Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (22)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

Boo, ce i-a facut la putulica puiutului?

www.flickr.com/photos/30462666@N03/sets/" target="_blank">Gruia - soricel iubit 16.09.2008

... once upon a time ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nausica spune:

Citat:
citat din mesajul lui LUCUTTA

La bb meu i-a aparut pe fata niste bubite rosii si care se usuca acum si se aduna sub forma de pete rosiisi uscate.
Nu stiu ce poate fi ca deja le are de aproape doua sapt.

Simondina cate luni are bb tau ?daca are aproape 2 spune-mi te rog cati ml mananca intr-o zi si la ce intervale?


Lucutta, iti raspund eu. Ania are 2 luni si 3 zile si maninca lapte de la sin, 6 mese pe zi, uneori 7. In medie maninca in jur de 125ml la o masa, dar de fapt variaza intre 100-160ml. In timpul zilei maninca la 3 ore, noaptea doarme si 7-8 ore, intre 10.30-5/6/7.

Nausica si Ania
poze
_
God grant me the serenity to accept the things I cannot change, courage to change the things I can and wisdom always to tell the difference

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

pup fetele si bebelushii!
la multe lunite fericite pt sarbatoritii de zi!

eu pt iritatie (in specal la funduletz, cum se roseste un pic) dau cu o crema cu galbenele de la Topfer. trece imediat!

am avut si noi pe barbie niste bubite rosii care parca se aprindeau dupa ce manca, sau cand ii curgea laptic.
ne-a dat dr un preparat pe care l-am facut la farmacie. sincera sa fiu nu m-am uitat ce contine. o sa ma uit pe reteta. cert este ca i-am dat 3 zile la rand, o data pe zi, f putin si acum este ff curat!
intai il stergeam cu o compresa sterila cu ser sau apa fiarta si racita, il lasam sa se usuce si masam bine cu crema.

poze noi cu bebelushull
mamica de Florin Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

vazut Irinuca grasunica si simpatica foc!

poze noi cu bebelushull
mamica de Florin Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _giulianna_ spune:

N-am avut net vreo ora si ceva. Imi venea sa-i sun pe astia de la RDS, sa-i fac cu ou si cu otet (apropo, ce vorba mai e si asta, cum adica cu ou si cu otet?!? :))))
Cu ocazia asta am vazut cat sunt de dependenta, e cam nasoala treaba.

Nerantula minunata poza www.flickr.com/photos/30462666@N03/3114544726/in/set-72157611264244741/" target="_blank">asta De unde i-ai luat lui Gruia incaltarile?

Litere de pus pe usa ca ale lui Boo a vazut cineva pe undeva? In afara de Salingers Feeria.

Mami de www.flickr.com/photos/31848759@N02/sets/" target="_blank">Eduard-Gabriel (17.08.2008)

M-am facut mare si-o sa ma mai fac

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

hehe si eu sunt dependenta!
maine vine insa moshul si-mi aduce laptop, sa stau tolanita la mine in pat si sa navigehz in voie...va mai dura insa, ca nu gasim router de care ne trebuie...


poze noi cu bebelushull
mamica de Florin Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

Nerantula, ma dobori, zau! si cu tzinutele lui Gruia si cu comentariile:))
chiar ca gatit baiat!

poze noi cu bebelushull
mamica de Florin Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _giulianna_ spune:

Citat:
citat din mesajul lui claudinna

hehe si eu sunt dependenta!
maine vine insa moshul si-mi aduce laptop, sa stau tolanita la mine in pat si sa navigehz in voie...va mai dura insa, ca nu gasim router de care ne trebuie...


poze noi cu bebelushull
mamica de Florin Razvan



Vreau si eu laptooooppppp!
Daca te intalnesti cu mosu' pune o vorba buna si pentru mine pls!

Mami de www.flickr.com/photos/31848759@N02/sets/" target="_blank">Eduard-Gabriel (17.08.2008)

M-am facut mare si-o sa ma mai fac

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa.g spune:

Buna fetelor!!
La multiu ani sarbatoritilor de azi !!!
claudina – ce baiat mare ai.. si isi tine singurel canuta..sa fiti sanatosi si sa va faceti mari. Ce dragut e "cosmonaut"
Nausica – carusel ca al Aniei avem si noi si noua ne place tare muult. Tati chiar adoarme el cand aude melodiile sau zgomotele din natura.
Giuliana – ma bucur ca-I place lui Edi insulita. A noastra e identica si tare fericit e bb in ea. Deja o avem de o luna jumatate si e prietena lui cea mai buna
Nerantula- super pozele lui Gruia… super si comentariile !!

Fetelor, am o intrebare: am vazut ca ii imbracati pe bb in blugi: nu ii jeneaza? Nu le tine rece? Avem si noi primiti cadou dar nu ne intelegem cu ei, noua ne place bumbacelul. Voi le puneti ceva pe dedesubt, ca blugul e destul de tare ca material ??
Si altceva: in afra de body nu pot sa-i dau altceva (adica bluze) pe ca ramane cu mijlocelul gol. Voi nu patiti la fel??Avem o gramada de costumase cu bluzite pe care nu le folosim pt ca nu putem sa stam cu mijlocelul gol.



de Edwin
www.flickr.com/photos/25613544@N08/?saved=1" target="_blank">noi trei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa.g spune:

Fetelor, acum ca vin sarbatorile va riscati la maioneza??

Babytza - unde trebuie sa trimitem poza??


de Edwin
www.flickr.com/photos/25613544@N08/?saved=1" target="_blank">noi trei

Mergi la inceput