Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (22)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gargaritza85 spune:


ne mai tineti minte?daca nu...lasa ca va tinem noi minte pe voi

nu am apucat sa citesc din urma...decat ceea ce s-a scris la capitolul asta si am vazut tema de Craciun care mi se pare o idee minunata

in alta ordine de idei..noi suntem bine..eu mi-am mai revenit din oboseala iar Ari creste frumos. are deja 4800 la nici 2 luni, si a crescut 5cm....din cate am citit eu este foarte bine.in rest...gangurim, radem cand ne vb mami si ne alintam foarte mult...aaa si ne place cel mai mult in brate..dar nu orikum...ci sa fim plimbata! in rest toate bune...asteptam sa facem vaccinul de 2 luni ca sa scapam de el si binenteles botezul care va fi candva in februarie, pe 7 am vrea noi dar mai vedem
sper sa sunteti toate bine, piticii la fel..si mai sper sa va scriu mai des...mi-e cam dor
pana atunci va pupam cu mult drag

P.S. David de Tzitziri, Eduard de Giulliana, Mihnea de Corinna, Anna de Piersicutza

fericita de Arianna Stefania

bebe si pe tati lu' bebe

pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _giulianna_ spune:

Citat:
citat din mesajul lui denisa.g

Buna fetelor!!
La multiu ani sarbatoritilor de azi !!!
claudina – ce baiat mare ai.. si isi tine singurel canuta..sa fiti sanatosi si sa va faceti mari. Ce dragut e "cosmonaut"
Nausica – carusel ca al Aniei avem si noi si noua ne place tare muult. Tati chiar adoarme el cand aude melodiile sau zgomotele din natura.
Giuliana – ma bucur ca-I place lui Edi insulita. A noastra e identica si tare fericit e bb in ea. Deja o avem de o luna jumatate si e prietena lui cea mai buna
Nerantula- super pozele lui Gruia… super si comentariile !!

Fetelor, am o intrebare: am vazut ca ii imbracati pe bb in blugi: nu ii jeneaza? Nu le tine rece? Avem si noi primiti cadou dar nu ne intelegem cu ei, noua ne place bumbacelul. Voi le puneti ceva pe dedesubt, ca blugul e destul de tare ca material ??
Si altceva: in afra de body nu pot sa-i dau altceva (adica bluze) pe ca ramane cu mijlocelul gol. Voi nu patiti la fel??Avem o gramada de costumase cu bluzite pe care nu le folosim pt ca nu putem sa stam cu mijlocelul gol.



de Edwin
www.flickr.com/photos/25613544@N08/?saved=1" target="_blank">noi trei




Blugii si raiatii pe care-i are Edi sunt matlasati pe interior (nu sunt sigura ca e termenul corect dar nu stiu cum sa spun )
Obligatoriu cand iesim afara mai are inca o pereche de pantalonasi pe dedesubt. Am vreo 2 perechi mai stransi pe picior si pe aia ii dau mai mereu.
Costumase avem si noi si da, se urca bluza pana-n gat daca nu-i dau ceva, tot de dedesubt :) Am body subtirel, la fel si bluza subtirica pe care i-o bag mereu in pantaloni. Rar cand sta numai in body.

Ieri am fost la cumparaturi si i-am luat si eu lui Edi Huggies Disney. Sunt minunati! Multumesc...Miruna sau Kid nu mai stiu exact cine i-a mentionat Una dintre fetele noastre intelepte





Mami de www.flickr.com/photos/31848759@N02/sets/" target="_blank">Eduard-Gabriel (17.08.2008)

M-am facut mare si-o sa ma mai fac

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa.g spune:

multumesc giulianna pt raspuns. La noi nu merge faza cu "pe dedesubt " in casa pt ca e cald si noi stam mai mult in body si sosetute, fara pantalonasi... deci noi o sa purtam acele frumoase costume pe care le avem cand o sa mergem in vizita, si cum vizitele sunt rare .. bb o sa creasca si nu o sa-i mai vina si asta e noi o sa purtam in continuare body si sosete si la culcare si pantalonasi si o sa-l imbrac in costumase doar pt poza

de Edwin
www.flickr.com/photos/25613544@N08/?saved=1" target="_blank">noi trei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzitziri spune:

Stiu ca a mai pus cineva intrebarea asta,dar fara nici un raspuns....Voi cum sterilizati jucarelele pe care le baga bebe in gurita?

Mamica implinita de David (17.09.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JulyMorning spune:

Hop si io, mai rarut ca-i mai dragut

Babytza, foarte misto ideea si felicitari ca te pricepi si ai grija de noi Noi o sa facem bradul in Ajun si daca nu intaziem prea tare, o sa trimit si eu poza.
Clau, a mea mananca NAN 1 si nu am nici o problema cu ea. Mie doctorul mi-a zis sa-i limitez mesele la 5 pe zi, max 150 ml. La noi problema e invers, are 5 mese, da' toate is peste 150. Dimineatza mananca pe nerasuflate cam 200. In rest incerc sa nu sara de 170, da' cam greu. Idei despre ce ai putea face, nu prea am, oricum daca vrei sa ii schimbi laptele, el se schimba treptat (nu mai stiu daca tu ai intrebat, stiu ca intrebase cineva, e posibil sa fi incurcat borcanele, dar scriu acum ) Adica ceva de genul o masura de lapte nou si restul laptele pe care il bea - asa in prima zi. A doua zi 2 masuri laptele nou, restul laptele obisnuit si tot asa. Nervi de otel iti doresc, sa isi revina mandra ta la normal.
Denisa, acum in sezonul rece eu ii pun o pereche de pantalonasi mai subtiri (cu sau fara picior, depinde ce gasesc) pe sub blugi si in carut are un sac de dormit in care o bag. In septembrie, cand era mai cald afara ii puneam doar blugii direct. In casa, daca o imbrac cu blugi (cand avem musafiri ) nu ii pun nimic pe sub.

Maaaaai, faceti si voi o intalneala mai aproape... nu veniti in Tineretului? E o frumusete de Cafeneaua Actorilor cu salon de nefumatori, au si fresh de portocale

Nerantula, probabil ca ma repet lamentabil, da' ai un copil tare expresiv, iar hainutele m-au dat si pe mine gata, sunt superbe.

Noi am fost in parc, a fost soare da' a trecut. Am stat doar vreo ora si un pic ca incepuse un pui de vant si cum nu ne=au trecut mucii, am zis sa nu perseverez.

Mai voiam sa zic ceva, da' am uitat.
Avem poze noi, daca aveti chef de vizionari

Pupam si poate revenim





_
Our future determines our past

bobocica Maia
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa.g spune:

Citat:
citat din mesajul lui tzitziri

Stiu ca a mai pus cineva intrebarea asta,dar fara nici un raspuns....Voi cum sterilizati jucarelele pe care le baga bebe in gurita?

Mamica implinita de David (17.09.2008)



pe cele din plastic, silicon.. spalate cu apa calda si sapun. Nu fierte sau altceva. (asa scria la instructiuni pe ele, si asa am facut)
La cele din plus evit sa-i dau sa se joace cu ele - doar le tin eu in mana, le chitai... dar nu i le dau lui sa faca ce vrea cu ele.

de Edwin
www.flickr.com/photos/25613544@N08/?saved=1" target="_blank">noi trei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa.g spune:

july - vzut poza cu dulceata de Maia. Mi-au placut muult de tot cele din cada mare . E tare dragalasa cum sta ea acolo in apa...
Am crezut ca ii tineti pe bebei in casa asa mereu in blugi, de-aia am intrebat, dar vad ca si tu doar asa la ocazii deosebite .

de Edwin
www.flickr.com/photos/25613544@N08/?saved=1" target="_blank">noi trei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EvaF spune:

Hello!

Doresc si eu sa urez (cu intarziere) numai bine si sanatate puiutilor sarbatoriti ieri:
Gruiaaaaaaaaaa
Mihai Edwin de Denisa.g
Amalia Stefania de Sabinel
Sasha Luca de Ratonelu
Vesna de Octavia75

Nerantula, ai o bomboana de baiat pretentios si pretios (vad eu), sa vezi ce vor alerga fetele dupa el ca in general baietii capriciosi au mare succes! Cat despre tinute, nu mai are sens sa mai comentez si eu oarece
Tu stai in cartieul tineretii ele, am stat la Potcoava 27 de ani, acolo locuiesc inca parintii mei, si la Policlinica Titan am medicul meu de familie, cunosc ca in palma zona :)))


De asemenea, doresc sa urez si sarbatoritilo de azi La MULTE Lunite!!!


anna de piersicutza
mihnea de corina
edi de giulianna
davidutza de tzitziri
david de pisik4ever


Denisa, si eu ii pun jeansi si raiati. Iti raspund si eu. Deja denimul din care sunt facuti jeansii este captusit cu bumbac flausat special pt bebei, plus ca ii pun dedesupt o pereche de pantaloni cu botosei (de bumbac), iar sub bluzite ii pun mereu body cu maneca scurta, asa nu ii rece la spate cand il scot afara. La mine majoriatea bluzitelor sunt prevazute deja de la producator cu un body dedesupt.
Eu in casa il tin in body cu maneca scurta, uneori lunga, si uneori cu panataloni cu botosi, dar in general cu copanelele goale pt ca este fff cald la noi.

Laureta

Nausica, eu nu te-am mai complimentat p'aci, nici pe Ania, ca va complimentez pe mess sau viu grai

Piolica, Danucu, MonycaC, Corrina, Miruna, pe unde umblati?

Dar tu,cuscra, pe unde umbli?

Mie in continuare imi cade parul, cam de o saptamana de cand a facut fi-miu 3 luni cade ca la balamuc. Ieri m-am vopsit si cade mai putin azi, ca nu stiu, paradoxal, imi hraneste parul, dar nu o sa tina muuult minunea. Fi-miu ramane numai cu fire in manutza, plus ca il vad peste tot, ma isterizeaza. Claudinna, ce tratament ziceai tu ca iei, zi-mi si mie pls!!!. Ca vitamine iau zilnic, iau Elevit pt ca alaptez si chiar daca nu alaptam luam ca ma simt fff slabita, nu stiu ce am, dar vitaminele astea nu au mare efect asupra parului. Ce sa iau?

Stiu ca raspund cu intarziere, dar am citit ca vb de vaccin si baitza, noi am facut baitza dupa aceea, fara probleme (Ancule, nu esti freak deloc)

Va arat si eu niste poze recente, unele langa bradutz, dar nu din aceastea o sa trimit pt clip, as vrea sa ii mai fac langa bradutul cel mic din camera lui, sa vedem la ce ma hotarasc pana la urma!

copii, zbor
pe punctul sa adorm, ma uit fix
visez frumos
intre prieteni
vine Craciunul
vi-l prezint pe prietenul meu poza preferata a lui mami

VA PUPAM PE TOATE SI PE PUI!!!



Eva de LUCA NOAH (08.09.2008)

SUNT CEL MAI FRUMOS DIN UNIVERSUL ACESTA

Povestea nasterii mele, Luca Noah

Luca se face mare!!!

-----------------------------------------------------------------------------------

“ There is only one pretty child in the world, and every mother has it. ” (Chinese Proverb)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clau_geo spune:

Citat:
citat din mesajul lui babytza

Clau asta am zis si eu. Ca sunt mamici care nu vor face bradul pana in ajun si ca in ziua de craciun voi astepta toate pozele si abea dupa ma bag la treaba

Printesa mea iubita Valentina


Soricelul meu iubit

poze

poze David


sant contra timp, asa ca inteleg eronat uneori, sorry

Mami fericita de Irina Alexandra

Poze noi cu Irina

www.flickr.com/photos/26166390@N04/" target="_blank">Noi si bebita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JulyMorning spune:

Ah, mi-am amintit ce voiam sa mai zic.
Am gasit aici pe forum, un subiect despre carti (acum l-am pierdut, nu-l mai dibuiesc) si am retinut de acolo userul si parola pentru site-ul www.4shared.com . Fetele au uploadat acolo tot felul de carti, inclusiv despre cresterea si educatia bebelusului, de bucate, etc, povesti audio, cantecele de leagan si tot felul de chestii. Daca va intereseaza, user: desprecarti@yahoo.com si parola: romania. Erau publice si pe subiectul din forum, asa ca le-am postat si eu.
Spor la downloadat!

_
Our future determines our past

bobocica Maia
Poze

Mergi la inceput