Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti 26

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andutza_02 spune:

E am intrat si eu putin sa va pup un pic asa in noul an...Sa va povestesc ce se mai intampla cu noi.Am facut o lunica si suntem fetite mari avem aproape 4 kg si 54 si respectiv 53 cm dar de cateva zile am scapat de colici pt ca am descoperit ca faceau colici de la laptele meu ...2 zile nu am alaptat m-am muls si fetele nu s-au mai trezit decat de 2 ori pe noapte nu stiu sincer ce sa fac mai ales ca lapte nu prea am adik aseara am scos din ambii sani 50 ml asta in cazul in care mandrele mele mananca cam 100 ml la o masa.O sa vad eu...Pup noile fete si el urez sarcini cat mai usoare...Azi e prima zi a mea singura cu ele,tati a plecat la munca si ma incearca asa o emotie dar ne descurcam noi...
Laara ce drag imi e de tine cand citesc cum ne povestesti tu fiecare zi care trece, o sa fie bine o sa vezi a trecut ce era mai greu...Si se poate sa ai printesele cuminti si ale mele sunt cuminti doar ca mi-a luat un pic sa descopar cauza durerilor lor...Apropo ca ma intrebai am nascut la Municipal si nasterea in sine a fost rapisa sonda mi-a pus-o pe masa dupa ce m-au anesteziat(rahi-peri in coloana), nu mi-au facut clisma mancasema doar 2 mere toata ziua, nu am simtit niciun fel de durere cu toate ca am stat in sala 2 ore si nu 45min cum se sta in mod normal.Recuperarea e mai grea primele 2 zile dar de dragul comorilor o sa te pui rapid pe picioare, o sa vezi ca o sa uiti rapid de operatie nu o sa mai timp sa te gandesti la ea...
Lili, te pup la multi ani si tie si un an plin de bucurii sanatate si tot ce va doriti...
Lumi pup dulce si te mai sun cand mai prin o fereastra sa-ti mai impartasesc din aventurile mele zilnice...gata fug un pic la nani...

http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Alexandra&year=2009&month=1&day=7&babycount=2"

http://bd.lilypie.com/B3VXp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

andutza, lume noua....! imi pare bine sa aud ca sunteti bine, ca ati scapat de colici, perioada frumoasa acum incepe! o sa te descurci si fara tati, ca esti fata puternica, stiu eu.... pai ce sa-ti zic... ai grija de tine si de bebeline, vobim cand poti si sa auzim de bine!

Luminita
de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26 septembrie 2008

Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…

CLIP DE CLIP poze cu gemenei dulci povestea noastra
GHIDUL MAMEI



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

Eliana, superbe pozele!!!!! Sa-ti traiasca toti 3, esti tare noroocoasa! Si mai termina o data cu examenele alea, sa mai treci pe aici.

Moniland, abia astept sa aflu ce o sa ai... baieti, fetite, baiat si fata....

Dalina

Luminita
de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26 septembrie 2008

Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…

CLIP DE CLIP poze cu gemenei dulci povestea noastra
GHIDUL MAMEI



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laraa spune:

FETELE MELE AU PRIMIT ORDIN DE EVACUARE

MARTI 27 IANUARIE - CEZARIANA


mi-e fricaaaaaaaaaaaaaa


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Laraa multa bafta iti doresc si doua fetite sanatoase de care sa te bucuri toata viata.
Tie iti este frica ca trebuie sa nasti si ca o sa iti tii bebelusele in brate. Sa nu iti fie frica. Dupa parerea mea asta e cel mai frumos moment.
Eu abia astept sa vina momentul in care imi voi strange bebeii la piept.

elena +12

***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

ei, laraa, acum mi-ai dat si mie emotiile tale... sa nu-ti fie frica, o sa fie totul bine, o sa vezi cat de bine o sa te simti si ce sentimente unice te vor cuprinde cand le vei vedea, cand le vei tine in brate, cand le vei pune la san.... of, hai curaj, mult a fost, f putin a ramas!!

Luminita
de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26 septembrie 2008

Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…

CLIP DE CLIP poze cu gemenei dulci povestea noastra
GHIDUL MAMEI



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 3in1 spune:

Laraa, felicitari! Inca putin si te intalnesti cu bebelinele tale.

Andutza, dupa parerea mea mai bine pui bebelinele la san, decat sa te mulgi. Si eu le-am dat chiar de la inceput completare, ca nu aveam lapte suficient. Dimineta la primele 2-3 mese era de ajuns laptele meu, dar spre seara era foarte putin. Cand nu aveam suficient pt amandoi (dupa masa si seara), dupa ce le-am pus la san, le-am dat si completare.


Moniland, povesteste-ne orice despre sarcina, cum a zis si Dalina, sa ne mai amintim de acea perioada frumoasa.

Luminita, imi pare rau de mamica acea. Intradevar incompetenta si nepasarea e pe locul 1 in domeniul sanatatii (sunt si exceptii, dar din pacate foarte putine).

Lili_Filip, bine ai revenit! Frumoase fetite ai!

elyanne, bafta la examene. Mi-a placut poza cu iezii.

Noi suntem de 2 zile pe tratament cu antibiotic. Febra nu au facut, au o stare generala buna. Piturina nu mannanca chiar asa de bine, cred ca e antibioticul de vina. Azi ii cantaresc, ca nu le-am cantarit de ceva vreme.
Voi cum ati procedat cand nu ati avut ajutor la plimbarica? Eu singura nu stiu cum sa l-e scot la plimbare. Am un carucior de 18 kg, copii mei imbracati cantaresc aproape 20kg si nu pot sa car singura jos si sus pe scari. Astept cu nerabdare primavara sa-i pot duce afara mai mult. Asa iesim din 2 in 2 zile, cand mai vine mama pe la noi sa ne ajute.

Iar am scris o gramada ... Sper sa nu va plictisesc ...

Va doresc o zi buna.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IliesClara spune:

Laraa nici o saptamana nu mai este... curaj!!! optimism!
De ce cezariana? si de ce programata? cate saptamani va avea sarcina atunci?

Salut toate fetele. Aveti grija de BBi, se pare ca circula iar gripa.

Noi suntem ok: zile bune, apoi cateva cu emotii, contractii etc Una peste alta pe masura ce se apropie momentul ... timpul are din ce in ce mai multa lene.
Acum fac lucru manual: invelesc vata in fasa. Sper sa fie suficient de mari.

Va pup
Clara 30+ si fetele din burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauradelyn spune:

Buna gasit tuturor mamicilor si viitoarelor mamici,va citesc de ceva vreme si va consider prietenele mele chiar daca pana acum nu am indraznit sa scriu.Sunt insarcinata in 30 de saptamani si asteptam gemeni iar tot ceea ce ati scris voi aici imi este de mare ajutor mai ales ca nu credeam vre-o data ca Dumnezeu ne v.a binecuvanta cu 2 mogaldete!As vrea sa.mi raspunda cineva daca a nascut gemeni natural si nu prin cezariana, tin sa precizez ca.s in 2 placente diferite fetita si baietel!!!O seara linistita tuturor mai ales la bebisi!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grace30 spune:

Laraa felicitari, curaj succes.....nici nu stiu ce sa-ti urez mai repede....
Inteleg ca o sa ai 36 de sapt atunci?

Am fost si eu ieri la dr si bblinul meu are 1460 gr si bblina 1416 la 29 de saptamani fix .... abia astept sa fac si eu 36 de saptamani sa-mi scoata cerclajul...ca pana atunci sunt stresata.






http://bd.lilypie.com/Qph4p2.png
mami de Petru Alexandru (16.01.2007)

Mergi la inceput