Scorpiutze minunate *64* Emma, si noi te iubim !

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

, fete minunate !
Eu tot pe fuga sunt. Nici cafeaua nu apuc sa o beau ca lumea.
O tarzie pt. fetele muncitoare si nu numai.
Gabriella, te asteptam cu vesti bune ! Sanatate si refacere usoara tatalui tau !
Gabi, sanatate tie si bb-ului din burtica,sa-l puteti insoti pe Bodo la C-ta. cat mai mult !
Ana, am apucat sa vad pozele voastre aseara, dar n-am apucat sa le pun pe ale noastre. Poate diseara, daca fetele si-au facut temele, deja, cum au zis la telefon.
Am vazut ochisori incantati de darurile Mosului, o mamica fericita, un adolescent cu zambetul pe buze si pe Marius razand incantat, ca a reusit de data asta din prima(cred!) sa desfaca sticla de sampanie.
Monica, voi ce faceti, impachetati, impachetati ? Fugiti de ploaie la ninsoare ?
Mira, schiori se vor face copilasi !
Sanatate junioarei !
Am sa vizionez pozele de acasa, de la mama.
Georgi, da "paste" in fiecare zi, nu conteaza, numai scrie-ne !
Ma bucur ca sunteti bine, sanatosi si fericiti si va iubiti pana la Doamne Doamne si inapoi !
Am si eu o colectionara de caluti si ponei, stiu cum e.
Probabil vrea si un tort cu ponei de ziua ei.
Si cum sa nu-i faci, daca iti spune atat de frumos cat si cum te iubeste.
Mama ta ce face, ca tot ai pomenit de chec fara zahar ?
Mie mi-e teama sa nu pun zahar din greseala in preparatele Cristinei, iar tu lasi bunatate de checuri fara zahar.
Adriana, ce fel de negrese sunte acelea asa usor de facut ?
Ale mele iti iau timp cu rularea lor prin siroul de cioco si apoi tavalirea lor prin cocos sau nuca macinata.
Mina, te-ai mai incalzit ? Am dat cafeaua mai sus. Hai la povesti !
O zi cat mai faina in continuare, fetelor ! Poate ne mai "vedem" diseara.





Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002)


Sunt PUTERE si IUBIRE pentru pretioasa Emma, in fiecare zi, la ora 13.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Ana,Nina si de urari.Sa dea DD sa pot sa merg cat mai mult cu el la recuperare,iar pauza sa fie fff scurta mai ales ca lui ii merge atat de bine





Blogul lui Bogdan-Andrei

Varsta lui Donu'Bodo

Varsta lui BB2-EDY

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

nina, eu le amesctec la gramada, intr-un castron mare, cu mixerul:2 oua(cu totul), 1 cana si jumatate(ca de ceai) de zahar,o jumatate de cana de ulei,1 cana si jumatate de lapte,2 cani de faina,1 lingurita de bicarbonat stins in otet, zahar vanilat,3 linguri de cacao, 3 linguri de gem,stafide si nuca(daca vreti).le amesteci bine dupa care compozitia o pui intr-o cratita rotunda sau patrata.cratita sa fie unsa bine cu margarina si tapetata cu faina.o bagi la cuptor si 15 min nu deschizi cuptorul.si o lasi si mai incerci cu scobitoare sa nu fie moale la mijloc.pentru glazura:o cescuta de lapte, 4 linguri de zahar si 2 linguri de cacao si zahar vanilat.glazura o pui cand s-a mai racit bine compozitia de la cuptor.pui glazura si mai lasi un pic si dupa aia daca vrei pui nuca de cocos.de preferat a se taia rece.daca o faci seara o tai a doua zi,daca o faci dimineata pana dupa masa e ok pentru taiat.amestecatul la gramada nu dureaza mai mult de 10 minute, coptul vreo 40 minute(cred, nu m-am uitat niciodata pe ceas).mie una imi place la nebunie.si mai am o ultima notita de facut.eu pun nuca dupa ce coace 15 minute la cuptor ca sa apuce sa coaca un pic ca altfel nucile, fiind grele ,se duc direct la fund daca le pui din prima.incercati ca e foarte usor de facut.nu e pretentioasa deloc si eu zic ca e si gustoasa.

adriana&razvan-mihai 01.11.2004
varsta lui razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriella1 spune:


Tata e bine, Multumesc lui Dumnezeu si VA MULTUMESC !
SA VA DEA DUMNEZEU SANATATE PTR TOT CE ATI FACUT PENTRU MINE !



Gabriela

"Prietenia este confortul inexprimabil de a te simti in siguranta cu niste persoane, fara a trebui sa-ti cantaresti gandurile, nici sa-ti masori cuvintele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

gabriella, ce vesti bune.sanatate multa.

adriana&razvan-mihai 01.11.2004
varsta lui razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriella1 spune:

sa dea Dumnezeu la toata lumea si mie !
ca azi mi-am rupt tocu' la cisma zi mi-am sucit gatu'

pup fetele dragi !

Gabriela

"Prietenia este confortul inexprimabil de a te simti in siguranta cu niste persoane, fara a trebui sa-ti cantaresti gandurile, nici sa-ti masori cuvintele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

pe toate

nina, inca nu ne-am apuat de bagaje...de fapt nu avem prea multe de luat fiindca aici nu avem lucruri groase

monica

Prajituri si papa bun
Prajituri si Papa bun 1
Papa de post



Sunt PUTERE si IUBIRE pentru pretioasa Emma, in fiecare zi la ora 13.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgi75 spune:

Hello fetele.
Mei nu mai radeti de prajitureala mea Anutzo sa stii ca am gasit remediul natural.Am papat chec cu gem de caise pe el.E delicios dar tot ma oftic.Aveam asa o pofta....
Am notat acum reteta ta Adriana si joi seara execut una ca maine seara sunt in chefuri de Sf. Ion.Am 2 sarbatoriti .Mai aveam si pe nasha mea dar pe ea am rezolvat-o in seara asta vizitand-o .Am papat cu ei si acum am ajuns acasa.Mai fetelor de cand ma stiu eu face nasha mea niste cornulete fragede...ti se topesc in gura.Cand am papat in seara asta la ea mi-am adus aminte de copilarie cand mergeam cu ai mei pe la ea
Nina macar la torturi ma iarta de ponei ca zau ca nush ce-as face.Cat despre iubirea noastra......Mama e bine, multumesc.E atenta la ce papa si tine glicemiile cat de cat sub control.Si isi ia Sioforul dimineata si seara.Eu zic ca-si tine glicemiile sub control dar mama nu are aparat de masurat glicemia.Am tot zis ca-i iau dar n-am reusit.
Dodolici eu te-am felicitat mai pt bb2?Nu mai stiu.Te felicit acum si-ti doresc un bb sanatos si papacois.
Anushca te spionez pe blog sa stii.Stii ca-s indragostita de cum scrii
Esme frumos povestesti si tu...parca te si vad prin bucataria aia imensa pe care ne-ai aratat-o tu in poze...
Mira la tine si schiori
Cuscrella cand plecati spre Ro?
Hai va pe toate in ordinea alfabetica si fug si pe la alte subiecte


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

georgi, sa-mi zici cum iese.o sa vezi ca e simplu de facut si pentru o prajitura asa simpla eu zic ca e buna.
mey fetelor, nu ati vazut ca la dodolici apare si un nume in dreptul lui bb2.deci e baietel.sa-ti traiasca si sa fie sanatos.
fug la hartoagele mele.
ana, saru mana, iubita, de sms de sarbatori.asa m-a uns la suflet.

adriana&razvan-mihai 01.11.2004
varsta lui razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Salutam gagicile sexy...

May ce mult si frumos ati scris toate...Georgi,spioneste cat vrea muschiuletu' tau...tot ce scriu...Adriana,sa va fie de bine intr-un an nou plin de impliniri!Ninocika,ma bucur ca ti-au placut pozicile...
Fetelor,noi suntem ok...tot boboru'...nik nou sub soare...O zi minunata sa aveti.Pupaceli maxime!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana


Album pi casa




Mergi la inceput