra

GHIDUL MAMEI



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laraa spune:

LILIIIIIIIIII...ce dor ne-a fost de tine...am vazut pozele cu galustile ...DELICIOASE ..ce repede cresc ..sunt numai bune de smotocit ..grasunele ..le dulce
Deci caruciorul ala se lasa la orizontala????????????????? sigur ?? wow..ce ma bucur..multumesc ca mi-ai spus ..stii ce ma mai intreb?..daca nu cumva roata din fata e rigida si pentru manevre precum stanga dreapta trebuie sa il ridici cumva de fund sa-l manevrezi...asa e ?
LUMINITA - am notat nr, multumesc mult
ce rau imi pare de mamica cu gemeni care a pierdut sarcina..ce dezamagire si ce durere..DD o s-o ajute sa-si revina si poate o alta minune o asteapta in apropiere
ELYANNE - succes la examene...nu stiu cum faci fata .. te pupam si iti tinem pumnii
DALINA -asa mult imi place sa vad cum snt mai multe generatii aici...de ex . ale tale gogosi deja fac prostioare, Luminita ne spune ca s-au intors pe burtica singurei, Andutza se lupa cu colicile, eu astept sa nasc si Elena ne spune ca a flat ca are gemeni...superbe etapele si cate si cate genaratii
oricum sotul meu a zis "Doaaaamne ce nazdravani sunt copiii"..si i-am spus "poate ale noastre n-or sa fie. poate or sa fie cuminti " si s-a panicat " nuuu..ca ale ei (adica ale tale" ) vreau sa fie si fetele noastre. cu cat fac mai multe nazbatii cu atat inseamna ca-s destepte "
3IN1 - imi pare asa rau ca micutii sunt raciti..nu scapi de una ca dai de alta..off..poate totusi nu fac mai mult de-o raguseala si de curs nasucul va pupam si sanatate multa
ELENA - dureri de burta ca la menstruatie sau doar ligamentele te dureau..ca intr-adevar daca te dureau ligamentele sau muschii e de la uterul care se mareste sanatate ..aaa ce super..baietel si fetita ..
MONILAND - TE ..tu cum mai esti ?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lili_Filip spune:

Citat:
citat din mesajul lui laraa

LILIIIIIIIIII...ce dor ne-a fost de tine...am vazut pozele cu galustile ...DELICIOASE ..ce repede cresc ..sunt numai bune de smotocit ..grasunele ..le dulce
Deci caruciorul ala se lasa la orizontala????????????????? sigur ?? wow..ce ma bucur..multumesc ca mi-ai spus ..stii ce ma mai intreb?..daca nu cumva roata din fata e rigida si pentru manevre precum stanga dreapta trebuie sa il ridici cumva de fund sa-l manevrezi...asa e ?
LUMINITA - am notat nr, multumesc mult
ce rau imi pare de mamica cu gemeni care a pierdut sarcina..ce dezamagire si ce durere..DD o s-o ajute sa-si revina si poate o alta minune o asteapta in apropiere
ELYANNE - succes la examene...nu stiu cum faci fata .. te pupam si iti tinem pumnii
DALINA -asa mult imi place sa vad cum snt mai multe generatii aici...de ex . ale tale gogosi deja fac prostioare, Luminita ne spune ca s-au intors pe burtica singurei, Andutza se lupa cu colicile, eu astept sa nasc si Elena ne spune ca a flat ca are gemeni...superbe etapele si cate si cate genaratii
oricum sotul meu a zis "Doaaaamne ce nazdravani sunt copiii"..si i-am spus "poate ale noastre n-or sa fie. poate or sa fie cuminti " si s-a panicat " nuuu..ca ale ei (adica ale tale" ) vreau sa fie si fetele noastre. cu cat fac mai multe nazbatii cu atat inseamna ca-s destepte "
3IN1 - imi pare asa rau ca micutii sunt raciti..nu scapi de una ca dai de alta..off..poate totusi nu fac mai mult de-o raguseala si de curs nasucul va pupam si sanatate multa
ELENA - dureri de burta ca la menstruatie sau doar ligamentele te dureau..ca intr-adevar daca te dureau ligamentele sau muschii e de la uterul care se mareste sanatate ..aaa ce super..baietel si fetita ..
MONILAND - TE ..tu cum mai esti ?






e intr-adevar rigida dar se ridica foarte usor...rotile sunt cu camera shiu se umfla...
se lasa la orizontala...are cureluse de sustinere la spate...iti mai scriu mai tarziu...acu sunt ocupata....

http://lilianaf.shutterfly.com/

Camelia-Maria & Clara-Ioana - 17.09.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Laraa durerile nu erau ca la menstruatie. Am simtit ca si cum aveam un departator in interior care parca imi desfacea oase burta tot.
parca isi facea loc. o senzatie tare ciudata si foarte dureroasa dar bine ca a trecut.
oricum la greturile care le am cred ca bebeii sunt bine.


elena +12

***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Am pus cateva poze noi:
http://picasaweb.google.com/elianacalin/Ianuarie2009#



Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze mai vechi, mai noi | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Citat:
citat din mesajul lui luminita2008
Desi azi sunt cam trista, fara legatura neaparat cu proiectul in sine... o mamica ce ma viziteaza pe blog m-a anuntat ca a pierdut sarcina, avea gemeni.... Sarcina s-a oprit in evolutie la 8 sapt si ea a aflat abia la 16 sapt... asta dupa ce medicii ii spusesera pana atunci ca e totul ok, ba mai mult, ca se aud chiar bataile inimii la amandoi bebeii.... Sunt socata de atata incompetenta! Asta se intampla la Suceava. Vai de tara in care traim, mi-e si frica sa mai merg la doctor...

Luminita
de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26 septembrie 2008


Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…
Ce nu te darama te face mai puternic!

CLIP DE CLIP


poze cu gemenei dulci
povestea noastra

GHIDUL MAMEI



Of, ce rau imi pare si cata incompetenta....

cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Eu am fost azi la Dublu Test. Deci pana la urma se face si la gemeni. Aveau un formular ce trebuie completata si era si rubrica sarcina gemelara. Doar maine voi avea rezultatul dar eu simt ca e totul bine.
La eco copilasii nu stateau locului o clipa. Dr. nu a putut sa le gaseasca un vas de sange sa le masoare fluxul sanquin. M-a si rugat sa-i vrajesc cumva sa stea cuminti . Imi zice sexul copilasilor de abia peste 4 sapt cand voi face triplu test. Dar e prima data cand i-am vazut cu forme normale de omuleti. Sunt asa dragalasi. Dar ce va zic voua ca voi stiti deja .

cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalina2x2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Moniland

Eu am fost azi la Dublu Test. Deci pana la urma se face si la gemeni. Aveau un formular ce trebuie completata si era si rubrica sarcina gemelara. Doar maine voi avea rezultatul dar eu simt ca e totul bine.
La eco copilasii nu stateau locului o clipa. Dr. nu a putut sa le gaseasca un vas de sange sa le masoare fluxul sanquin. M-a si rugat sa-i vrajesc cumva sa stea cuminti . Imi zice sexul copilasilor de abia peste 4 sapt cand voi face triplu test. Dar e prima data cand i-am vazut cu forme normale de omuleti. Sunt asa dragalasi. Dar ce va zic voua ca voi stiti deja .

cu



si ce daca ne zici?.. si ce daca stim?.. e asa de placut sa ne reamintim, de fiecare data...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalina2x2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lili_Filip

LA MULTI ANI!!!
FIE CA ANUL IN CARE TOCMAI AM INTRAT SA VA ADUCA NUMAI BUCURII!!
scuze ca nu am mai intrat...dar sper sa nu se mai repete!!!:))


poze noi: http://lilif.shutterfly.com/

http://lilianaf.shutterfly.com/

Camelia-Maria & Clara-Ioana - 17.09.2008


woooo... Bun re-veniit!! Ce mai faceti, ce mai ziceti?...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalina2x2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui luminita2008

Desi azi sunt cam trista, fara legatura neaparat cu proiectul in sine... o mamica ce ma viziteaza pe blog m-a anuntat ca a pierdut sarcina, avea gemeni.... Sarcina s-a oprit in evolutie la 8 sapt si ea a aflat abia la 16 sapt... asta dupa ce medicii ii spusesera pana atunci ca e totul ok, ba mai mult, ca se aud chiar bataile inimii la amandoi bebeii.... Sunt socata de atata incompetenta! Asta se intampla la Suceava. Vai de tara in care traim, mi-e si frica sa mai merg la doctor...

Luminita
de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26 septembrie 2008


Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…
Ce nu te darama te face mai puternic!

CLIP DE CLIP


poze cu gemenei dulci
povestea noastra

GHIDUL MAMEI





oooffff.... Doamne... Ata da, tristete!... Cu ocazia asta mi-am adus si eu din nou aminte de noaptea in care am avut sangerari puternice, la 14 saptamani, cand am avut desprinderea de placenta si m-au internat la "avorturi", pentru ca toata lumea a crezut ca voi pierde sarcina (mai putin eu, normal!!! ). Dar stiu cum am plecat in salvare, la 3 noaptea, tinandu-ma de burtica si plangand, rugandu-ma la Dumnezeu sa mi le lase...
Sa-i dea Doamne-Doamne o minune, ma rog pentru ea...

Eliana, bafta la examene si spor la treaba, ce sa zic?!... Te inteleg foarte bine, chiar zilele astea sunt intr-o pasa dinaia in care simt ca mi se cam termina bateriile.. Am noroc ca exact inainte de a se termina, nu stiu cum, dar din senin ma vad iar prinsa in sprint-uri dinalea de nu ma recunosc!
Pupiceste iezii!

tutror!

Mergi la inceput