Copilasi din 2002 (53) Suntem alaturi de Emma !

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:



Nicoleta, insanatosire grabnica ! Baietii cum sunt ?
katty, tinem pumnii, azi !
Cristina, cum a fost petrecerea in trei ? Ce daruri a primit, Robert ? Asteptam poze !
O saptamana excelenta, va doresc, tuturor !





Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002)
www.desprecopii.com/info.asp?id=1443" target="_blank">Cum ne-a schimbat diabetul viata

Diabet zaharat la copii, Copilasi din 2002, Copii capricorn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Karina spune:

Va multumesc tuturor pt. urari ! Cristina_c, Francisca, Nina, Katty, devoska, Khristin, Sinzi_ana, sinteti niste dragute ca nu ne-ati uitat chiar daca vizitam DC mai rar.

Ca de obicei am avut 3 petreceri dar 5 torturi . Dar poze n-avem decit de la 4 si promit sa vi le pun cit de repede.

A avut un tort la gradi (pe asta din pacate nu l-am pozat), unul mic acasa (facut de buni) chiar atunci de ziua lui, 2 torturi simbata la petrecerea cu copii (era cam multa lume si n-ajungea un tort) si un tort duminica la petrecerea cu bunicii. Copil rasfatat, nu ?
A primit o groaza de cadouri, Lego fel de fel, masina care merge pe pereti (si chiar pe tavan), laptop, masinuta cu telecomanda, pistoale Power Rangers (sper ca scriu bine), etc. Daca ati fi vazut ce era simbata la noi... Pe linga jucariile primite au fost scoase mare parte din jucariile vechi, demontate, raspindite in toata casa. Si cireasa de pe tor a fost inainte de plecarea ultimilor musafiri spargerea in camera lui Bogdan unui glob de sticla cu lichid inauntru. Noroc ca n-a patit nimeni nimic. Era umplut cu ceva gen petrosin, sau asemanator ca mirosea ingrozitor, plus ca avea o groaza de scipici, fulgi de nea prin el. Iar lichidul se curata greu. Dar s-a curatat si Bogdan a fost fericit ca n-a mai putut dormi in camera la el si adormit cu mine.

In rest Bogdan e mult mai bine cu sanatatea de cind foslosim aerosolii la primii mucisori. Racelile trec mai usor. A avut si pneumonie interstitiala, dar aia a fost pe baza de virus luat de la gradi. A trecur si acum e bine, doar eu am racit . Nu racisem pina acum iarna asta, asa ca era cazul.

Sa stiti ca va mai citesc, ma binedispun cind citesc realizarile puiutilor vostrii si ma amarasc la boli, necazuri, dar sper ca totul va trece si va fi bine.

Urez tuturor sarbatoritilor "La multi ani !" si multa sanatate tuturor, insanatosire grabnica bolnaviorilor.

Va pup,
Karina, mami de Bogdan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Multumim!
Petrecerea in cerc restrans a fost frumoasa, urmeaza cea de maine de la gradinita si apoi cea de la sfarsitul saptamanii cu toti ai nostri. Poze promit solemn sa pun- si de la aniversare, si din vacanta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Francisca spune:



Va multumesc din suflet pentru sustinere ma ajuta foarte mult
Azi m-a anuntat educatoarea ca serbarea este maine (nu miercuri cum stiam), sper sa treaca cu bine ziua de maine.

Nicoleta, multa sanatate lui Matei
Stefan cum este? A scapat de raceala?

Khristin, ...superb brad, superbi
Imi inchipui ce atmosfera frumoasa a fost sambata la voi si ce fericiti au fost cei mici

Nina, multa sanatate Cristinei
Ura, deja a impodobit bradutul sincer nici Vlady nu mai are rabdare, dar va trebui sa astepte pentru ca nu l-am cumparat inca
Ce frumos ca vrea sa scrie ea felicitarile anul acesta
Tu cum te mai simti? Multi

Sinzi, eu zic ca nu este asa de grav, asa sunt baietii

Katty, te asteptam cu vesti bune . Iti tinem pumnii

Devoska, cum este ochisorul Sarei? Speram ca este bine. Multi sa treaca repede.

Aliclara, ce figura este printesa ta este foarte entuziasmata asa sunt toti la inceput
Nu ne-ai spus care este numele printesei tale ???
Multi

Karina, ce copil rasfatat ai
5 torturi...super...si ce de cadouri a primit...imi inchipui ce fericit a fost asteptam pozele
Multa sanatate si multi sa iti treaca cat mai repede raceala !

Cristina_C, inca un baietel rasfatat cred ca este super fericit Asteptam pozele
Bagajul e gata ?





Francisca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Aproape gata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aliclara spune:

Asa este am uitat sa va spun. Oficial pe printzesa mea o cheama Ioana-Cornelia, dar eu sustin sus si tare k eram beata knd mi-am declarat copilul, sau amortita de durerile facerii - whatever - de aceea refuz sa ii spun Cornelia. Noi ii spunem Clara acasa. Sper k in primavara sa facem si adoptia - noi am fost doar noi doua in primii ei trei ani si jumatate de viata - si sa nu ne mai cheme decat Ioana Clara. Asta daca gasesc si eu un avocat de dreptul familiei, k am incercat prin cunostinte si toti practica orice alt fel de drept. Acum asteapta sa iasa verisoara ei din burtica sa se joace cu ea, am fost si i-a achizitionat biberoane si halat de baie si e foarte incantata.Si il asteptam pe Mos Craciun, schimband listele ca pe ciorapi, de o sa se dea mami cu capu de pereti.Eu sunt spioanca familiei.Pup la fete

Daca viata nu ne va ucide, vom fi nemuritori.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda spune:

Salutare la fete. Dupa cum arata prima pagina unde vad ca si edi e trecut pe lista, cred ca am mai fost pe-aici...intr-o alta viata caci nu mai imi amintesc. Dar acuma chair mi-ar placea sa poposesc cu voi.






Anda, mami de Ed

Viata
Pasiunea
Blog DC de Timisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns devoska spune:

Anina_n, momentan nu pot sa-ti raspund la e-mail. Nu stiu de ce, dar nu-mi merge yahoo-ul. Astept sa vina sotul acasa sa incerc de pe laptopul lui, desi ar fi aceesi conexiune. Iti scriu acolo cum sa faci cu filmele, e usor. Ce face Kiki? Cum mai stati cu raceala? Ati facut bradul? Ce frig e la voi! La noi sunt cam -4 grade ziua. Deci nici pomeneala asa frig ca la voi.
aliclara, frumos nume Clara . Cand am ales numele fetitei mele, Clara a fost unul din preferate.
Cristina_C,deja gata bagajele? Si eu am inceput sa impachetez, dar ceva mai timid. Plecam spre tara abia pe 24, din pacate. Drum bun sa aveti! Plecati cu masina sau cu avionul?
Francisca, tinem maine pumnii. Sa aveti o serbare frumoasa! Asteptam poze.
Nicoleta, multa sanatate. Ce mai fac baietii? Aveti zapada?
Katty, care sunt vestile? Sarbatoresti?
Karina, se pare ca ati sarbatorit pe cinste! 5 torturi!!! Un fericit sarbatoritul!
adriana, cum se numesc CD-urile?
Sinzi, decat lipsit de personalitate... sanatos sa fie!

Sara a avut noroc, nu i s-a invinetit ochiul. Putin rosu, dureros, mai ales arcada, dar a trecut. Ne tot luptam cu maselele. Pe cat de putin a durut-o cand au iesit dintii, pe atat de mult o doare acum.
Azi a fost ziua unui coleg de scoala. Si colegul a daruit la toti cate un ursulet de plus. A venit foarte incantata.
Acum vrea sa o invat sa coasa nasturi, dupa care sa o invat sa croiasca o geanta . Nu stiu de unde i-a venit ideea, dar o sa ma conformez.

Va doresc o saptamana frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

aliclara, tot Clara ar fi fost si numele copilului meu daca iesea fetita si nu baiat. Imi place cum suna in franceza, "graseiat" si cu accent pe ultimul a .

Nina, a primit un Monstertruck cu telecomanda, asta ne mai lipsea in casa (e urias). Dar de mult si-l dorea, se astepta sa i-l aduca Sf. Nicolae. Apoi un puzzle cu personajele din filmul Kong Fu Panda, un joculet cu Cars pentru ca in vacanta are voie sa se joace putin pe consola (si a inceput de pe acum), un joc obisnuit si o carte de povesti. Restul aduce Mos Craciun

Devoska, nu stiam ca doare cand ies maselele definitive! Imi pare rau ca Sara sufera. Lui Robert i-a iesit doar un colt dintr-o masea dar nu l-a deranjat. Poate de-acum incolo, dar sper sa nu... Ce-i dai contra durerii?
Cat despre drumul in Ro - cu avionul, e prima data cand zbor iarna.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Hello, hello
Va multumesc ca mi-ati tinut pumnii si mi-ati urat toate cele bune! Mi-au fost de folos!
Devoska, ce sa-ti zic, inca nu stiu daca sarbatoresc sau nu, maine aflu daca mai exista miercuri etapa a II-a sau sunt admisa. Azi a fost proba scrisa si am scris toate cele 3 subiecte

Karina, sa ne rasfeti si pe noi cu poze de la ziua lui Bogdan, sper!
Aliclara, frumoasa povestea voastra, si frumoasa povestea numelui!
Nicoleta, te inteleg, si eu am fost asa, cu un mare guturai, cu robinet la nas, acum sunt mai bine, dar mai am nasul infundat, am coji in jurul nasului de la atata suflat!
Sanatate multa!
Cristina_C, drum bun si sa ajungeti cu bine in Romania, si, bineinteles, o vacanta ca-n basme!

Azi am probat costumul lui Andrei, ii vine tare bine, abia astept sa scapam si de asta!
intreg grupul!

Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002)
varsta lui Andrei

Mergi la inceput