Scorpiutze minunate *64* Emma, si noi te iubim !

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

Gabriella, am mai trecut impreuna prin ceva asemanator, cu mama ta. Va fi bine si acum, nu esti singura !
Doamne ajuta, sa fie totul bine, pana la urma cu tatal tau !
Te asteptam cu vesti !





Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002)


Sunt PUTERE si IUBIRE pentru pretioasa Emma, in fiecare zi, la ora 13.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

gabriela, tinem pumnii.o sa fie totul bine.asteptam noutati.
ana, ma voi uita si eu la poze cand reusesc sa ies din mormanul de hartii.

adriana&razvan-mihai 01.11.2004
varsta lui razvan

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraklucker spune:

Gabriela multa sananate tatalui tau

....noi suntem ceva mai bine. Ieri am fost cu ei la saniusi si ski. Barbatu si el dar altundeva cu un coleg. Cred ca totusi Selin nu era chiar bine ca a a fost tare miorlaita, i-au inghetat repede mainile si picioarele si a vrut acasa.
http://picasaweb.google.com/miraklucker/Ian09# ............si niste poze.



Mira mami de DAVID(15.08.2002), DARIA(20.11.2004), si SELINE (07.02.2006)

Poze noi.....cu noi



Drei dinge sind uns aud dem Paradies geblieben: die Sterne der Nacht, die Blumen des Tages und die Augen der Kinder

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgi75 spune:

Pupari si-o seara buna si de la noi.E ger frateeeee.....Nina ma gandeam la tine azi...Cat am stat in Billa azi juma de ora mi-au inghetat geamurile la masina de a trebuit sa le curat
Ce sa va zic asa despre noi?Dau un paste de la alt subiect unde am scris tot in seara asta.Sper sa nu va suparati.
Noi suntem deja mari...5 ani peste o luna....suntem in era perlelor ...si a intrebarilor incuietoare...Eheheeeee...A trecut vremea...Zilele trecute imi zicea Stefi ca ea s-a rugat la Doamne Doamne sa nu mor eu cat e ea mica.Ce-o fi in capshorul ala al ei? Si-mi spune mereu ca ma iubeshte...ba pana la Doamne Doamne, ba pana la Domnul Cristos...Mai nou cica ma iubeste pana la planeta E suparata ca nu "minge" sa se dea cu sania, e pasionata de cai drept pentru care declar ca mi-a transformat casa in herghelie(ponei si alte specii de cabaline )
Ta-su e cel mai bun prieten al ei...joaca impreuna carti, deseneaza tot felul de chestii pe care apoi tot ei le explica pt ca altfel nu mi-as da seama ce-i acolo.Merge saptamanal la mama la tara in week-end pt ca eu servesc patria la neshte cursuri la Craiova .
Eu cu scoala, cu hartoage, cu copiii mei de clasa a 6-a la care sunt diriginta.
Si cu bucatareala.Gospodina mare mei....In seara asta am executat niste checuri delicioase cu nuca...si cacao .Si cand sa tai si io un felioi si gust...soc si groaza...Am uitat sa pun ZAHAR .I-am spoit cat am putut cu zahar pudra dar...
In rest...suntem sanatosi.Deci suntem fericiti. Ceea ce va dorim si voua.
Sa mai scriu? Maine daca dati o cafea.Pe seara ca asta-i ora mea.
Hai pupare la tot batalionul si sa ne-auzim cu bine.

P.S. Gabriela pt taticul tau.Sanatate multa





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Buna minunatelor,
o zi frumoasa va doresc si numai bine.

Azi e marti ...deci am drum la Constanta,reincepem recuperarea si tot tacamul.Si vom continua atata timp cat o sa-mi permita vremea,apoi BB2

Astrele spun :

Vei observa ca astazi este o zi productiva.

Duci la bun-sfarsit tot ce ti-ai propus, avand astfel timp sa te relaxezi si sa te bucuri de compania apropiatilor.

Exista tendinta de a fi foarte stricta in anumite privinte. Trebuie sa accepti si parerea celor din jur si sa ai incredere si in solutiile propuse de colegii de la birou.

Va ofer si cu mult drag





Blogul lui Bogdan-Andrei

Varsta lui Donu'Bodo

Varsta lui BB2-EDY

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Salutare natiune scorpioniceasca...

Ninocika,cand vedem pozele?
Gabriella,sanatate tatalui tau!
Mira...super faine pozele!
Dodolico...spor la treburi pe ziua de azi!
Georgi,spor la scoala,iar cu bunataturile pentru diabetici...esti beton!Pana la urma au fost comestibili?

Fete dragi,iaca o noua zi de lucru...sa aveti spor in toate si sa rezistati cu bine gerurilor!Pupici!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana


Album pi casa




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

neata.
georgi, ce mari v-ati facut.
si eu ieri am facut o negresa cu nuca si stafide, un deliciu.si e asa usoara.le amesteci pe toate si dupa aia o bagi la cuptor.
si la noi o zi noua cu treburi.ce bine era in vacanta.

adriana&razvan-mihai 01.11.2004
varsta lui razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mina spune:

Salut! (m-am intors la serviciu si am inceput s-o raresc...).

Gabriela, multa sanatate tatalui tau. O sa fie bine.

Dragelor, va pup in grup organizat. Sunt singura in birou si mi-e som si frig si nu am chef de nimic. Moaamaa ce as mai fi dormit azi dimineata...frig rau.

Va pup, poate ma intorc cu o cafea mai incolo.


Mina si
Matei-Costin, sensu'lu'viata lu'mami si tati
din:09.09.2004

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57655" target="_blank">cronicile vizigotului
Some people dream of success...while others wake up and work hard at it

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aldaesme spune:

Buna ziua dragelor minunate,

AN NOU FERICIT!!! Impliniri pe toate planurile, fericire maxima, noroc cat incape si sanatate pe toata linia va doresc voua si tuturor celor dragi voua!!!!

Am reinceput si eu serviciul de azi...ca ieri imi soptise mie cineva ca va ingheta lumea in birouri (si asa a fost) in plus era asa o zapada frumoasa in Flandra (prima dupa 10 ani de acest calibru...si e piscot pe langa ce poate fi in Maramures), nu puteam sa o ratez dovada puteti vedea aici.

Ei dar pana la reincepere au trecut sarbatorile. Nu, nu a venit nimeni de-acasa...au zis ei odata ca de sarbatori nu mai vin ca nu le simt ca in Romania, acum sincera sa fiu ii inteleg pe de-o parte, vor si ei sa fie cu restul familiei, cu prieteni, sa auda colindatorii...noi ne-am obisnuit cu prietenii de aici, ne-am obisnuit si am obisnuit vecinii sa le ducem prajituri, cozonaci si biscuiti in pachetele de Craciun. Ei ne multumesc, si acum, de cand o avem pe Lorelei ii aduc cadouri cu fiecare ocazie. Probabil v-am mai spus eu, noi avem casa in mijlocul unei familii care a fost oarecum dezbinata (am cumparat casa parintilor/bunicilor, iar fii si ficele se aveau oarecum la cutite dupa ce au ramas fara batrani) Lorelei insa i-a adus un pas mai aproape unii de altii. Daca pana sa vina Lorelei erau unii care nu si-au mai vorbit de ani de zile, la botezul fetei, la noi acasa, pe teren neutru au facut pace, au ras si povestit si au plecat acasa cu lacrimi de bucurie...prin urmare de cate ori o vad pe Lorelei sunt extaziati, iar cum anul asta la impartit cutiile cu prajituri au fost Cristi si fata peste tot a primit cate ceva, apoi au venit si dupa sarbatori sa ne mai vada...cica sa nu fim singuri, a noi bietii nu avem familie. Ei s-a intamplat ca aproape de fiecare data aveam prieteni in vizita, ca singuri aici chiar nu suntem si cel putin eu nu simt lipsa familiei...mai ales nu de sarbatori. Cel mai mult mi-a placut ca dupa ce de doi ani incercam sa ii dresam ca la noi poa' sa vina oricand sa bata la usa ca daca suntem acasa ii primim, nu trebuie sa dea telefon sau sa isi faca programare cum se obisnuieste in tara asta (asta-i obiceiul si are si partile lui buna) anul asta in sfarsit au venit asa...pur si simplu au batut la usa si intrat in casa...stiti voi cum e la tzara usa e mereu deschisa, asa si la noi, ca doar tot stam la tzara. I-a mirat ca indiferent cand au venit am avut prajituri si mereu chestii noi...ca deh, eu fiind doua saptamani in concediu mi-am jurat in barba sa stau cat pot eu de mult in bucatarie cu Lorelei cu tot si sa imi fac damblaua gatitului si mi-am respectat juramintea...Acu' tre' sa imi jur in barba ca anul asta nu ma mai ating cu gura de mancare ca sa reusesc sa dau jos tot ce am acumulat de cand am nascut .

De Craciun prin urmare am avut la masa nasul fetei, nasa si fiica lor erau in tara, masa cu toate cele necesare si noi si vechi si mai ales sarmale si cozonaci. Dimineata fata a desfacut cadouri. De revelion am avut-o pe Simona o foarte buna prietena de-a mea de la odiseea noastra...stau sa ma gandesc ca daca am fi stat in aceeasi tara la fel de buna legatura cred ca as fi avut cu o mare parte dintre voi, acolo la scutecele noastre am cateva cu care cred ca sunt pe aceeasi lungime de unda in reste insa...sunt fete bune dar nu gandim deloc rezonant...nici macar asa o umbra . Cum ziceam cu Simona sotul si ficiorul ei, primul baiat care a dormit in patul fetei mele, dealtfel Lorelei fusese inainte cu ceva zile de anul nou la dormit in patul feciorului . Am povestit o noapte intreaga si am mai fi povestit daca nu ne-ar fi manat barbatu la culcare pe motiv ca se trezesc mintenash copii aia de dorm neintorsi...nu ca nu ar fi avut perfecta dreptate...Doua ceasuri de somn si numa auzim si de la a mea de sus si de la a lor de jos zgomote...a mea voia tzatza a lor voia putina atentie. Nu o sa ma credeti dar nu am facut nici o poza de rev, in noaptea aia, din cauza de bine ce ne-am simtit stand si povestind...In dimineata urmatoare a facut Simona ceva poze, dar inca nu am ajuns sa le recuperam. Oricum Simona este, evident dupa Lorelei, el mai mare castig al meu in anul ce a trecut...o prietena superba. Nu imi fac eu multi prieteni anual dar ii fac sa ma tina...asa cred eu si asa sper dealtfel.

Mira cu aceasta ocazie tin sa te anunt ca la vara SIGUR suntem in Elvetia, probabil iunie sau inceput de iulie, in orice caz inainte de vacanta cresei (20 iulie-15 august) fiindca nu vrem sa fim acolo cand e agomeratia in toi si preturile pe masura. Unde in Elvetia ...inca nu stiu, da' la munte .

In duminica de dupa revelion am facut o miniintalnire cu copii din gasca nascuti anul trecut, v-am zis io ca am fost mai multe din cercul nostru de prieteni de aici. A lipsit doar Thya, fiica nasei care fusese sambata in vizita la noi.

Ei insa sa nu va inchipuiti ca noi parinti nebuni de copil radioactiv ne-am putut abtine de la joc, asa ca aproape in fiecare seara am bagat cate o partida de Heroes of might and magics si evident in fiecare dimineata eram chiauni de somn desi fiica noastr era vesela si sprintara...Si cum nu ar fi fost cand copilul nostru cel cuminte a trecut la somnic de la 9 pana la 6 dimineata apoi o tura de tzatza de la ma-sa si apoi inca un pui mic de somn pana la 9 cand noi ziceam ca suntem chiauni de somn si ca de ce nu mai doarme copilu Si cred ca ne-a si luat cateva zile sa ne dam seama ca ne doarme fata constant peste noapte.

Acum dragele mele dupa ce v-am plictisit va pup pe toate cu mare drag si va doresc inca o data sa aveti un an minunat!!!

Esme

Mergi la inceput