Strumfi de 1 an (iul-aug 2007) (118)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ddanagh spune:

Daria zilele astea a scos untul din mine. I- a dat al 3 lea canin si a fost super agitata, mofturoasa, maraita. Cred ca- i prima data cand mi- a venit sa tip " lasa- ma si pe mine un minut" . Am chemat- o pe mama la mine fiindca ma simteam vinovata fata de Daria cu nervii mei.

Dana mamica gingasei Daria (20.07 2007)


''Cand aveam 15 ani, credeam ca tatal meu era cel mai stupid om de pe pamant. La 20 de ani am fost surprins sa constat tot ce a invatat omul asta in 5 ani''

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicabo spune:

Buna seara,
Carla, de ce ministru vorbesti, ce pitipoanca? Tot din gasca lu' Base?
Mi-a placut filmuletul cu Sabina...
Dana, f bine ca Daria zice de face kk... Andreea nu zice Tot asa face si ea, ca si Daria, adica face stand pe vine si se screme, dar cand o intrb daca face, zice ca nu, si nu ma lasa sa o iau sa o duc pe oala.... asa ca am lasat-o in pace...
Dar ma streseaza un pic subiectul nu stiu ce rezolvare va avea.. insa ma incurajez si eu zicand-mi ca nu a ramas copil (sanatos) cu pampers, nedus la oala/wc...
Violeta, f frumoase pozele...
Alina idem. Si felicitari pt post
nma, frumoasa Andra
Ce sa mai toti copiii sunt frumosi, am mai vazut poze, dar acum imi fug din minte numele lor, la cat de multi am vazut

Si Andreea e cam maraita, sunt momente in care nu stie ce vrea, a inceput si cu "dat cu fundul de pamant" si urlete cand nu poate obtine ceva...
Vorbeati de inaltimi mai devreme...a mea sigur creste, caci ajunge din ce in ce mai sus pe la diverse obiecte, nu mai am pe unde sa le pun...

Monica cu Andreea Ioana - 11 iulie 2007 www.andreeaioana.ro" target="_blank"> Poze
Povestea sarcinii si a nasterii


si Ana Maria - 13 noiembrie 2008
Povestea nasterii super rapide a Anei Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ddanagh spune:

O Monica, dar nu are de ce sa te streseze subiectul. E mult prea devreme. La Daria se vede f clar cand face si- mi confirma cand o intreb, insa treaba e deja inceputa, nu zice inainte. Cert este ca mie nu- mi place deloc olitza, drept pt care o sa sar peste si o sa incerc dupa 1 an juma direct la wc cu adaptor pt bebe.

Dana mamica gingasei Daria (20.07 2007)


''Cand aveam 15 ani, credeam ca tatal meu era cel mai stupid om de pe pamant. La 20 de ani am fost surprins sa constat tot ce a invatat omul asta in 5 ani''

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oaana spune:

Buna seara.Mi-au adormit copiii,asa ca va scriu un pic.

Alina felicitari pentru post si

Cristina Aaron se cere la olitza pentru kk de vreo doua luni.
Musso,am auzit ca septilin ar fi foarte bun.

Am vazut si poze frumoase,numai nominalizez.

Asa,sa va spun cum a fost la serbare la Iosua.Frumos tareeeeeee.Iosua mai tot timpul a,nu a vrut sa cante ,sa danseze si sa spuna poezia,efectiv a stat pe scaun langa mine.Dar eu nu sunt suparata,la anul va fi mai bine.Am pus poze sa-l vedeti plans,am pus si cu prajitura promisa si cu o caciulitza pe care i-am facut-o lui Aaron zilele acestea.

Noapte buna.



http://www.flickr.com/photos/14066329@N04/?saved=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xerxe2005 spune:

Buna dimineata! O tare de la mine

Multumim de complimente, fetelor.

Ieri a plans Razvan in continuu. Nu tacea decat daca il luam in brate si ma plimbam cu el in casa. A adormit cu greu pe la 23.30.
Cred ca ii iese vreun dinte sau cel putin asa sper, ca sa maraie doar din ambitie de a fi tinut numai in brate....nu cred.

Musso, eu ii dau lui Razvan Septilin la recomandarea medicului de familie, tocmai pentru a-i creste imunitatea. Banuiesc ca il ajuta, ca vad ca iarna asta a avut doar nasul infundat cateva zile si cam atat. Can am avut eu bronsita, vad ca nu s-a molipsit de la mine.
In plus si un coleg de birou mi-a spus ca ia Septilin, ca simte ca il ajuta.

Alina.a, de unde ati procurat costumele? Super petrecerea.

Elena, mamica lui Razvan Gabriel - 01.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

Buna!

Am vazut poze de la o petrecere traznet. Supemuschetarita, supercostume si atmosfera nu mai zic, razbate din fiecare imagine.

De asemenea, o felicit pe ioanaiub pentru pagina ei. Nu se cunoaste ca e novice in domeniul de constructie virtuala. Felicitari! Dupa sarbatori, as vrea sa vorbim, poate ma axez si eu pe consumul anumitor produse.


Nu in ultimul rand, v-am admirat frumosii din poze: Razvenel, Laurash, doi fratiori in niste poze superbe si un baietel frumos ca o fetita si la fel de emotiv.

Serbarea a fost frumoasa, bucurie mare, emotie si mirare din partea Ilincai. Nu s-a dus in brate la Mos Craciun, dar s-a bucurat de cadou.

Ilincuta a primit un radio de plus, cumparat pe ultima suta de metri din plus, dar de care s-a bucurat multtttttttt. Sunt in oferta de saptamana asa din plus si face toti banii.

Alexia a primit o gentuta din denim maro, maricuta, buna de excursii si un set de confectionat un ursulet. Are tipar, silicon, ata, nasturii. Aaaaaaaa... si dulciurile de rigoare. S-a aratat foarte incantata de ce a primit.

Eu am fost in culmea emotiei si fericirii.

Alexia primit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

Xerxe, multumim de cafea!
Oanaa, nu mai pot dupa voi!!!! Mai ales dupa mutreetza inlacrimata

Violeta, mami de Laurentiu Cristian 15.08.2007
poze Laurash

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xerxe2005 spune:

Cafera, chiar mi-ai dat o idee bune de cadou pentru Razvan. O sa ii cumpar un rucsac de plus in forma de ursulet sau catelus si o sa il umplu cu fructe si jucarele.
Si m-ai facut curioasa cu site-ul Ioaneiiub, as vrea si eu adresa, daca se poate.

Elena, mamica lui Razvan Gabriel - 01.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brazuca25 spune:

Neatza!
Carla se pare ca ai avut dreptate si sunt mari sanse sa avem "doamna" ministru la Turism. Penibil.

Am facut si noi bradul si am reusit sa nu cada peste Deni pana acum. Nu e legat de nimic, si ea se cam baga peste el. Ii place rau de tot. Acum imi pare rau ca i-am dat cadoul asa devreme...cred ca o sa ii mai iau ceva pana la Craciun. Da-o naibii de criza. E Craciunul fetei.

Monica cum te descurci cu fetele? Eu ma uit la Deni cand o apuca nervii si clar ca nu o sa fac bebe 2 asa repede. Te admir ca reusesti!

cristina26 e foarte bine ca se cere Ingrid la toaleta. Mai ales daca nu e ceva ce ai initiat tu. Poate e doar o etapa sau poate chiar asa va face de acum incolo. Atunci esti chiar fericita ca ai scapat de potty training.

oana am vazut poze de la serbare. Lasa ca la anu' va fi mai bine. E coplesitor pentru micuti sa fie in centrul atentiei cu atatia adulti de fata.

cafera sa va fie de bine si voua intalnirea cu Mosul.

alina super petrecerea! Cred ca e la moda tipul asta de petrecere- bal mascat. Si la sora-mea la firma la fel au facut si ne-am chinuit sa concepem ceva "cool".

Eu ma gandeam sa merg intr-un mall sau undeva unde sa fie un Mos ca sa vorbeasca putin cu Deni, eventual sa fac si poze. Cu Mos Nicolae s-a intalnit si nu a plans deci poate merge si cu Mos Craciun.



mamik de Denisa Maria (20.07.2007) www.youtube.com/watch?v=G7F6ycqre2o" target="_blank">filmuletze



A child is not a vase to be filled, but a fire to be lit



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Citat:
citat din mesajul lui monicabo
Carla, de ce ministru vorbesti, ce pitipoanca? Tot din gasca lu' Base?
Mi-a placut filmuletul cu Sabina...


Multumesc .
Pai citeam pe aici ca e posibil ca Elena Udrea sa ajunga ministru si mi-am amintit ca n-ar fi prima amanta de Base cu functie in guvern.

Carla, s.14 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

Saby la laptop

"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput