Scorpiutze minunate *64* Emma, si noi te iubim !

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mina spune:

Salut!

De unde sa ma incalzesc, Nina, ca azi dim avui scoala de soferi de la 8 (io cu scoala mea am batut recordu, de 2 ani tot fac la ea, si e a doua, nota bene), si mi-a inghetat fizicu...in masina era cald dar e nitel de mers pana la scoala respectiva....brrrrr. Acuma parca tot nu mi se incalzesc blugii pe mine :(


Gabriela, ce vesti bune!

Nastasie, faina reteta, am dat copy paste si in we sigur prestez. De cand am copilul la o gradinita cu bucatarie proprie, imi vine acasa cu cele mai diverse idei privind prajiturile facute in casa de le mananca acolo.

Va las ca azi is cam agitata, trebe schimbat contoru si reteaua electrica la birou si e complicate domne procedurile astea...parca au de rezolvat integrale nu sa schimbe doua fire acolo, asa ce importanti se dau....hm hm

Hai va pup
EDIT: ..ca am uitat esentialu La multi ani la Ioni si Ioane!

Mina si
Matei-Costin, sensu'lu'viata lu'mami si tati
din:09.09.2004

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57655" target="_blank">cronicile vizigotului
Some people dream of success...while others wake up and work hard at it

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Halooooooooooo......rusinica la scorpii...era sa nu va mai gasesc,may fetelor,acuma de cu dimineata.......e posibil sa rascolesc forumu' dupa voi?!Ai,ai,ai,ai,ai....

Hai sa va pup,ca nush ce sa va zic...si sa aveti o zi faina...mai vorbim!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana


Album pi casa




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Buna minunatelor...

Va poftesc la si

Azi e inourat la Navodari dar nu-i f rece.

Astrele azi spun:
Meritele iti sunt recunoscute la locul de munca.

Dupa o perioada tumultoasa a venit si vremea evaluarii si te vei descurca de minune. Este posibil sa ti se propuna o noua pozitie in cadrul firmei sau cel putin o marire de salariu.

Esti foarte entuziasmata de sarcinile noi care ti se traseaza si incerci sa faci totul cat mai bine.

O zi frumoasa si numai bine va doresc.





Blogul lui Bogdan-Andrei

Varsta lui Donu'Bodo

Varsta lui BB2-EDY

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dodo-pui

Buna minunatelor...

Va poftesc la si

Azi e inourat la Navodari dar nu-i f rece.

Astrele azi spun:
Meritele iti sunt recunoscute la locul de munca.

Dupa o perioada tumultoasa a venit si vremea evaluarii si te vei descurca de minune. Este posibil sa ti se propuna o noua pozitie in cadrul firmei sau cel putin o marire de salariu.

Esti foarte entuziasmata de sarcinile noi care ti se traseaza si incerci sa faci totul cat mai bine.

O zi frumoasa si numai bine va doresc.





Blogul lui Bogdan-Andrei

Varsta lui Donu'Bodo

Varsta lui BB2-EDY

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Doamne ajuta!




Dodolico draga....aici m-ai nimerit punct ochit-punct lovit...pe bune...deci functioneaza,care este!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana


Album pi casa




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ana68
Dodolico draga....aici m-ai nimerit punct ochit-punct lovit...pe bune...deci functioneaza,care este!

Doamne ajuta!



Blogul lui Bogdan-Andrei

Varsta lui Donu'Bodo

Varsta lui BB2-80% EDY

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mina spune:

Neata

Multam de invitatie, da tortu il declin, ca-s la dieta si ma tziu tare ( ma tziu tare ca sa nu mai fiu asa mare, ha ha ce poezie pe mine).

Ma ustura ochii de mor, avem o problema cu lumina aici la birou, azi se rezolva, abia astept.

Va pup pe toate si va doresc o zi buna. Anul asta am decis sa ignor previziunile din zodiac (asa cum ignor de cativa ani prognozele meteo ... ).



Mina si
Matei-Costin, sensu'lu'viata lu'mami si tati
din:09.09.2004

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57655" target="_blank">cronicile vizigotului
Some people dream of success...while others wake up and work hard at it

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

Citat:
citat din mesajul lui nastasie

nina, eu le amesctec la gramada, intr-un castron mare, cu mixerul:2 oua(cu totul), 1 cana si jumatate(ca de ceai) de zahar,o jumatate de cana de ulei,1 cana si jumatate de lapte,2 cani de faina,1 lingurita de bicarbonat stins in otet, zahar vanilat,3 linguri de cacao, 3 linguri de gem,stafide si nuca(daca vreti).le amesteci bine dupa care compozitia o pui intr-o cratita rotunda sau patrata.cratita sa fie unsa bine cu margarina si tapetata cu faina.o bagi la cuptor si 15 min nu deschizi cuptorul.si o lasi si mai incerci cu scobitoare sa nu fie moale la mijloc.pentru glazura:o cescuta de lapte, 4 linguri de zahar si 2 linguri de cacao si zahar vanilat.glazura o pui cand s-a mai racit bine compozitia de la cuptor.pui glazura si mai lasi un pic si dupa aia daca vrei pui nuca de cocos.de preferat a se taia rece.daca o faci seara o tai a doua zi,daca o faci dimineata pana dupa masa e ok pentru taiat.amestecatul la gramada nu dureaza mai mult de 10 minute, coptul vreo 40 minute(cred, nu m-am uitat niciodata pe ceas).mie una imi place la nebunie.si mai am o ultima notita de facut.eu pun nuca dupa ce coace 15 minute la cuptor ca sa apuce sa coaca un pic ca altfel nucile, fiind grele ,se duc direct la fund daca le pui din prima.incercati ca e foarte usor de facut.nu e pretentioasa deloc si eu zic ca e si gustoasa.

adriana&razvan-mihai 01.11.2004
varsta lui razvan


Buna, fete dragi !
Adriana, chiar maine seara am sa incerc reteta ta de negrese, pt. invitatii Cristinei de sambata.
Am sa-i fac poze sa vedem daca o recunosti.
Georgi, la tortu' cu ponei, infingi si tu bine, un ponei in mijloc. Ca asa am vazut ca avea nepotica mea de la Tg. Mures. Si eu credeam ca e de martipan, in poze. Dar doar gazonul verde era de martipan.
Cristina mi-a comandat tort cu Alba ca Zapada si cei7 pitici, care pana la urma vor fi 10, ca atitia invitati are si am zis sa dam la fiecare copilas cate un piticutz, sa nu fie cearta pe ei.
Mina, scuze, dar e rost de tort si prajituri, ca avem petrecere in wekend si apoi, urmeaza Zambareata lui Georgi si junioara Mieri, feciorul Anei si nepotica mea mai mare, in februarie. Si poate ca mai sunt, dar nu-mi amintesc acum, alti aniversati in februarie. Ba, si sotzul Monicai, e varsator.
Ehei....ce de petreceri in februarie !
Monica, inseamna ca sunteti pusi pe cumparaturi mari, pe cand ajungeti acasa, daca nu aveti haine groase. Cand decolati ?
Fetelor, am reusit aseara sa pun pe net si ultimele poze din decembrie si primele din ianuarie.
Ana, vezi ca la acelea din decembrie ti-au scapat cateva poze faine cu Kiki, jamaicana si dansatoarea, alaturi de tati si Patri. Dupa cele cu Eszter, nepotica mica. Si cu mine, of course(), intr-o camasuta rosu cu negru stralucitor, cumparata special pt. noaptea de Revelion. Ca tot scriai ca-mi sta bine in rosu. Doar e culoarea scorpionilor. Desi, am descoperit-o abia de cativa ani, ca mi se parea prea batator la ochi rosul, nu ma imbracam eu in rosu. Dar o bluzita sau un pulover rosu, imi place la nebunie, acum. Ma simt bine, nu ? Am chef de viata, traiesc viata cu pasiune, asta inseamna culoare rosie, de fapt.
Esme, vino mai des pe la noi cu frumoasa ta mica !
Mira, ce faceti, sunteti bine ?
Gabriella, cum ii mai este tatalui tau ?
Gabi, bb Edy(ca sa-i fac pe plac Adrianei, desi eu comentasem de la inceput numele frumos ce l-a gasit Bodo pt. fratiorul lui ) ce face ? Joaca fotbal sau inoata linistit ?
Sanatate sa aveti amandoi, sa va intalniti cu bine peste...3 luni ! WOW, ai intrat in ultimul trimestru ! Mult a fost, putin mai este !
O zi cat mai faina in continuare, fete dragi si minunate !







Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002)


Sunt PUTERE si IUBIRE pentru pretioasa Emma, in fiecare zi, la ora 13.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

Citat:
citat din mesajul lui Anina_n

Citat:
citat din mesajul lui nastasie

nina, eu le amesctec la gramada, intr-un castron mare, cu mixerul:2 oua(cu totul), 1 cana si jumatate(ca de ceai) de zahar,o jumatate de cana de ulei,1 cana si jumatate de lapte,2 cani de faina,1 lingurita de bicarbonat stins in otet, zahar vanilat,3 linguri de cacao, 3 linguri de gem,stafide si nuca(daca vreti).le amesteci bine dupa care compozitia o pui intr-o cratita rotunda sau patrata.cratita sa fie unsa bine cu margarina si tapetata cu faina.o bagi la cuptor si 15 min nu deschizi cuptorul.si o lasi si mai incerci cu scobitoare sa nu fie moale la mijloc.pentru glazura:o cescuta de lapte, 4 linguri de zahar si 2 linguri de cacao si zahar vanilat.glazura o pui cand s-a mai racit bine compozitia de la cuptor.pui glazura si mai lasi un pic si dupa aia daca vrei pui nuca de cocos.de preferat a se taia rece.daca o faci seara o tai a doua zi,daca o faci dimineata pana dupa masa e ok pentru taiat.amestecatul la gramada nu dureaza mai mult de 10 minute, coptul vreo 40 minute(cred, nu m-am uitat niciodata pe ceas).mie una imi place la nebunie.si mai am o ultima notita de facut.eu pun nuca dupa ce coace 15 minute la cuptor ca sa apuce sa coaca un pic ca altfel nucile, fiind grele ,se duc direct la fund daca le pui din prima.incercati ca e foarte usor de facut.nu e pretentioasa deloc si eu zic ca e si gustoasa.

adriana&razvan-mihai 01.11.2004
varsta lui razvan


Buna, fete dragi !
Adriana, chiar maine seara am sa incerc reteta ta de negrese, pt. invitatii Cristinei de sambata.
Am sa-i fac poze sa vedem daca o recunosti.
Georgi, la tortu' cu ponei, infingi si tu bine, un ponei in mijloc. Ca asa am vazut ca avea nepotica mea de la Tg. Mures. Si eu credeam ca e de martipan, in poze. Dar doar gazonul verde era de martipan.
Cristina mi-a comandat tort cu Alba ca Zapada si cei7 pitici, care pana la urma vor fi 10, ca atitia invitati are si am zis sa dam la fiecare copilas cate un piticutz, sa nu fie cearta pe ei.
Mina, scuze, dar e rost de tort si prajituri, ca avem petrecere in wekend si apoi, urmeaza Zambareata lui Georgi si junioara Mieri, feciorul Anei si nepotica mea mai mare, in februarie. Si poate ca mai sunt, dar nu-mi amintesc acum, alti aniversati in februarie. Ba, si sotzul Monicai, e varsator.
Ehei....ce de petreceri in februarie !
Monica, inseamna ca sunteti pusi pe cumparaturi mari, pe cand ajungeti acasa, daca nu aveti haine groase. Cand decolati ?
Fetelor, am reusit aseara sa pun pe net si ultimele poze din decembrie si primele din ianuarie.
Ana, vezi ca la acelea din decembrie ti-au scapat cateva poze faine cu Kiki, jamaicana si dansatoarea, alaturi de tati si Patri. Dupa cele cu Eszter, nepotica mica. Si cu mine, of course(), intr-o camasuta rosu cu negru stralucitor, cumparata special pt. noaptea de Revelion. Ca tot scriai ca-mi sta bine in rosu. Doar e culoarea scorpionilor. Desi, am descoperit-o abia de cativa ani, ca mi se parea prea batator la ochi rosul, nu ma imbracam eu in rosu. Dar o bluzita sau un pulover rosu, imi place la nebunie, acum. Ma simt bine, nu ? Am chef de viata, traiesc viata cu pasiune, asta inseamna culoare rosie, de fapt.
Esme, vino mai des pe la noi cu frumoasa ta mica !
Mira, ce faceti, sunteti bine ?
Gabriella, cum ii mai este tatalui tau ?
Gabi, bb Edy(ca sa-i fac pe plac Adrianei, desi eu comentasem de la inceput numele frumos ce l-a gasit Bodo pt. fratiorul lui ) ce face ? Joaca fotbal sau inoata linistit ?
Sanatate sa aveti amandoi, sa va intalniti cu bine peste...3 luni ! WOW, ai intrat in ultimul trimestru ! Mult a fost, putin mai este !
O zi cat mai faina in continuare, fete dragi si minunate !







Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002)


Sunt PUTERE si IUBIRE pentru pretioasa Emma, in fiecare zi, la ora 13.



nina, iarta-ma daca nu am sesizat la timp numele de la bb lu' dodo.iarta-ma.eu acum am observat.
abia astept sa vad cum iti iese prajitura.sper sa-ti placa.asa au facut si ai mei mofturi la inceput.duminica fac si eu iar ca ii am pe fini invitati ca nu ne-am vazut nici de craciun si a fost ziua lui ionut asa ca duminica stau putin pe la bucatarie.hai ca pun si eu poze cu prajitura mea.

adriana&razvan-mihai 01.11.2004
varsta lui razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Buna minunatelor,
Va doresc o zi frumoasa ...

Nina BB Edy este un copil plin de viata care cand inoata linistit cand joaca fotbal ...dar american caci in urmatoarea secunda am impresia ca voi fi eu cea aruncata.Dar dupa o noapte dormina linistit totul e ok si-i odihnita si linistita.

de scorpiutze si va arat si horoscopul:

Circumstantele din aceasta zi te pot face sa fii ceva mai conservatoare decat de obicei.

Ai senzatia ca toata lumea are ceva cu tine si preferi sa fii rezervata in decizii cat si in atitudinea fata de cei din jur.

Vei fi solicitata cu sfaturi privind sarcinile de birou si vei putea sa le acorzi cu usurinta. Aminteste-ti ca deciziile bune se fac fara a-ti implica sentimentele.





Blogul lui Bogdan-Andrei

Varsta lui Donu'Bodo

Varsta lui BB2-80% EDY

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dodo-pui


Nina BB Edy este un copil plin de viata care cand inoata linistit cand joaca fotbal ...dar american caci in urmatoarea secunda am impresia ca voi fi eu cea aruncata.



Dodolica draga...am ras cu lacrimi...sincer!O sa iasa un adevarat sportiv din tine,mamico!Bravo voua!

Nina,vazut si restul pozicilor...bestiala poza in care tata si fiica se distreaza de rup podelele...iar familia voastra vesela si plina de viata m-a impresioant tare mult...

Adriana...mai ai timp si de prajitureala?uau!

Mina,oare nu trebuie ochelari?

Dragelor...la noi azi e chef cu colegii...se serbeaza ianuaristii si ionii si ioanele...insa eu voi zice pas,ca nu am cu cine lasa pe Luana,pe care o iau la 12.30 de la gradi,iar cheful incepe la 14.00.Ce sa facem?

In rest...intram in cotidian:servici,casa,curatenie,gospodareala...stiti voi!Un week end minunat sa aveti...si pupici la gashca!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana


Album pi casa




Mergi la inceput