Strumfi de 1 an (iul-aug 2007) (118)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Citat:
citat din mesajul lui brazuca25
Carla se pare ca ai avut dreptate si sunt mari sanse sa avem "doamna" ministru la Turism. Penibil.



Cred ca Mychy era cu previziunea, eu doar am comentat. La turism? Hahaha!

Carla, s.14 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

Saby la laptop

"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

Buna dimineata!
Andra azi a facut kk la olita. Pe wc nu ii place desi am capacelul ramas de la Alex. Imi spune cand face kk. A stat cuminte pe olita si a fact, dar nu tot, apoi a mers la ea in camera si a terminat in pantaloni. Eu eram la calculator asa ca a inceput sa planga si spunea caca. Eu am crezut ca s-a lovit la picior la inceput, apoi am simtit mirosul. Nu spune mereu si o pun rar la olita caci uit si mi se pare si prea mica. Luna trecuta era tare iritata si a trebuit sa o tin mult timp fara scutec.
Ioanaiub arata foarte bine site-ul, eu zic ca te pricepi. Am luat anul acesta calciu pentru sora mea si era tare multumita.
Carla mama sta in blocul vecin, e pensionara iar eu platesc bona. Ne viziteaza max o data la 3 luni, dar ma sacaie cu telefoanele si o data pe luna isi aduce aminte ca ii e dor de nepoti si ma cearta ca nu ii duc sa se joace cu ei. Stiu ca in ultimul timp am muncit mult asa ca am bani si e normal sa le platesc lor toate cheltuielile.
Oaana eu sunt indragostita de baietii tai.
Musso eu nu i-am dat lui Alex nimic pt imunitate dar stiu multe persoane care au fost foarte multumite de bronhovaxom.

Nico, mami de Andra si Alex
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaiub spune:

Cafera, multumesc de apreciere, te astept

azi avem serbare ... e convocata toata familia, si niste prieteni pe deasupra , la dorinta expresa a lui David
Mara m-a ajutat aazi sa fac ordine in dulapuri si acum se relaxeaza plimband papusile prin casa

Xerxe ai PM

si ma bag si eu ... parca baiatul Ancai Boagiu era infiat

edit: Musso eu i-am dat Marei Septilin acum vreo doua luni, 5 ml/zi, pentru ca David incepuse gradinita si au inceput si racelile . Cred ca i-a ajutat ca pana acum nu a fost bolnava, doar cativa mucisori razleti, spre deosebire de David care a tras-o cu bronsite si in septembrie si in octombrie. Bronchovaxom i-am dat doar lui David, ei inca nu.


noi suntem aici cu poze noi si filmulete
Mamica de www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52259" target="_blank">David Iulian (07.01.2005) si www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52271" target="_blank"> Mara Teodora (12.07.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns X-ray spune:

buna ziua!
ma bucur ca v-au placut pozele.adevarul e ca am un sot beton care e si un "sef" pe masura.pana sa vina el in companie nu se organiza petrecere de craciun ,decat cea de la buc cu toata lumea, super "acra" atmosfera.el si-a dorit mereu sa aiba colectivul unit,sa se inteleaga bine intre ei si sa fie multumiti la servici,se pare ca a reusit.prima petrecere a fost misto,nimeni nu se astepta sa fie bine,credeau ca va fi un "bucuresti2".anul trecut deja a fost "green party",i-a lasat pe ei sa organizeze totul,le-a dat buget si a iesit o nebunie.atunci le-a venit ideea cu cadourile,au fost si televizor LCD si chiloti tanga, hartie igienica sau un sac de telina.el a primit un cocos viu spre disperarea mea,cica sa fie unul in casa...anul asta fonduri de criza,adica fff putine, dar a mai scos de ici de colo cate ceva...nu au fost cadouri mari,dar s-au gandit baietii ca e cazul ca lumea sa munceasca pt ele si au facut acele "pedepse".si ati vazut bine,tipul ala chiar a bagat mana in viermi dupa ce o unsese in prealabil cu miere.nu s-a suparat nimeni,ei chiar isi fac chestii deastea la greu,shotii sunt mereu la lucru.la ultimul training(parca asa se scrie) au fost baietii asa praf ca au facut streptease pe mese si muuulte altele.in fine are el stilul asta de a sti cand sa certe si cand sa felicite pe cineva,eu nu as putea sa fac niciodata job-ul lui,e o arta zic eu sa ai atatia oameni in subordine,sa ai si rezultate si sa-i faci sa se simta bine le lucru.si cand intra in ei ,mama-mama....si iertati-mi lipsa de modestie vizavi de persoana lui,imi e tare drag e un tata minunat si un sotz pe masura...si gata ca am sarit calu'...si uitam,xerxe costumele le-am inchiriat,este aici o doamna care se ocupa cu asa ceva are si de copii o groaza.la anul vreau sa dau eu tema:"animal planet".acum ma stresez la culme ca i-a chemat al meu pe colegii din arad la noi in ajunul craciunului.partea buna e ca deja "popa" de la petrecere va fi mos si vor mai fi copii asa eli e in extaz...
oana ai doi baieti,doamne ce par are "inlacrimatul" vorba violetei,ma omori cu pozele si cu ei si cu prajiturile
violeta eu o spal pe eli dimineata pe dinti cand e mai linistita, dupa lapte, cu pasta de dinti ninident,e singura fara fluor care mie mi se pare ffff pacatos ,daca puteti evitati-l.asa sta...
cristina26 iti multumim din suflet pt felicitare.eli a plimbat-o toata ziua "bebe inghid" si o mai pupa,asa ca acum e cam "balita" dar e in vitrina .este fff bine ca e constienta de actul defecatiei,eu zic sa profiti de asta si sa o pui cand se cere.noi avem olita,stie la ce foloseste dar mie imi spune dupa ce a facut.ma ia de mana"mama caca" si ma duce in camera ei sa o schimb.pana acolo se trage de pampers nervoasa ca e caca acolo.
nasol cu dintii,la eli a coincis cu perioada cand invatam,i-au iesit toti canini odata,era praf in gura...dar dupa ce scapati e super,acum doarme toata noaptea cateodata si pana la 9-10....







alina mamica bulinei www.youtube.com/watch?v=54C4rgga0L0" target="_blank">Elisa (20 iunie 2007)


povestea noastra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Saby nu se cere la olita, sta imbracata pe oala si zice caca dar nu face, iar cand face zice caca si se si pune pe vine, asa ca n-am timp sa o dezbrac, dar nici nu ma stresez.
Mai rau ma enerveaza mama care, daca are ocazia sa vada cand ii schimb pampersul, o intreaba pe fata "iar ai facut pe tine?" .

Carla, s.14 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

Saby la laptop

"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xerxe2005 spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina.a
.........ma ia de mana"mama caca" si ma duce in camera ei sa o schimb.pana acolo se trage de pampers nervoasa ca e caca acolo.

alina mamica bulinei www.youtube.com/watch?v=54C4rgga0L0" target="_blank">Elisa (20 iunie 2007)



draga de ea
Razvan se screme 2-3 secunde exact dupa ce a facut cacuta. Bona a incercat sa il invete ce scop are olita si a inteles, dar nu sta pe ea decat alea 2-3 secunde dupa ce a facut deja. Am incercat sa anticipez si sa il pun sa stea inainte, dar face scandal si nu vrea deloc sa stea pe ea.
Cred ca o sa facem si noi trecerea direct la WC cu adaptor la capac.

Elena, mamica lui Razvan Gabriel - 01.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

Xerxe, m-am intalnit la serbare cu o cunostinta (cand am vazut-o mi-am adus instant aminte de "durerea" ta), care a nascut in vara, cand au fost problemele cu ata chirurgicala. A facut o inflamatie la unul din fire si trebuia sa ii faca incizie, insa a programat-o peste 2 saptamani. Ea in timpul respectiv, a folosit ovule cu carpicon si spalaturi externe cu ceai de pelin. Cand a mers la doctor, chestiunea se rezolvase. Chiar am intrebat-o cum se simte si mi-a spus ca a ramas fidela carpiconului. Am cautat pt tine:
http://74.125.47.132/search?q=cache:kEHRf0FJIM0J:www.naturaplant.ro/produse/2818/Carpicon_S+carpicon&hl=ro&ct=clnk&cd=11&gl=ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicabo spune:

Da..cu olita, Dana, stiu ca nu tre sa-mi fac griji...
dar tot asa audi lume prin jur...ca a, inca nu se cere, ai pierdut un tren etc etc, ca fiul/fiica/nepotul etc fac pe oala de la 1 an
Greu de crezut, dar in fine...
De asta ziceam eu ca am un mic stress, adica nu ma da stresul afara din casa, dar asa ma gandesc cateodata la chestia asta, cum o invata sa se ceara etc...

Monica cu Andreea Ioana - 11 iulie 2007 www.andreeaioana.ro" target="_blank"> Poze
Povestea sarcinii si a nasterii


si Ana Maria - 13 noiembrie 2008
Povestea nasterii super rapide a Anei Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

Lunaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

Ilinca spune caca dupa ce a facut, se aplauda si apoi te duce la scutec nou. De stat pe olita sta imbracata, atunci cand isi face Alexia necesitatile. Adica nu pierde nici o ocazie sa nu o insoteasca pe sora ei la baie. Acolo stau fata in fata si vorbesc.

Mergi la inceput