Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (22)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns clau_geo spune:

Citat:
citat din mesajul lui JulyMorning

Hop si io, mai rarut ca-i mai dragut

Babytza, foarte misto ideea si felicitari ca te pricepi si ai grija de noi Noi o sa facem bradul in Ajun si daca nu intaziem prea tare, o sa trimit si eu poza.
Clau, a mea mananca NAN 1 si nu am nici o problema cu ea. Mie doctorul mi-a zis sa-i limitez mesele la 5 pe zi, max 150 ml. La noi problema e invers, are 5 mese, da' toate is peste 150. Dimineatza mananca pe nerasuflate cam 200. In rest incerc sa nu sara de 170, da' cam greu. Idei despre ce ai putea face, nu prea am, oricum daca vrei sa ii schimbi laptele, el se schimba treptat (nu mai stiu daca tu ai intrebat, stiu ca intrebase cineva, e posibil sa fi incurcat borcanele, dar scriu acum ) Adica ceva de genul o masura de lapte nou si restul laptele pe care il bea - asa in prima zi. A doua zi 2 masuri laptele nou, restul laptele obisnuit si tot asa. Nervi de otel iti doresc, sa isi revina mandra ta la normal.
Denisa, acum in sezonul rece eu ii pun o pereche de pantalonasi mai subtiri (cu sau fara picior, depinde ce gasesc) pe sub blugi si in carut are un sac de dormit in care o bag. In septembrie, cand era mai cald afara ii puneam doar blugii direct. In casa, daca o imbrac cu blugi (cand avem musafiri ) nu ii pun nimic pe sub.

Maaaaai, faceti si voi o intalneala mai aproape... nu veniti in Tineretului? E o frumusete de Cafeneaua Actorilor cu salon de nefumatori, au si fresh de portocale

Nerantula, probabil ca ma repet lamentabil, da' ai un copil tare expresiv, iar hainutele m-au dat si pe mine gata, sunt superbe.

Noi am fost in parc, a fost soare da' a trecut. Am stat doar vreo ora si un pic ca incepuse un pui de vant si cum nu ne=au trecut mucii, am zis sa nu perseverez.

Mai voiam sa zic ceva, da' am uitat.
Avem poze noi, daca aveti chef de vizionari

Pupam si poate revenim





_
Our future determines our past

bobocica Maia
Poze


mrtsi frumos Jully, tu esti o fericita ca papa asa mult, iar legat de laptele nou si eu stiam ca se iontroduce treptat insa dr. mi-a zis sa il bag direct.Azi am incercat si urmeaza zilele urmatoare sa vedem daca ioi prieste sau nu. In caz ca nu merge ma reintorc la Nan.



Mami fericita de Irina Alexandra

Poze noi cu Irina

www.flickr.com/photos/26166390@N04/" target="_blank">Noi si bebita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

Subscriem si noi la cafeneaua actorilor, ca e mai aproape de Berceni

Ada, mama de baieti:
Teo (10 aprilie 2007) si
Radu (22 octombrie 2008)
povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clau_geo spune:

Multumim frumos Jully ca ne-ai amintit de carticele

Mami fericita de Irina Alexandra

Poze noi cu Irina

www.flickr.com/photos/26166390@N04/" target="_blank">Noi si bebita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EvaF spune:

Aaaa, vreau s eu pareri, fetele cu alaptatul!

De o saptamana asa fi-miu nu se mai trezeste pe la 05h00 la papa, doarme direct pana la 8, 9, imi goleste ambii sani si iar somn pana la 11h00, cam asta ii e programul. Programul asta, insa, ma tem sa nu imi dea peste cap lactatia. Ma explic: noaptea eu, pe la 4-5 am cand ma trezeam, aveam sanii pietre, ca nu alaptasem de cateva ore bune, acum ca fi-miu doarme pana la 8, nu cumva sanii mei vor produce mai putin lapte, ca doar functioneaza dupa legea cerere-oferta. Mentionez ca de trei luni fi-miu bea exclusiv lapte de san si intentionez sa mai alaptez muuult si bine insa am o problema: urasc pompa. Ce pot face sa pastrez lactatia asa cum este acum pe timpul noptii, fara sa fie nevoie sa ma trezesc sa pompez. Oare ramane asa programul lui? Sau e un puseu de crestere? Ca daca incepe iar sa se trezeasca noaptea, se regleaza din nou productia pt inca o masa (ca fi-miu trage, neica!!) pe noapte?
Astept si eu raspuns de la fetele cu experienta


Iar tu Joy pe unde haladuiesti?

Eva de LUCA NOAH (08.09.2008)

SUNT CEL MAI FRUMOS DIN UNIVERSUL ACESTA

Povestea nasterii mele, Luca Noah

Luca se face mare!!!

-----------------------------------------------------------------------------------

“ There is only one pretty child in the world, and every mother has it. ” (Chinese Proverb)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns preety spune:

Babytza unde trimitem pozele???
Gargaritza bine ai revenit!!!
Ref la intalniri, am ratat-o si pe asta... urmatoarea nu o faceti pe undeva mai in centru???
Pe 22 facem si noi vaccinul... si ma duc la control de "sase" saptamani ... de fapt de 8 jumate ca pana acu n-am prins programare

Fetele cu cezariana, ati mai facut analize la sange dupa nastere? Eu am facut si m-au iesit VSH; fibrinogen si proteina C reactiva - mari
? O fi normal? Ce specialitate medicala poate sa interpreteze asa ceva?

Mamica fericita de Sorina Gabriela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns khristin spune:

Mihnea Cristian
Eduard-Gabriel
David Paul
David

Piersicutza, bine ai revenit si la cat mai multe lunite Annei. Cand vedem si noi poze ?

Babytza, ai avut o idee minunata

Nerantula, crema cu hidrocortizon n-are de ce sa te sperie, am folosit-o si eu pt. ranile de la sani si a dat rezultate.

Boo, nu m-am putut abtine…dar ce a cautat pediatra la putza copilului, scuza-mi indiscretie…l-a decalotat ?

Denisa, cred ca depinde mult si de calitatea blugului …bineinteles ca nu se compara cu bumbacelul. Si eu ii pun body cu maneca scurta pe dedesubt ca sa nu ramana copilul cu spatele gol.

Eva, keep up the good work mom . Vis-a-vis de alaptat eu cred in supply and demand….deci productia ta se va regla in functie de cerintele lui. Si al meu mi se pare ca doame mai mult dar pare fericit si ia in greutate.

Ankussa, Piolica, Joy raspundeti la catalog

Nu mai stiu cine intreba de baby monitor. Eu am folosit www.angelcare-monitor.com/ac-401/" target="_blank">Angel Care vreo 3 ani in fiecare seara la fiimea si acum la Chris, foarte eficient, mai ales ca dupa ce adoarme in patutul lui in camera de la etaj noi coboram in living sa mai stam de vorba sau la TV si asa putem sta linistiti auzindu-i pana si bataile inimii. Noua ne dau cu siguranta dintii…nu numai ca gingia se vede alba in 4 locuri acum si isi baga pumnii la greu in gurita, dar se si simt la pipait. Se pare ca junioru’ e precoce, domnisoarei mele ii dadeau dintii pe la 7 luni. Am facut si noi poze noi daca vreti sa ne vedeti.

Cristina

le bébé Chris Anthony

noi, www.flickr.com/photos/khristin107/sets/" target="_blank">poze mai noi si AOB

“Arguing with a student is like mud wrestling with a pig – you both get dirty and the pig likes it".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikolici spune:

Hello girls,

Raportam si noi...o zi linistita pana acum, insa nebuneala ne vine seara.
Am iesit afara cu scoppul de a ne plimba...si am ajuns la o prietena care are si ea un baietzel de ac.varsta si ne am plimbat prin frumosul si infloritorul cartier Berceni.
Si mergand noi, m am gandit sa mi fac si molifta ca sa scap...ca sa nu va mai zic ca i ziceam la molifta...maslu si asa avea de gand sa cer...caci in capul meu de "neuronazata" cuvintele mi se transforma.Va imaginati cum ar fi fost sa intru sa cer maslu...care se face la muribunzii care nu mai mor...ce sa fac si eu dusa cu pluta.
In fine ajung la prima biserica si vad preotul afara si dau sa grabesc pasul sa i vorbesc in afara bisericii si ce sa vezi din lateralul bisericii scoteau un mort...auuu..ii zic prietenei hai sa plecam caci nu vreau sa mi citeasca mie molifta si sa fie mort inauntru...si plecam catre o alta biserica din interiorul unui camin de batrani, unde era o nunta ...si o doamna a bisericii imi zice...imediat termina preotul ca este un caz special...femeia era adusa de la oncologie...cica nu mai avea mult....ufff.Mi am zis ca am ghinion, dar pana la urma mi am facut molifta acolo si am vazut si mireasa muribunda care era chiar vioaie.
Asa ca pot spune ca ma simt mai bine cu molifta facuta/parca era ca fructul interzis chestia cu nu intra in biserica ca nu ai voie...ei uite ca am facut o si pe asta.


MERRY CHRISTMAS EVERYONE

Karina maimutzica Craciunitza



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EvaF spune:

Khristin, merci de raspuns, sper sa fie asa, sa ne reglam dupa cerere-oferta.
Stiu bebei care au dormit toata noaptea pana la 5-6 luni, bebeii ideali, si la 6 luni cand le-au dat dintii au inceput sa ceara papa din ora in ora noaptea, sa isi aline durerea. De asta intreb...

Ce imi place poza aceasta si ce seamana copiii tai intre ei si amandoi cu tine(gresesc???)

Eva de LUCA NOAH (08.09.2008)

SUNT CEL MAI FRUMOS DIN UNIVERSUL ACESTA

Povestea nasterii mele, Luca Noah

Luca se face mare!!!

-----------------------------------------------------------------------------------

“ There is only one pretty child in the world, and every mother has it. ” (Chinese Proverb)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

Hy ,ne-am intors si noi de la plimbari..am dat si pe la maica-mea..fiica-mea nu vrea neam sa stea cu ea,sau la ea in casa,sau la ea in curte...am stat numa cu ea inbrate,cum se apropia de ea da-i la bocit...noah ce sa fac????

Fetele care intrebati unde se trimit pozele..adresa babytzeide mess e pe prima pagina

Eva Luca e un frumosma tot uit la el ce lung eee.

Khristin ce dragutz e Chris,cum sta el acolo frumusel ,tare frumos

July chiar ca uitasem de site , intr-adevar sunt o gramada de carti,multumim

Ma duc ca mi-a pregatit Alexia un 'cadou'

laura, andy (07.04.2002) &alexia(14.09.2008)
Alexia
Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

Fetelor, ma coplesiti, pe cuvant!

Eu recunosc ca exagerez putin cu cumparaturile, sper sa ma mai domolesc la un moment dat .. pentru mine nu mi-am mai luat aproape nimic de la ultimele tinute de gravida, insa pentru pici sunt innebunita!
Giulianna, daca te referi la ghetutele crem, le-am luat de la Miniblu din Feeria si chiar au fost super ok la pret, 45 ron!
Cristina, nu imi pun problema ca nu da rezultate, numai ca sunt destule efecte adverse la hidrocortizon, mai ales la utilizare repetata, asa ca, daca pot sa evit, o sa o fac. Oricum, crema de galbenele e sfanta, o sa mai incerc cu ea.
De imbracat, intotdeauna pe sub blugi ii dai strampisori, insa cred ca asta toamna i-am dat si direct pe piele, nu s-a intamplat nimic, nu parea indispus din cauza asta.
Eva, ce inseamna ff cald la voi? Am vazut si eu pozele cu copanele , dar Gruia se cam marmoreaza daca il las fara pantalonasi, la 21-22 cat avem noi prin casa.
In ce priveste bluzitele, intotdeauna are pe dedesubt si un body foarte subtirel, iar costumasele de casa cu pantalon si bluzite primite cadou nu au fost purtate, din acelasi motiv de spatisor dezgolit.

www.flickr.com/photos/30462666@N03/sets/" target="_blank">Gruia - soricel iubit 16.09.2008

... once upon a time ...

Mergi la inceput